Відкрите заняття з орігамі в підготовчій групі "Метелик"

цілі: підвищувати інтерес до виготовлення виробів в стилі орігаміми. Вчити дітей складати папір квадратної форми в різних напрямках, Ретельно прасувати лінії згину; вчити дітей користуватися схемою підказкою.Знайомити дітей з основними геометричними поняттями (прямокутник, квадрат, трикутник, сторона, кут). Розвивати конструктивні здібності, дрібну моторику рук.

попередня робота : Оформлення виставки виробів зпаперу , Виконаних в техніціорігамі .

матеріали: кольорові листи прямокутної форми і кружечки з кольорового паперу, ножиці, клей, схема-підказка, презентація, ІКТ, аудіозапис «Вальс квітів» Чайковського.

Хід заняття:

Організаційний момент. (Звучить музика діти стають в коло, вітають один одного).

Вос-ль:
Хлопці, давайте привітаємо, один одного,
Давайте порадіємо сонцю і птахам,
А також порадіємо усміхненим особам
І всім, хто живе на цій планеті,
« Доброго ранку»- скажемо ми разом,

Вос-ль:
Я рада вас вітати в місті «Орігамі»!
За лісами, за горами лежить місто «Орігамі».
Там кораблик з паперу. Там живуть і феї, маги.
Будиночок біленький варто, а живе в ньому Айболить,
Адже там літо круглий рік: Чудо-дерево росте -
Все склали з паперу, немов ми і справді маги!

Я познайомитися сьогодні рада з Вами!
Звуть мене принцеса Орігамі.
А ось журавлик на моїй долоні,
І, здається, зараз він оживе ...
Зі мною прилетів він з Японії,
З тієї країни, де сонечко встає.

Вихователь показує Квадратик:

Хлопці в нашому місті Орігамі живе чарівний квадратик і зараз він розповість про себе.

«Здрастуйте, хлопці! Мене звуть Квадратик. Квадратик я не простий, а чудовий! А чому? Тому що я вмію творити чудеса і здійснювати різні перетворення! Можу перетворитися в шапочку, можу в кораблик, в рибку або літачок, - всього не перерахуєш.

Знаєте, хлопці, кожен з вас може стати чарівником і навчитися перетворювати на вигляд простий паперовий квадратик в будь-яку фігурку. Але для цього треба намагатися і бути уважним!

Я дуже люблю загадки, тому сьогодні приніс вам кілька:

Вона яскрава, красива,

Витончена, легкокрила,

Сама схожа на квітку

І любить пити квітковий сік. (Метелик)

Чи не птах, а з крилами,

Чи не бджола, а літає.

Яскрава, ошатна

Над квітами пурхає.

Ворушилися у квітки

Всі чотири пелюстки.

Я зірвати його хотів -

Він спурхнув і полетів.

квадратик:

Хлопці, ви здогадалися, про кого ці загадки? (Відповіді дітей)

Метелики схожі на маленькі квіти
Давайте, ми теж перетворимося в метеликів.
Физминутку:

Вранці метелик прокинулася,
Потягнулася, посміхнулася.
Якщо - росою вона вмилася,
Два - вишукано покружилась,
Три - нагнулася і присіла,
На чотири - полетіла!

А зараз будемо робити метеликів з паперу. Ось ми і станемо з вами чарівниками! Нам знадобляться ножиці і папір різного кольору.

Поетапний показ.
Для виготовлення метелика потрібно прямокутний лист кольорового паперу, наприклад, 10 * 8 см.
1.Из листка приготовленої папери спочатку робиться квадрат, потім він складається навпіл, але так щоб вийшов трикутник.
2.Еще раз складіть заготовку. Поверніть трикутник так, щоб розкривають краябилі вгорі. Акуратно ножицями зробіть напівкруглий виріз в отриманому трикутнику - це різьблені крила метелика.
3.В нижній частині фігури виконайте надріз і відігніть крильця метелика в сторони. 4.Слегка розправте пальчиками верхні крила метелика. Ось виріб орігамі і готова. Правда легко!
Діти дивляться за діями вихователя.

Правила техніки безпеки при роботі з ножицями

Ножиці не можна залишати в відкритому вигляді

Різати на ходу не можна

Не можна ножиці підносити близько до обличчя

Передавати один одному кільцями вперед, в закритому вигляді

Хлопці квадратик приготував багато різного паперу і пропонує вам вибрати.

3. пальчикова гімнастика «З ким дружить квітка»

(Для цієї гри руки потрібно скласти «квіточкою»: стикаються один з одним тільки зап'ястя, а пальчики розведені в сторони, як пелюстки.)

Квіточка дружить з метеликом,

(великі пальці переплетіть в замок - долоньки від себе і помахайте пальчиками, як крилами)

Квіточка дружить з бджолами,

(Покружляти прямими вказівними пальчиками навколо одна одної. Решта пальчики складені в кулачки)

Квіточка дружить з сонечком, (поверніть долоні від себе, пальчики підняті вгору і розведені в сторони, як промінчики сонця)

З дождинка веселими.

(Постукайте вказівним пальчиків однієї руки по розкритої долоні іншої руки - це краплі дощу)

Практична частина - виготовлення метелики
Пропоную дітям зробити метелика використовуючи схему-підказку.
Під час дитячої діяльності звучить тиха, спокійна музика П. І Чайковського «Вальс квітів».

підсумок заняття

Хлопці, що вам було важко, чи допомогла вам схема-підказка.

Молодці! Давайте на них помилуємося нашими метеликами.
Що за диво відбувається,
Раптом - ожили небеса ...
Це метелики підняли
В яскравих фарбах вітрила.
Пёстренькіе платтячка
Сіли на листок
Тронь - і знову закрутиться
Пурхають квітка.
діти розглядають готові вироби,
слухають вірш

Хлопці подивіться квадратик приготував для вас подарунок книгу «Чудові вироби з паперу» і наклейки за ваше старання. І побажав вам подальших успіхів.

У цьому нескладному покроковому майстер-класі ми розповімо про те, як зробити орігамі метелика - відомо, що вміння складати такі симпатичні орігамі метелики однозначно стане в нагоді тим, хто любить створювати листівки ручної роботи, адже такі елементи декору дуже часто можна зустріти в різноманітних майстер-класах з виготовлення листівок своїми руками.

Інструменти і матеріали Час: 10 хвилин Складність: 3/10

  • різнокольорові паперові квадрати зі стороною 8,5 см;
  • твердий предмет для загладжування згинів.

Витончена невагома орігамі метелик проста у виготовленні. Пропонуємо разом з нами розібратися, як зробити метелика орігамі - одного разу освоївши цю техніку, руки не забудуть її ніколи. І Ви зможете дивувати і приводити в захват співрозмовника, за пару хвилин склавши це чудове істота з аркуша паперу або звичайною столовою серветки.

Покрокова інструкція з фото

Орігамі метелик, схема якої поданні в нашому майстер-класі, підійде навіть для початківців, а покрокова інструкція з фото допоможе розібратися з творчою роботою ще швидше.

Крок 1: намічаємо діагоналі

Згинаємо заготовку для майбутньої метелики навпіл по горизонталі, а потім по діагоналі (фото 1). Згинаємо по діагоналях (фото 2).

Крок 2: формуємо трикутник

Краї горизонтальної складки пригинаємо до нижньої частини вертикальної складки (фото 3). Повинен вийти подвійний трикутник, як на фото 4.

Нижній трикутник залишаємо в спокої. Працюємо з верхнім трикутником: пригинаємо краю біля основи трикутника до його вершини (фото 4 і 5).

Крок 3: формуємо тільце

Перевертаємо заготовку на зворотну сторону, вершина трикутника дивиться вниз.

Згинаємо деталь так, щоб вершина трикутника на 2 мм виходила за межі підстави (фото 6).

Крок 4: робимо крильця

Згинаємо виступає шматочок і приклеюємо його до зворотної сторони (фото 7). Складаємо заготівлю навпіл (фото 8). Згин НЕ загладжуємо, оскільки метелик вийде плоскою.

Крок 5: надаємо форму виробу

Повертаємо метелика маленьким трикутником вгору, згинаємо крильця, при цьому намагаємося надати їм реалістичну форму.

Орігамі Метелик. Покрокова інструкція з фото

опис: Даний матеріал можна використовувати вихователям, вожатим і вчителям початкових класів, А так само батькам.

Майстерня орігамі «Літня королева - Метелик»

мета: виготовлення метелика в техніці орігамі.
завдання:
Навчальні:
дати коротку інформацію про метелику тутового шовкопряда;
продовжувати вчити дітей складати базову форму «подвійний трикутник», слідуючи словесному вказівкою вихователя;
закріплювати вміння знаходити і називати кути, діагональ, вершина, підстава.
Розвиваючі:
розвивати дрібну мускулатуру рук, пам'ять, терпіння, посидючість, слухове увагу.
виховні:
виховувати дбайливе ставлення до метеликам, акуратність в роботі.
Матеріал: квадратні різнокольорові аркуші паперу, можна різного розміру, Ілюстрації «Метелики» Діти середньої групи коштують півколом, розглядаючи картинки з метеликами.

вихователь: прекрасні створення - метелики, яскраві пурхають над квіткової галявиною вони зачаровують своєю красою. Хто з вас не намагався чимось зловити метелика Сочка або просто кашкетом, а якщо вам це вдавалося, брали метелика за крила. А що далі…?
діти: метелик не може літати, і приречена на загибель.
вихователь: але ж ці незвичайні комахи приносять величезну користь природі: метелики є кращими запилювачами рослин.


А деякі квіти без метеликів взагалі жити не можуть, так як запилюються тільки ними. Без метеликів не знали б ми натурального шовку,


який виробляє тутового шовкопряда.



вихователь: Микола Борисович Шумов написав чудовий вірш про метелика і Кіра Юдіна нам його розповість:

Я, хлопці, метелик ...
Будиночок мій - НЕ баночка.
Приберіть свій сачок
І закрийте на гачок.
Потихеньку підходите.
Помилуйтеся-подивіться!
А з'явиться полювання -
Можна навіть зробити фото.


вихователь: що ми сьогодні з вами задумали?
діти: зробити метелика
вихователь: допоможе нам чарівна майстерня «Орігамі». Який матеріал нам знадобиться?
діти: квадратний аркуш паперу.
вихователь: які інструменти потрібні?
діти: вмілі руки, уважні вуха і пильні очі.
вихователь: вибирайте матеріал, і я вас чекаю в чарівної майстерні

Практична частина за столами

Нижню сторону з'єднуємо з верхньою стороною, лінію згину пропрасовуємо, отримуємо прямокутник, потім розгортаємо прямокутник назад в квадрат.


Праву сторону з'єднуємо з лівим боком, лінію згину пропрасовуємо, потім розгортаємо прямокутник назад в квадрат.


Перевертаємо заготовку.


Згинаємо по діагоналі лівий нижній кут з'єднуємо з правим верхнім, отримуємо трикутник, лінію згину пропрасовуємо.


розгортаємо


Згинаємо по діагоналі правий нижній кут з'єднуємо з лівим верхнім, отримуємо трикутник, лінію згину пропрасовуємо.


Краї горизонтальної складки пригинаємо до нижньої частини вертикальної складки Повинен вийти подвійний трикутник.


подвійний трикутник кладемо підставою до себе.


Працюємо з верхнім трикутником правий і лівий кут з'єднуємо з вершиною і пропрасовуємо.



Перевертаємо заготовку на зворотну сторону, вершина дивиться вниз.


працюємо з верхньою частиною, Вершину тягнемо до основи так, щоб вона виходила за межі підстави.


Маленький трикутник, який утворився біля основи, загинаємо на зворотну сторону і пропрасовуємо - це будуть вусики або голова у метелика. Заготівлю перевертаємо на зворотну сторону


згинаємо крильця



ДИТЯЧА РОБОТА
вихователь: молодці хлопці, ви майже чарівники і я дуже рада за вас, що ви працювали дружно і допомагали один одному. А що ми будемо робити з цими метеликами?
діти: прикрасимо групу, а дівчаткам можна зробити на шпильку, можна брошка або браслет, а можна прикрасити листівку
вихователь: Зараз нам пора на прогулянку, а після прогулянки ви можете прикрасити свої метелики.

КОНСПЕКТ НСД «Метелик»
Мета: Розвивати у дітей уміння розповідати по картинках близько до тексту, відповідати на питання по казці, виконувати узгоджені дії при виконанні физминутки. Згадати порядок виконання базової форми трикутник, закріпити знання про гострих кутах. Навчити дітей відгинати кути в різні боки, чітко проглажівая лінії згину. розвивати зорове сприйняття, Увагу, творче оформлення. Виховувати повагу до товаришів, терпіння, акуратність у виконанні роботи.
Матеріал: картинки метеликів, казка К. І. Чуковського «Муха Цокотуха»,
роздатковий: на кожну дитину по 1 квадрату будь-якого кольору, обрізки кольорового паперу, клей-олівець, клейонки.
Попередня робота: розгляд набору картинок «Метелики»
Хід заняття.
- Сьогодні на нашому занятті я хочу що б ви згадали чудову казку К. І. Чуковського «Муха Цокотуха». А згадувати будемо розглядаючи ілюстрації до казки. Я почну, а ви допомагайте. (Згадати всю казку з ілюстрацій).
- А тепер скажіть, які ж гості приходили до мухи?
- А як ви думаєте, яке комаха була найкрасивіша? (Метелик)
- Я теж думаю, що метелик була красива. Згадайте, як про неї говорить муха ( «метелик красуня ..»)
- А як ще можна сказати про метелику? (Відповіді дітей)
- А зараз відпочинемо.
Физминутку «Метелик»
спав квітка
(Вихідне положення: сісти, сховавши голову в коліна, і обхопивши коліна руками)
І раптом прокинувся.
(Підняти голову, випрямити руки, потім опустити руки вздовж тіла)
Більше спати не захотів.
Ворухнувся, потягнувся.
Злетів вгору і полетів.
(Випрямити спину, піднятися; злегка погойдатися вправо-вліво; відвести руки назад - «виростають крила»)
Сонце вранці лише прокинеться -
Метелик кружляє і в'ється.
( «Літати», імітуючи рухи метелики)
- Подивіться, які гарні бувають метелики. (Показ ілюстрацій)
Давайте зробимо таких же метеликів.
- Візьміть квадрат, і зробіть трикутник.
(Попросити того, хто зробить швидко пояснити як виконував)
-Прогладьте сильно лінію згину. Знайдіть гострі куточки і складіть їх. Чітко пропрасовуйте лінію згину. Тепер будьте уважними! Покладіть вийшов трикутник лінією згину до себе. Відгинайте гострий кут на себе, і пропрасуйте лінію згину. Переверніть заготовку і зробіть теж з іншим куточком.
- Ось і метелик готова. Хлопці, а як ви думаєте, чого не вистачає метелику? (Візерунка)
- Придумайте візерунок, Вирежте, що вам хочеться і наклейте на метелика. Поки ви виконуєте візерунок, я приготую вусики.
(Діти фантазують візерунок і приклеюють вусики)
- Які красуні вийшли.
Живе, собою Землю прикрашаючи,
Пурхаючи з пелюстки на пелюстка!
При цьому тишу не порушуючи,
Вона сама - літаюча квітка!
- Давайте розвісимо наших метеликів в групі і будемо згадувати літо.

Белякова Ірина Олександрівна

вихователь

ГБОУ р Москви "Школа №920" Дитячий садок 1518

Відкрите заняття з орігамі в середній групі "Метелик"

цілі:

Розвивати у дітей здатність працювати руками під контролем свідомості.

Знайомити дітей з основними геометричними поняттями (квадрат, трикутник, сторона, кут).

Розвивати пам'ять.

Матеріали: Квадрати і кружечки з кольорового паперу, ножиці, клей.

Хід заняття:

Вихователь показує Квадратик: «Здрастуйте, хлопці! Мене звуть Квадратик. Квадратик я не простий, а чудовий! А чому? Тому що я вмію творити чудеса і здійснювати різні перетворення! Можу перетворитися в шапочку, можу в кораблик, в рибку або літачок, - всього не перерахуєш.

Знаєте, хлопці, кожен з вас може стати чарівником і навчитися перетворювати на вигляд простий паперовий квадратик в будь-яку фігурку. Але для цього треба намагатися і бути уважним!

Я дуже люблю загадки, тому сьогодні приніс вам кілька:

Чи не птах, а з крилами,

Чи не бджола, а літає.

Яскрава, ошатна

Над квітами пурхає.

На квітка пахучий

Сів квітка летючий.

Ворушилися у квітки

Всі чотири пелюстки.

Я зірвати його хотів -

Він спурхнув і полетів.

Хлопці, ви здогадалися, про кого ці загадки?

Згадайте, будь метеликів ви бачили, розкажіть про них.

А зараз будемо робити метеликів з паперу та прикрашати їх. Ось ми і станемо з вами чарівниками!

Вихователь показує послідовність виготовлення метелика.

Послідовність виготовлення:

1. Згинаємо квадрат по діагоналі (спочатку по одній, потім по другій), розгортаємо його.

2. Перевертаємо квадрат, згинаємо квадрат навпіл і розгортаємо його.

3. «вдавлюють» сторони всередину.

4. Бічні сторони верхнього трикутника загинаємо до середньої лінії.

5. Відгинаємо боку, що примикають до середньої лінії.

6. Серединку змащуємо клеєм.

7. Прикрашаємо метелика.

Цю саморобку можна використовувати в настільних іграх або рухливих іграх на прогулянці, можна прикрасити новорічну ялинку.