Мадіна Кайтукаева
Конспект заняття ООД по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі «Що ми знаємо про воду?»

Конспект по ознайомленню з навколишнім світом

В середній групі на тему: "Що ми знаємо про воду

мета: познайомити з властивостями води.

завдання: Створити цілісне уявлення про воді, Як про природне явище.

Ознайомити з властивостями води(Вода безбарвна, без запаху, прозора.)

Розширювати уявлення дітей про значимість води в житті людини і всього живого на землі.

Матеріали та обладнання: Прозорі стаканчики для кожної дитини з чистою водою і соком, гуаш і пензлика, макети двох крапельок, альбомні листи на кожну дитину з намальованими заздалегідь хмаринками і травичкою.

Хід заняття:

Привіт, хлопці! Сьогодні у нас незвичайне заняття. Зараз я загадаю вам загадку, а ви спробуйте відгадати, про що ми будемо говорити.

Якщо на ніс сіли плями,

Хто тоді нам перший друг?

Зніме бруд з обличчя і рук.

Без чого не може мама

Ні готувати, ні прати?

ЧЧтоби лився дощик з неба

Щоб росли колосся хліба.

Щоб пливли кораблі.

Щоб варилися киселі.

Щоб не було біди

Жити не можна нам без .... (Води)

Правильно, хлопці, молодці! Вода необхідна всьому живому, без води не було б життя на нашій Землі. Вода-основа життя

Як ви думаєте, що може відбуватися з водою? Що вона може робити? (Бігти, литися, текти, капати)

Скажіть, хлопці, а в нашій групі є вода?

А де вона знаходиться (В крані, в графині, в склянці)

Вода займає більшу частину нашої планети. На Землі є 4 океану і 30 морів.

Хлопці, а ви хочете дізнатися, яка вода на смак? (Та)

(У кожної дитини склянку з чистою водою і соком. Вихователь пропонує дітям спробувати сік.)

Який він? (Солодкий)

А тепер спробуйте на смак воду. Яка вона? (Без смаку)

висновок: Вода не має смаку.

Хлопці, а ви хочете дізнатися, якого кольору вода? Чи можна сказати, що вода біла? (Немає)

А я знаю, що вода може змінювати свій колір. Хочете в цьому переконатися? (Та)

Тоді занурте свої пензлики в гуаш і опустіть їх в стаканчики з чистою водою. Змінився колір води? (Та)

висновок: Вода змінює свій колір залежно від того, що в неї додали.

А тепер понюхайте воду. Чим вона пахне? (Нічим)

висновок: Вода не має запаху.

Физминутку Дощик.

Дощик скаче по доріжці,

Як хлопчисько пустотливий. (Стрибки)

Голосно плескає в долоні

І від щастя сам не свій. (Хлопки)

Летний дождь завжди веселий

Він як один хороший всім (Повороти)

Ось і тополя став зелений, Ніби новенький зовсім (Руки вгору, нахили вправо і вліво.)

Як іграшки в магазині

Чисті будинки стоять (Повороти з відведеної в сторону рукою)

Небосхил став синій-синій

У калюжах зайчики блищать (Руки вгору, ліхтарики)

Хлопці, сьогодні вночі був сильний дощ, крапельки падали і падали, а одна крапелька впала до нас в дитячий садок і прийшла до нас в групу. Вона заблукала і не знає, де вона живе. А хто знає, Де живуть крапельки? (На хмаринці)

Коли світить сонечко, всім стає жарко, всім хочеться пити: І дерева і трава і квіти, теж хочуть пити і поїть їх дощик.

А хототе дізнатися, як йде дощ (Та)

Тоді слухайте. В одне сонячне ранок одна крапелька прокинулася в невеликій річці. Весело виблискуючи на сонечку, крапелька грала з іншими крапельками. Але не довго вони грали, сонечко припекло і крапельки від тепла перетворилися на пару. Разом вони піднялися ближче до сонця. Але невже крапелька там буде одна? Ні, все крапельки зібралися разом, щоб не загубитися і не полетіти далеко від всіх інших крапельок. Одному в такому великому небі нудно, а разом веселіше, от і вийшла велика хмара. До цієї хмарі приєднувалися все більше і більше крапельок. І хмара ставала все більше і важче. А коли все небо в хмарах що буває? (Дощ)

Звичайно, ось так і йде дощ. А чим краще намочить дощик землю, тим більше буде квітів і трави.

Хлопці, а давайте ми намалюємо нашої крапельці багато-багато подружок крапельок.

Самостійна робота дітей.

підсумок заняття.

Ну ось і закінчилося наше заняття.

Про що ми з вами сьогодні говорили? (про воді)

Що ми про неї дізналися нового? (Не має смаку, кольору і запаху).

сподобалося вам заняття? (Та).

Наступного разу ми поговоримо ще про чим-небудь цікаве.

До побачення!

Публікації по темі:

"Що ми знаємо про воду?" Конспект заняття з екології для дітей середньої групи Програмні завдання: Ознайомити дітей з властивостями води.

"Я людина". Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі ТМК ДОУ «Хатангський дитячий сад« Лучик »Вихователь Спиридонова Агнія Миколаївна« Я - людина »конспект заняття по ознайомленню з навколишнім.

Конспект ООД в середній групі по ознайомленню з навколишнім світом «Дружба» Тема: «Дружба» Мета: узагальнити та розширити знання дітей про дружбу. Завдання: - розвиток у дитини усвідомленого емоційно - позитивного.

Конспект відкритого заняття з екології в другій молодшій групі «Що ми знаємо про воду» конспект відкритого заняття по екології в другій молодшій групі на фестиваль відкритих уроків. «Що ми знаємо про воду». Програмні завдання.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом у підготовчій групі Тема: «Що за чудесніца-водиця-чарівниця» Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом в підготовчій групі Тема: «Що за чудесніца-водиця-чарівниця» Програмний зміст :.

Конспект заняття по ознайомленню з навколишнім світом в середній групі «Дошкільнятам про професії» Тема: Професії Програмні завдання: - Ознайомити дітей з декількома видами професій. - Показати значення трудової діяльності в житті.

для проведення відкритого перегляду ООД або на атестацію

(Написання конспекту НСД (ООД) для повсякденної організованою освітньої діяльності ведеться з написання теми, мети, завдань, обладнання та матеріалів, ходу НСД (ООД). У календарному плані пишеться тільки назва теми НСД (або ООД) .Конспект додається в розгорнутому вигляді на електронному носії або в паперовій роздруківці (на аркушах А-4, в книжковому або журнальному варіанті.

Укладач: вихователь ГУТО «СРЦН №1»

Бавшина Людмила Іванівна

2017 р

Титульний аркуш:

Склав (а): ПІБ, посада

2 - а сторінка конспекту

Освітня область:

    пізнавальний розвиток;

    мовленнєвий розвиток;

    художньо-естетичний розвиток;

    фізичний розвиток;

    соціально-комунікативний розвиток (як частина ООД)

перерахувати: соціально-комунікативний, пізнавальне, мовленнєвий, художньо-естетичне, фізичне)

Класифікація (Тип) ООД: __________________ (записати або потрібне підкреслити)

- по дидактичної задачі:

    засвоєння нових знань і умінь

    закріплення раніше придбаних знань

    творчого застосування знань і умінь

    комбінована (поєднання дидактичних завдань на навчання, повторення і закріплення знань).

    однотемна (класична по розділах навчання)

    комплексна (одночасно вирішується кілька дидактичних завдань (систематизація знань, умінь і розвиток творчих здібностей або ін.). У комплексній НСД вирішуються завдання двох і більше видів діяльності.

    Інтегрована (за принципом об'єднання декількох видів дитячої діяльності і різних засобів мовного розвитку). Інтеграція може бути за тематичним принципом.

-формою організації

    традиційна ООД або НОД;

    нетрадиційна (екскурсія, змагання, театралізована, консультація, сюжетно-рольова гра, подорож, вікторина, концерт, інтелектуальна гра- «Слідство ведуть знавці», «Поле чудес», «Що? Де? Коли? », КВН і т.д.)

Форми НОД або ООД: спільна діяльність дорослого і дітей

Форма організації НОД або ООД: (потрібне підкреслити):

Індивідуальна (з однією дитиною).

Подгрупповие (індивідуально-колективна).

Фронтальна (загальногрупова)

(Пізнавальний розвиток, розвиток мови, малювання, ліплення, аплікація, музика, фізична культура) - потрібне підкреслити

Мета: кінцевий результат, то, до чого ми прагнемо (ім'я существітельное- розвиток, створення умов, формування, виховання, зміцнення і т.д.).

Завдання: 1. Освітні.

2.Развівать.

3. Виховні. (Дивитися зразок написання завдань ...)

Завдання прописувати дієсловом у формі: створювати, зміцнювати, виховувати, здійснювати і т.п.

завдання: освітні завдання (пишеться, чому дітей будемо вчити на даному занятті). В задачах не писати дієслово «вчити»! Грамотніше писати - «сприяти», «формувати вміння», «створювати умови», «розвивати» і т.д.
2. Розвиваючі завдання (пишеться, що будемо закріплювати, уточнювати, не забуваючи про розвиток психічних функцій і різних властивостей).
3. Виховні завдання (які розумові, естетичні, морально-вольові якості будуть формуватися).
Слід пам'ятати, що кожна нова задача пишеться з нового рядка.

Зразкові формулювання освітніх завдань НСД за повідомленням нового знання:

«Створити умови для здобуття дітьми знання про ...»

«Мотивувати дітей до самостійного вивчення ...»

«Дати можливість дітям за допомогою дорослого дізнатися про ...»

«Сформулювати у дітей потреба правильно вживати у своїй промові присвійні займенники»

Зразкові формулювання освітніх завдань НСД тренувального і підсумкового характеру:

«Актуалізувати знання дітей про ...»

«Розширити знання детей0 ... через організацію самостійної експериментальної діяльності»

«Дати можливість застосувати на практиці отримані знання про ...»

«Закріпити в самостійної діяльності вміння ...»

    Розвиваючі завдання спрямовані, як правило, на розвиток вищих психічних функцій (мислення, пам'ять, уява, увага), загальної, дрібної, артикуляційної моторики, просодических компонентів мови (голос, ритм, темп, інтонація), мовного дихання.

    Формулювання розвиваючих завдань має відповідати програмним завданням і обов'язково починатися з дієслова.

    Залежно від того, в якій мірі у дітей сформована та функція, над якою Ви хочете попрацювати, буде зроблений вибір дієслова:

    Якщо функція не сформована, то завдання буде починатися зі слів «формувати ...», «почати роботу з розвитку ...» і т.д.

Якщо функція недостатньо сформована, або необхідно закріпити будь - якої навик, то вибір буде наступний «продовжувати формувати ...», «продовжувати розвивати ...», «вдосконалювати ...» і т.д.

    Виховні завдання спрямовані, як правило, на розвиток особистісних якостей дитини, його емоційно - вольової сфери.

    Формулювання виховних завдань повинно відповідати програмним завданням і обов'язково починатися з дієслова.

    Залежно від того, в якій мірі у дітей сформовано то якість (властивість), над яким Ви хочете попрацювати, буде зроблений вибір дієслова:

Якщо якість (властивість) не сформоване, то завдання буде починатися зі слів «формувати ...», «виховувати ...» і т.д.

Якщо якість (властивість) недостатньо сформовано, або необхідно його закріпити, то вибір дієслова буде наступний «продовжувати формувати ...», «продовжувати виховувати ...», «вдосконалювати ...» і т.д.

П редварітельная робота: (Якщо проводилась) з дітьми, весь обсяг фронтальної та індивідуальної роботи з дітьми (Бесіди з дітьми, спостереження, читання художньої літератури, куди ходили на екскурсію, що вивчили і т.д.)

Словник нових слів: (Якщо є) - для логопедичної, дефектологической, тіфлопедагогіческой ООД обов'язково

Освітні технології: ______________ (Написати або підкреслити)

    ІКТ-технології;

    здоров'язберігаючих технологій;

    технології проектної діяльності

    технологія дослідницької діяльності

    інформаційно-комунікаційні технології;

    особистісно-орієнтовані технології;

    технологія портфоліо дошкільника і вихователя

    ігрова технологія

    технологія «ТРИЗ»

    технології предметно - розвивального середовища

    технології проблемного навчання

Методи навчання: ___________________________ (Написати або підкреслити)

практичні:

    досвід

    вправа

    експериментування

    моделювання

наочні:

    спостереження

    демонстрація наочних посібників

словесні:

    розповідь педагога

    бесіда

    читання художньої літератури

Ігрові:

    дидактична гра

    уявна ситуація в розгорнутому вигляді

    с / р гра

Види дитячої діяльності: (потрібне підкреслити)

Вікова категорія (1 рік - 3 роки)

Предметна діяльність і гри зі складовими і динамічними іграшками;

Експериментування з матеріалами і речовинами (пісок, вода, тісто тощо.,

Спілкування з дорослим і спільні ігри з однолітками під керівництвом дорослого,

Самообслуговування і дії з побутовими предметами-знаряддями (ложка, совок, лопатка та ін.,

Сприйняття сенсу музики, казок, віршів, розглядання картинок, рухова активність;

для дітей дошкільного віку

Вікова категорія (3 роки - 8 років)

Ігрова діяльність, включаючи сюжетно-рольову гру, гру з правилами і інші види гри,

Комунікативна (спілкування і взаємодія з дорослими і однолітками,

Пізнавально-дослідницька (дослідження об'єктів навколишнього світу і експериментування з ними,

Сприйняття художньої літератури та фольклору, самообслуговування і елементарний побутової працю (в приміщенні і на вулиці,

конструювання з різного матеріалу, Включаючи конструктори, модулі, папір, природний і інший матеріал (конструктивно-модельна),

Образотворча (малювання, ліплення, аплікація, прикладна творчість),

Музична (сприйняття і розуміння сенсу музичних творів, спів, музично-ритмічні рухи, ігри на дитячих музичних інструментах)

Рухова (оволодіння основними рухами) форма активності дитини.

Устаткування і матеріали:

Демонстраційний матеріал:

Роздатковий матеріал:

тривалість:

Структура НСД (ООД):

    Вступна частина - 3 хвилини.



    II. Основна частина - 15 хвилин.


    в) физкультминутка;



    III. Заключна частина - 2 хвилини.
    а) узагальнення вихователя;


    Хід НСД (ООД):

Структура написання конспекту

Титульний аркуш:

Назва установи (повністю, за статутом)

Конспект безпосередній освітньої діяльності (організованої освітньої діяльності)

Склав (а): ПІБ, посада

Дата проведення: число, місяць, рік

2 - а сторінка конспекту

Рівень загальної освіти: дошкільна освіта

Тема НСД (ООД): _________________________________

Дата проведення: ____________________

Час проведення: ______________________

Вік учнів: _______________

Освітня область: ____________________________ (Головний напрямок розвитку)

інтеграція освітніх областей: _________________________________________

Класифікація (Тип) НОД або ООД: __________________________________________

Форми НОД або ООД: ________________________________________________________

Форма організації НОД або ООД: ____________________________________________

Організована освітня діяльність відповідно до базового видом діяльності ______________________________________________________

Мета: ________________________________________________________________.

Завдання: 1. Освітні.

2.Развівать.

3. Виховні.

Предварітельная робота: ____________________________________________

Словник нових слів: ______________________________________________________

Освітні технології: ______________________________________

Методи навчання: _________________________________________________

Види дитячої діяльності: ___________________________________________

Устаткування і матеріали:

Демонстраційний матеріал:

Роздатковий матеріал: Тривалість: Структура НСД (ООД):

I . Вступна частина - 3 хвилини.
а) читання вірша «Осінь» А.С. Пушкіна;
б) спостереження з вікна за осіннім небом;
в) словесна дидактична гра «Придумай слово» (підбір прикметників до слів небо, осінь, листя).
II. Основна частина - 15 хвилин.
а) бесіда про погодні явища восени;
б) розгляд календарів погоди;
в) физкультминутка;
г) складання оповідань про осінньої погоди;
д) назва дітьми осінніх прийме і приказок про осінь;
е) дидактична гра «З якого дерева лист» ... і т.д.
III. Заключна частина - 2 хвилини.
а) узагальнення вихователя;
б) аналіз НСД (про те які знання показали діти).
І, нарешті, починається опис ходу НСД.
Хід НСД (ООД):

Хід НСД пишеться в прямій мові. Обов'язково пишуться всі слова, які вихователь буде говорити, передбачувані відповіді дітей, узагальнення вихователя. Якщо по ходу заняття вихователю потрібно виконати якісь дії, це вказується в конспекті.

Організація: Мадоу Леонтіївський д / с «Малинка»

Населений пункт: Московська область, Ступинский район, д. Леонтьєва

завдання:

  • продовжувати вчити розрізняти величину: «великий - маленький»;
  • збагачувати знання дітей про диких і домашніх тварин;
  • вправляти в умінні розрізняти і називати знайомі геометричні фігури: коло, квадрат, трикутник, прямокутник;
  • закріплювати знання основних кольорів: червоний, синій, жовтий, зелений;
  • розвивати дрібну моторику у дітей за допомогою Тістопластика.
  • виховувати співчуття, бажання робити добрі справи.

матеріал:іграшки - заєць, вовк, ведмідь, лисиця, колобок, морквини і кошики: великі і маленькі, геометричні фігури, набір домашніх тварин, дерева, грубка, солене тісто, музичний супровід.

хід ООД

Організаційний момент:

вихователь:

Зібралися всі діти в коло

Ти мій друг, і я твій друг.

Міцно за руки візьмемося,

І один одному посміхнемось.

вихователь:Хлоп'ята, сьогодні до нас на заняття прийшло багато гостей. Давайте привітаємося з ними.

Звучить пісенька Колобка.

вихователь:Хлопці, ви чуєте пісеньку? Хто ж це співає?

(Колобок).

вихователь: Подивіться, а ось і колобок. А звідки він до нас прийшов? Давайте згадаємо, що сталося з колобком в казці.

(Відповіді дітей.)

Колобок: "Хлопці, мені на віконці стало дуже нудно і я вирішив прогулятися, але заблукав. Я дуже хочу повернутися додому. Ви допоможете мені?"

вихователь:Хлопці, але попереду нас чекають труднощі. Ви не боїтеся? Тоді в дорогу.

Звучить музика. Діти йдуть за Колобком.

Основна частина:

Котиться колобок, котитися, а на зустріч йому хто?

(Заєць)

заєць: "Колобок, я тебе не з'їм, ти мені допоможеш зібрати морквини: великі в великий кошик, а маленькі в маленьку."

(Діти виконують завдання.)

вихователь:Молодці, хлопці! Покотився наш Колобок далі і зустрів кого?

(Вовка)

вовк: "Колобок я тебе не з'їм, якщо ви зберете мої квіти, був сильний вітер і все пелюстки розлетілися.

Дидактична гра "Збери квітка"

вихователь:Вам потрібно зібрати квіти такого кольору, як серединка.

(Діти збирають квіти. Вихователь запитує, якого кольору зібрали квіти).

вихователь:Покотився Колобок далі, а на зустріч йому хто?

(Ведмідь)

ведмідь: "Зробіть зі мною зарядку, і я вас відпущу".

Физкультминутка «Звіряча зарядка»

Раз - навприсядки, два- стрибок це заяча зарядка.

А лисенята як прокинутися, люблять довго потягнутися,

Обов'язково позіхнути, ну і хвостиком вильнути.

А вовченята спинку вигнути і легенько підстрибнути.

Ну а ведмедик клишоногий, широко розставивши лапи

Те одну, то обидві разом, довго тупцює на місці.

А кому зарядки мало, починає все спочатку.

вихователь:Покотився колобок далі, а на зустріч йому хто?

(Лисиця)

лисиця: "Здрастуй, Колобок. Здрастуйте, хлопці. Я дуже люблю вбиратися, але всі мої сукні обносилися і порвалися, якщо ви допоможете їх полагодити, я вас відпущу»

вихователь:Хлопці, давайте залатаємо лисички дірки на сукнях (Пропонує дітям пройти за столи)

Дидактична гра-вправа «Прикрась лисички плаття».

вихователь:Подивіться уважно кожен на свою сукню. Підберіть заплатки на дірки.

(Самостійне співвіднесення дітьми запропонованих геометричних фігур з контурним зображенням «латок». Педагог підходить до дітей, запитує у кожної дитини, якого кольору «латочку» він поставив, якою вона геометричної форми).

вихователь:Хлопці, ви молодці! Допомогли Колобку піти від всіх тварин. Залишилося тільки повернути його бабусі з дідусем. Але спочатку скажіть, будь тварин зустрів Колобок?

(Зайця, вовка, ведмедя, лисицю)

вихователь:А скажіть, будь ласка, які це тварини: дикі або домашні?

(Дикі)

вихователь:Чому ви так думаєте?

(Тому що вони живуть в дикій природі)

вихователь:А будь диких тварин ви ще знаєте?

(Відповіді дітей)

вихователь:Хлоп'ята, ось ми і дійшли до будиночка дідуся і бабусі. Подивіться-но на подвір'ї у них скільки тварин. Давайте ми їх назвемо.

(Діти перераховують тварин)

вихователь:А тепер скажіть, які це тварини? Дикі або домашні?

(Домашні, тому що вони живуть в будинку або поруч з будинком людини)

Колобок: "Спасибі, хлопці, ви допомогли мені повернутися додому".

вихователь:Хлопці, поки наш Колобок гуляв, бабуся поставила тісто щоб зліпити іншого колобка. Ось воно вже підійшло. Давайте ми допоможемо наліпити їй колобків. Але спочатку ми підготуємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика:

Раз два три чотири п'ять,

Всі такі потрібні,

Міцні і дружні. (Перерахувати пальчики і стиснути їх в кулачок)

(Діти ліплять колобків з солоного тіста. Вихователь ставить їх грубку.)

вихователь:Молодці, хлопці, поки наші колобки печуться, скажіть, будь ласка, вам сподобалося допомагати Колобку? Що вам найбільше сподобалося?

А ось і наші колобки спекли. (Вихователь дістає з печі частування для дітей.) Ну, нам пора повертатися в дитячий сад.

Звучить музика.

Список літератури:

1. І.А. Помораева, В.А. Позина Формування елементарних математичних уявлень. МОЗАЇКА-СИНТЕЗ Москва, 2014

2. В.І. Ковалько Азбука фізкультхвилинок для дошкільнят. Москва «Вако», 2011

Конспект ООД по ФГОСдля дітей старшої групи на тему «Подорож у гості до лісовиків».

мета: Розвиток комплексу інтеграційних якостей особистості вихованців в процесі ігрової та пізнавально-комунікативної діяльності.

завдання:

виховні:

    Виховувати загальну культуру поведінки, дбайливе ставлення до природи.

    Формувати патріотичні почуття.

Розвиваючі:

    Розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять.

    Зацікавлювати самостійним рішенням завдань пізнавального і творчого характеру.

освітні:

    Ознайомити з професією лісника, її особливостями.

    Повторити і закріпити класифікацію диких тварин.

Робота над словником : лісник, лісівник, сторожка.

Прийоми, використовувані для керівництва діяльністю дітей Мотивація: Сюрпризний момент, використання ігор, загадок, показ ілюстрацій, коментування.

Активізація дитячої діяльності: Гра «Паровозик», бесіда, створення розвивального середовища, дидактичні ігри, показ ілюстрацій, постановка проблемного питання, Рішення математичної загадки.

Організація практичної діяльності: Показ ілюстрацій, коментування, використання гри «Розрізна картинка», математичної загадки.

Мотивація та підтримання інтересу: Сюрпризний момент, ситуація вибору, слухання співу птахів і звуків лісу, Физминутку, зміна видів діяльності.

Оцінка діяльності дітей, активізація самооцінки: Заохочення, дидактична гра «Розрізна картинка», «Підбери слово».

Предметно-розвиваюче середовище для ООД : повітряна куля, Конверт (з розрізної картинкою зайця), картинки тварин і їх жител, іграшка заєць, букви з цифрами «ромашка», картинка з зображенням лісника, дерева (дуб, береза, горобина, сосна, клен), магнітна дошка.

Роздатковий матеріал: Розрізні картинки із зображенням зайця, ромашки з паперу (на зворотному боці цифри).

Діяльність дітей в ООД : Пізнавальна, пізнавально-дослідницька, ігрова, комунікативна, продуктивна, рухова.

плановані результати :


особистісні:
вміння дітей діяти самостійно, прояв емоційної чуйності в діяльності і спілкуванні з однолітками і дорослим, виховання моральних якостей.

інтелектуальні: розвиток інтересу до професії лісника, її значущості; розвиток розуміння про ліс як будинку для птахів і тварин; формування уявлень про працю дорослих в суспільстві і життя кожної людини; вміння вирішувати інтелектуальні завдання; розширення та активізація словникового запасу.

фізичні: Формування загальної культури поведінки і потреби в ЗСЖ.

Критерії оцінки діяльності дітей в ООД:

Активність участі в пізнавальної діяльності;

Самостійність у виконанні поставлених завдань;

Взаємодія з однолітками і дорослим;

співпереживання;

емоційність;

Прояв вольових зусиль;

Уміння дати оцінку своїм діям і діям своїх товаришів.

Освітні області:фізичний розвиток, пізнання (ФЦКМ, ФЕМП), комунікація, розвиток мови, музика.

план ООД

1.Вводная частина 12 хв. Психологічний настрій. Сюрпризний момент. пальчикова гра. Д / і «Збери картинку». Д / і «Підбери слово». Физкультминутка

2. Основна частина 15 хвилин. Бесіда про правила поведінки в лісі. Д / і «Дізнайся дерево по опису». Д / і «Хто де живе». 2. Физкультминутка. Гра «Букви заблукали». Розповідь про роботу лісника.

3. Заключна частина - 3 хв. Физкультминутка. Підведення підсумків ООД. Оцінка діяльності дітей.

Тривалість ООД - 30 хв.

хід ООД

1. Вступна частина .

Психологічний настрій.

    Зібралися всі діти в коло,

    Я твій друг і ти мій друг,

    Міцно за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

вихователь: Я сміявся вам і ви посміхнетеся один одному,

щоб у нас з вами було весь день гарний настрій.

(Влітає повітряну кульку)

вихователь: Хлопці, подивіться, до нас прилетів повітряну кульку, а в ньому лист. Давайте його прочитаємо.

Шановні, хлопці! Запрошую вас в гості на лісову галявину. Дорогу вам покаже мій старий знайомий.

Чекаю вас! Лісник.

Хлопці, а ви знаєте, хто такий лісник? Де він живе?

Як називається його будинок, який стоїть в лісі ? (Лісник - це людина, яка стежить за лісом, за деревами, звірами, за чистотою в лісі. будиночоклісника називають-сторожка).

Ну що, хлопці, ви згодні піти в гості до лісника?

Почнемо нашу подорож?

Але як би нам скоріше потрапити в ліс?

А, давайте, хлопці, відправимося в подорож на поїзді.

Швидше займайте наші вагончики, поїхали ...

(Діти імітують рух поїзда).

загудів паровоз

Він вагончики повіз.

Чу-чу-чу, чу-чу-чу,

Далеко вас укачу.

Ось ми і в лісі ... Як красиво! Прислухайтеся. Що ви чуєте?

(Слухання співу птахів і звуків лісу).

вихователь:А хто ж покаже дорогу до лісника?

Хлопці, в листі написано, що дорогу покаже старий знайомий лісника.

Хто ж він - нам потрібно вгадати. Потрібно зібрати розрізні картинки.

(Діти збирають картинки, на яких зображений заєць)

(З'являється заєць - м'яка іграшка)

Діти, сідайте на корчі.

Хлопці, назвіть слова, що визначають справжнього живого зайця. Який він?

Дидактична гра «Підбери слово».

(Діти по черзі називають слова, наприклад: пухнастий, білий, швидкий, сірий, боягузливий, довговухий).

В: -Молодці, а якщо у зайцадлінние вуха, то він який? ( довговухий)

- А якщо довгі ноги? (Довгоногий)

Швидкі ноги? ( прудконогий)

А можна сказати про зайця - довгохвостий? (Немає)

Значить він який? (Короткохвостий або ще кажуть куций)

(Повторимо слово «куций» і дати йому роз'яснення).

А що заєць їсть? Значить він який? (Травоїдний)

А яких ще травоїдних тварин ви знаєте? Назвіть.

В:-Давайте попросимо зайця, показати дорогу до лісника.

Зайка, зайка - розкажи,

Зайка, зайка, покажи,

Як знайти доріжку

До лісника в сторожку.

В:Зайка нам показує,

Що нам потрібно рухатися ось в цьому напрямку.

Физкультминутка «Разом по лісу йдемо».

Разом по лісу йдемо,

Чи не поспішаємо, не пасемо задніх.

Ось виходимо ми на луг. (Ходьба на місці)

Тисяча квітів навколо! (Потягування - руки в сторону)

Ось ромашка, волошка,

Медуниця, кашка, конюшина.

Розстеляється килим. (Плавні рухи руками перед собою).

І направо і на ліво. (Нахилитися і торкнутися лівої ступні правою рукою, Потім навпаки - правої ступні лівою рукою).

До неба ручки протягнули,

Хребет розтягнули. (Потягування - руки вгору)

Відпочити ми все встигли

І на місце знову сіли. (Діти сідають)

2. Основна частина.

Бесіда про правила поведінки в лісі

А як себе потрібно вести в лісі? (Не шуміти, не кричати, не лякати лісових мешканців, не смітити, не розводити багаття, не розоряти житла тварин, не ламати гілок, що не витоптувати траву, не чіпати тварин і комах, це може бути небезпечним і т.д.)

Дидактична гра «Дізнайся дерево по опису»

У царстві лісовому є і звірі, і птиці,

Дятел і кріт, є лисиця і синиця.

Ліс - окраса нашої землі!

Є головні жителі в царстві лісовому,

Як же ми жителів цих кличемо? ( це дерева, найбільші рослини)

В: - Хлопці, давайте згадаємо, які дерева ростуть в лісі. Я вам буду загадувати загадку, а ви відгадайте назву цього дерева.

Я дерево могутнє, я лісу санітар.

І знає це дерево будь - і старий, і малий.

Росту до самої старості і сто, і двісті років.

Мене дізналися, діти, адже я - могутній ... (дуб)

Я деревце російське, я деревце - краса!

Собою прикрашаю я зелені ліси.

У лісі далеко видно мій білий ніжний стан.

З зеленою каймою мій літній сарафан.

Простіше годі й шукати питання, що за дерево? .... (береза)

У мене довший голки, ніж у ялинки.

Дуже прямо я росту в висоту.

Коль росту я на узліссі, гілки тільки на маківці.

Вгору тягнуся я як струна, корабельна .... (Сосна)

Стовбур стрункий, темна кора,

Все літо був зелений він.

прийшла осіння пора,

Одягнув наряд пурпурний він.

Щороку на ньому з полюванням,

Виростають вертольоти ... .. (клен)

Багато ягід червоних, стиглих і прекрасних.

Гронами висять, їх гарний наряд.

Збери на нитку ягід - для душі,

З неї звичайно намиста дуже хороші .... (Горобина)

(Виставляю картинки)

В:Молодці, всі дерева дізналися.

Дидактична гра «Хто де живе?»

Молодці. А тим часом ми забралися вже далеко в ліс.

І ось ми бачимо щось дуже цікаве і незвичайне. Що це? (Це чийсь будиночок) (показ)

Значить, хтось в ньому живе. Хто? (Тварина)

У лісі живуть дикі тварини або домашні? А чим вони відрізняються?

Дикі тварини самі будують собі будиночки, або займають чужі, кинуті будиночки.

(Показую картинки)

Це дупло. Його хто зробив? (Дятел)

А хто може в ньому жити ? (Білка, норка, куниця)

Це лігво. Хто в ньому живе? (Вовк)

Це будинок ведмедя. Як він називається? ( барліг)

А це що ? (Нора). Хто в ній може жити? (Лисиця, борсук, Рассомаха, єнот, змія)

Як називається будиночок зайця? (У зайця немає будиночка)

Физминутку.

  • Ви, напевно, втомилися?

    Ну, тоді все прямо встали,

    Ніжками потопали, ручками поплескали,

    Покружляли, покрутилися,

    Очки міцно закриваємо, відкриваємо,

    І знову вперед крокуємо!

В:Ось і вийшли ми з вами на галявину.

Десь тут має бути сторожка лісника.

Що ж росте на цій галявині?

Подивіться, хлопці, тут щось написано.

Допоможіть будь ласка.

Гра «Букви заблукали»

Розставте цифри по порядку від 1 до 7. і прочитаємо, що вийде.

(Діти розставляють букви разом з цифрами по порядку).

А вийшло слово - РОМАШКА.

Який ми чуємо перший звук в цьому слові? (Звук [p]). Назвіть слова, в яких є звук [p].
А який останній звук в цьому слові? (Звук [a]). Назвіть слова на звук [a].

Давайте прикрасимо галявинку лісника цими квітами.

Дивіться, хлопці, а ось і сторожкалісника.

А ось і господар сторожки.

Розповідь про роботу лісника (супроводжує показ фотоілюстрацій)

лісником називають лісового сторожа, Він охороняє ліс.

Лісівник, лісник - господар лісу, який йому довірила держава.

Цей господар повинен добре знати свій лісову ділянку.

На таке вивчення території йдуть багато років.

Тому лісник повинен бути місцевим жителем, добре знайомим з околицями.

Хороший лісник знає свій обхід до найдрібніших подробиць, і будь-які зміни в лісовому кварталі не вислизнуть з його уваги.

Він негайно визначить, де без дозволу пасли худобу або пропали дерева, з'явилися ознаки хвороби, що насувається лісу (наприклад, нашестя гусені або хвороба тварин).

особливо дбайливе ставлення має бути до лісах в нашому степовому краї, так як лісів у нас небагато.

Лісник веде велику роботу з попередження лісових пожеж. Адже будь-який багаття, непогашена сірник, кинутий недопалок стають причиною загибелі лісів у вогні.

Справитися з лісовою пожежею дуже складно, іноді неможливо. Тому так важлива робота щодо попередження пожеж.

Лісник - друг усім тваринам і рослинам лісу.

Сумлінність, професійна чесність, працьовитість - це ті прекрасні традиції, Які століттями складалися в лісовому господарстві країни.

3. Заключна частина .

Рефлексія.

Лісник дуже радий, що ми прийняли його запрошення. Але нам пора в садок, назад. Лісник нас пригостив ароматними лісовими яблучками.

Ну, а зараз по вагончика, наш поїзд відправляється.

    загудів паровоз

    І вагончики повіз.

    Чу-чу-чу, чу-чу-чу,

    Вас додому я укачу ..

Сподобалося вам наша подорож?

Що найбільше вам сподобалося?

А з якою професією ми познайомилися сьогодні? Хто такий лісник?

Тепер ви точно знаєте, що це потрібна і благородна професія.

Я думаю, ми сьогодні добре попрацювали. Ви молодці! Справжні мандрівники. Мені було дуже приємно зробити разом з вами це подорож.

Ну, а тепер будемо їсти яблучка.

Конспект ООД по ФГОС для дітей старшої групи на тему «Подорож у гості до лісовиків».

мета: Розвиток комплексу інтеграційних якостей особистості вихованців в процесі ігрової та пізнавально-комунікативної діяльності.

завдання:

виховні:

  • Виховувати загальну культуру поведінки, дбайливе ставлення до природи.
  • Формувати патріотичні почуття.

Розвиваючі:

  • Розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу, пам'ять.
  • Зацікавлювати самостійним рішенням завдань пізнавального і творчого характеру.

освітні:

  • Ознайомити з професією лісника, її особливостями.
  • Повторити і закріпити класифікацію диких тварин.

Робота над словником: лісник, лісівник, сторожка.

Прийоми, використовувані для керівництва діяльністю дітейМотивація: Сюрпризний момент, використання ігор, загадок, показ ілюстрацій, коментування.

Активізація дитячої діяльності: Гра «Паровозик», бесіда, створення розвивального середовища, дидактичні ігри, показ ілюстрацій, постановка проблемного питання, рішення математичної загадки.

Організація практичної діяльності: Показ ілюстрацій, коментування, використання гри «Розрізна картинка», математичної загадки.

Мотивація та підтримання інтересу: Сюрпризний момент, ситуація вибору, слухання співу птахів і звуків лісу, Физминутку, зміна видів діяльності.

Оцінка діяльності дітей, активізація самооцінки: Заохочення, дидактична гра «Розрізна картинка», «Підбери слово».

Предметно-розвиваюче середовище для ООД: Повітряна куля, конверт (з розрізної картинкою зайця), картинки тварин і їх жител, іграшка заєць, букви з цифрами «ромашка», картинка з зображенням лісника, дерева (дуб, береза, горобина, сосна, клен), магнітна дошка.

Роздатковий матеріал: Розрізні картинки із зображенням зайця, ромашки з паперу (на зворотному боці цифри).

Діяльність дітей в ООД: Пізнавальна, пізнавально-дослідницька, ігрова, комунікативна, продуктивна, рухова.

плановані результати:


особистісні: вміння дітей діяти самостійно, прояв емоційної чуйності в діяльності і спілкуванні з однолітками і дорослим, виховання моральних якостей.

інтелектуальні: розвиток інтересу до професії лісника, її значущості; розвиток розуміння про ліс як будинку для птахів і тварин; формування уявлень про працю дорослих в суспільстві і життя кожної людини; вміння вирішувати інтелектуальні завдання; розширення та активізація словникового запасу.

фізичні : Формування загальної культури поведінки і потреби в ЗСЖ.

Критерії оцінки діяльності дітей в ООД:

Активність участі у пізнавальній діяльності;

Самостійність у виконанні поставлених завдань;

Взаємодія з однолітками і дорослим;

співпереживання;

емоційність;

Прояв вольових зусиль;

Уміння дати оцінку своїм діям і діям своїх товаришів.

Освітні області:фізичний розвиток, пізнання (ФЦКМ, ФЕМП), комунікація, розвиток мови, музика.

план ООД

1.Вводная частина - 12 хв. Психологічний настрій. Сюрпризний момент. Пальчикова гра. Д / і «Збери картинку». Д / і «Підбери слово». Физкультминутка

2. Основна частина – 15 хвилин. Бесіда про правила поведінки в лісі. Д / і «Дізнайся дерево по опису». Д / і «Хто де живе». 2. Физкультминутка. Гра «Букви заблукали». Розповідь про роботу лісника.

3. Заключна частина -3 хв. Физкультминутка. Підведення підсумків ООД. Оцінка діяльності дітей.

Тривалість ООД - 30 хв.

хід ООД

1. Вступна частина.

Психологічний настрій.

  • Зібралися всі діти в коло,
  • Я твій друг і ти мій друг,
  • Міцно за руки візьмемося
  • І один одному посміхнемось.

вихователь: Я сміявся вам і ви посміхнетеся один одному,

Щоб у нас з вами було весь день гарний настрій.

(Влітає повітряну кульку)

вихователь: Хлопці, подивіться, до нас прилетів повітряну кульку, а в ньому лист. Давайте його прочитаємо.

Шановні, хлопці! Запрошую вас в гості на лісову галявину. Дорогу вам покаже мій старий знайомий.

Чекаю вас! Лісник.

Хлопці, а ви знаєте, хто такий лісник? Де він живе?

Як називається його будинок, який стоїть в лісі? (Лісник - це людина, яка стежить за лісом, за деревами, звірами, за чистотою в лісі. будиночоклісника називають-сторожка).

Ну що, хлопці, ви згодні піти в гості до лісника?

Почнемо нашу подорож?

Але як би нам скоріше потрапити в ліс?

А, давайте, хлопці, відправимося в подорож на поїзді.

Швидше займайте наші вагончики, поїхали ...

(Діти імітують рух поїзда).

загудів паровоз

Він вагончики повіз.

Чу-чу-чу, чу-чу-чу,

Далеко вас укачу.

Ось ми і в лісі ... Як красиво! Прислухайтеся. Що ви чуєте?

(Слухання співу птахів і звуків лісу).

вихователь: А хто ж покаже дорогу до лісника?

Хлопці, в листі написано, що дорогу покаже старий знайомий лісника.

Хто ж він - нам потрібно вгадати. Потрібно зібрати розрізні картинки.

(Діти збирають картинки, на яких зображений заєць)

(З'являється заєць - м'яка іграшка)

Діти, сідайте на корчі.

Хлопці, назвіть слова, що визначають справжнього живого зайця. Який він?

Дидактична гра «Підбери слово».

(Діти по черзі називають слова, наприклад: пухнастий, білий, швидкий, сірий,боягузливий, довговухий).

В: - Молодці, а якщо у зайцядовгі вуха, то він який? (довговухий)

- А якщо довгі ноги?(Довгоногий)

Швидкі ноги? (Прудконогий)

А можна сказати про зайця - довгохвостий? (Немає)

Значить він який?(Короткохвостий або ще кажуть куций)

(Повторимо слово «куций» і дати йому роз'яснення).

А що заєць їсть? Значить він який?(Травоїдний)

А яких ще травоїдних тварин ви знаєте? Назвіть.

В: -Давайте попросимо зайця, показати дорогу до лісника.

Зайка, зайка - розкажи,

Зайка, зайка, покажи,

Як знайти доріжку

До лісника в сторожку.

В: Зайка нам показує,

Що нам потрібно рухатися ось в цьому напрямку.

Физкультминутка «Разом по лісу йдемо».

Разом по лісу йдемо,

Чи не поспішаємо, не пасемо задніх.

Ось виходимо ми на луг.(Ходьба на місці)

Тисяча квітів навколо!(Потягування - руки в сторону)

Ось ромашка, волошка,

Медуниця, кашка, конюшина.

Розстеляється килим.(Плавні рухи руками перед собою).

І направо і на ліво.(Нахилитися і торкнутися лівої ступні правої рукою, потім навпаки - правої ступні лівою рукою).

До неба ручки протягнули,

Хребет розтягнули.(Потягування - руки вгору)

Відпочити ми все встигли

І на місце знову сіли.(Діти сідають)

2. Основна частина.

Бесіда про правила поведінки в лісі

А як себе потрібно вести в лісі? (Не шуміти, не кричати, не лякати лісових мешканців, не смітити, не розводити багаття, не розоряти житла тварин, не ламати гілок, що не витоптувати траву, не чіпати тварин і комах, це може бути небезпечним і т.д.)

Дидактична гра «Дізнайся дерево по опису»

У царстві лісовому є і звірі, і птиці,

Дятел і кріт, є лисиця і синиця.

Ліс - окраса нашої землі!

Є головні жителі в царстві лісовому,

Як же ми жителів цих кличемо? (це дерева, найбільші рослини)

В: - Хлопці, давайте згадаємо, які дерева ростуть в лісі. Я вам буду загадувати загадку, а ви відгадайте назву цього дерева.

Я дерево могутнє, я лісу санітар.

І знає це дерево будь - і старий, і малий.

Росту до самої старості і сто, і двісті років.

Мене дізналися, діти, адже я - могутній ... (дуб)

Я деревце російське, я деревце - краса!

Собою прикрашаю я зелені ліси.

У лісі далеко видно мій білий ніжний стан.

З зеленою каймою мій літній сарафан.

Простіше годі й шукати питання, що за дерево? .... (береза)

У мене довший голки, ніж у ялинки.

Дуже прямо я росту в висоту.

Коль росту я на узліссі, гілки тільки на маківці.

Вгору тягнуся я як струна, корабельна .... (Сосна)

Стовбур стрункий, темна кора,

Все літо був зелений він.

Прийшла осіння пора,

Одягнув наряд пурпурний він.

Щороку на ньому з полюванням,

Виростають вертольоти ... .. (клен)

Багато ягід червоних, стиглих і прекрасних.

Гронами висять, їх гарний наряд.

Збери на нитку ягід - для душі,

З неї звичайно намиста дуже хороші .... (Горобина)

(Виставляю картинки)

В: Молодці, всі дерева дізналися.

Дидактична гра «Хто де живе?»

Молодці. А тим часом ми забралися вже далеко в ліс.

І ось ми бачимо щось дуже цікаве і незвичайне. Що це?(Це чийсь будиночок) (показ)

Значить, хтось в ньому живе. Хто?(Тварина)

У лісі живуть дикі тварини або домашні? А чим вони відрізняються?

Дикі тварини самі будують собі будиночки, або займають чужі, кинуті будиночки.

(Показую картинки)

Це дупло. Його хто зробив?(Дятел)

А хто може в ньому жити? (Білка, норка, куниця)

Це лігво. Хто в ньому живе?(Вовк)

Це будинок ведмедя. Як він називається? (барліг)

А це що ? (Нора). Хто в ній може жити?(Лисиця, борсук, Рассомаха, єнот, змія)

Як називається будиночок зайця? (У зайця немає будиночка)

Физминутку.

  • Ви, напевно, втомилися?
  • Ну, тоді все прямо встали,
  • Ніжками потопали, ручками поплескали,
  • Покружляли, покрутилися,
  • Очки міцно закриваємо, відкриваємо,
  • І знову вперед крокуємо!

В: Ось і вийшли ми з вами на галявину.

Десь тут має бути сторожка лісника.

Що ж росте на цій галявині?

Подивіться, хлопці, тут щось написано.

Це якесь слово, але мені його не прочитати.

Допоможіть будь ласка.

Гра «Букви заблукали»

Розставте цифри по порядку від 1 до 7. і прочитаємо, що вийде.

(Діти розставляють букви разом з цифрами по порядку).

А вийшло слово - РОМАШКА.

Який ми чуємо перший звук в цьому слові?(Звук [p]). Назвіть слова, в яких є звук [p].
А який останній звук в цьому слові? (Звук [a]). Назвіть слова на звук [a].

Давайте прикрасимо галявинку лісника цими квітами.

Дивіться, хлопці, а ось історожка лісника.

А ось і господар сторожки.

Розповідь про роботу лісника (супроводжує показ фотоілюстрацій)

Лісником називають лісового сторожа , Він охороняє ліс.

Лісівник, лісник - господар лісу, який йому довірила держава.

Цей господар повинен добре знати свій лісову ділянку.

На таке вивчення території йдуть багато років.

Тому лісник повинен бути місцевим жителем, добре знайомим з околицями.

Хороший лісник знає свій обхід до найдрібніших подробиць, і будь-які зміни в лісовому кварталі не вислизнуть з його уваги.

Він негайно визначить, де без дозволу пасли худобу або пропали дерева, з'явилися ознаки хвороби, що насувається лісу (наприклад, нашестя гусені або хвороба тварин).

особливо дбайливе ставлення має бути долісах в нашому степовому краї, так як лісів у нас небагато.

Лісник веде велику роботу з попередження лісових пожеж. Адже будь-який багаття, непогашена сірник, кинутий недопалок стають причиною загибелі лісів у вогні.

Справитися з лісовою пожежею дуже складно, іноді неможливо. Тому так важлива робота щодо попередження пожеж.

Лісник - друг усім тваринам і рослинам лісу.

Сумлінність, професійна чесність, працьовитість - це ті прекрасні традиції, які століттями складалися в лісовому господарстві країни.

3. Заключна частина.

Рефлексія.

Лісник дуже радий, що ми прийняли його запрошення. Але нам пора в садок, назад. Лісник нас пригостив ароматними лісовими яблучками.

Ну, а зараз по вагончика, наш поїзд відправляється.

  • загудів паровоз
  • І вагончики повіз.
  • Чу-чу-чу, чу-чу-чу,
  • Вас додому я укачу ..

Сподобалося вам наша подорож?

Що найбільше вам сподобалося?

А з якою професією ми познайомилися сьогодні? Хто такий лісник?

Тепер ви точно знаєте, що це потрібна і благородна професія.

Я думаю, ми сьогодні добре попрацювали. Ви молодці! Справжні мандрівники. Мені було дуже приємно зробити разом з вами це подорож.

Ну, а тепер будемо їсти яблучка.