Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад дитячий сад загальнорозвиваючого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з художньо-естетичного розвитку дітей «Малишок» м Радянський


Конспект уроку для 1 класу

"Ялинкові іграшки"

підготувала вихователь Проценко Олена Валеріївна

м Радянський

2011 рік

мета: За допомогою ігрової мотивації розкривати творчі можливості у дітей в образотворчій діяльності.

завдання:

освітні:

Ознайомити дітей з історією новорічної іграшки, показати різноманітність матеріалів при її виготовленні. Продовжувати вчити дітей виділяти кошти виразності в музиці (характер, настрій).

Удосконалювати вміння передавати в роботі виразність образу тваринного або предмета, оригінально складати візерунки за мотивами народних розписів.

Удосконалювати вміння дітей в роботі з образотворчими матеріалами (гуаш, кисті різного ворсу), використовуючи різні прийоми - малювати всією кистю, її кінцем, змішувати фарби для отримання відтінків основних і складових квітів.

Удосконалювати вміння підпорядковувати кошти, способи зображення власним задумом, поставленої образотворчої завдання.

Розвиваючі:

Розвивати у дітей творчу самостійність, естетичний смак, творчі здібності, почуття кольору, композиційні вміння, уяву.

виховні:

Виховувати повагу до новорічних традицій, Бажання прийти на допомогу казковому персонажу.

Словникова робота:Тренувати дітей у підборі прикметників до слова ялинка. Збагачувати мову дітей словами: пап'є-маше, пінопласт, прищіпки.

методи:наочний, словесний, практичний.

прийоми:

    бесіда;

    Читання віршів дітьми;

    Демонстрація презентації;

    Дидактичні вправу « Лагідні слова для Ялинки »;

    Рішення проблемної ситуації;

    Діяльність дітей (розпис іграшок);

    Організація виставки.

Попередня робота:

    Підготовка дітей до новорічного ранки (Розучування пісень, віршів, хороводів);

    Розповідь вихователем казки, Т.А. Гофмана «Лускунчик і Мишачий король»;

    Перегляд мультиплікаційного фільму «Лускунчик», режисера Б. Степанцева, 1973 р .;

    Бесіда після перегляду мультфільму «Як музика допомогла розповісти історію Лускунчика»;

    безпосередньо освітня діяльність по художньої творчості на тему «Допоможемо Дідові Морозу» (ліплення з солоного тіста ялинкових іграшок, рельєфний спосіб ліплення з допомогою вирізаних шаблонів з картону).

Демонстраційний матеріал і обладнання:штучна ялинка, лист, презентація «Історія новорічної іграшки», мультимедійне обладнання (проектор, ноутбук, дошка). Музичний фрагмент «Російський танець» ( Лебедине озеро) П.І. Чайковський.

Роздатковий матеріал:виліплені дітьми з тіста новорічні іграшки, Гуаш, білячі кисті № 4, 2; палітра, стаканчики, серветки, тасьма для петельок.

Хід безпосередньо-освітньої діяльності:

Діти разом з вихователем проходять в ошатно прикрашений музичний зал. У центрі залу стоїть маленька ялинка.

вихователь:

Всі ви, діти, проходьте,

Швидше подивіться,

У нашому залі так красиво,

Все виблискує, просто диво!

І скоро зимове свято,

Його ми чекали рік.

Казковий, веселий

Свято .... (Новий рік).

Вихователь задає дітям питання.

Хлопці, а ви любите свято Новий рік?

Чим він вам подобається?

діти:У Новий рік дарують подарунки, приходять в дитячий сад казкові герої, Дід Мороз і Снігуронька вітають дітей і дорослих.

Що є головною прикрасою новорічного свята?

діти:Красиво прикрашена ялинка.

Вихователь звертає увагу на ялинку, на гілках якої лежить лист.

вихователь:

Хлопці, подивіться на нашу Ялинку, як ви думаєте, вона нарядна, готова до свята?

діти:Ні, на ній немає новорічних іграшок і прикрас.

Діти звертають увагу на конверт, який лежить на гілках ялини. Вихователь читає лист.

вихователь:Пише нам сама ялинка.

«Здрастуйте, хлопці! Мене зачарував Щурячий король, він не хоче, щоб в вашому саду діти зустрічали Новий рік. І з моїх гілочок зникли всі новорічні іграшки. Чаклунство Щурячий король пройде тільки тоді, коли ви зробите три добрих справи. Чи не могли б ви мені допомогти повернути мій святкове вбрання? ».

вихователь:

Хлопці, як ви думаєте, чи зможемо ми допомогти ялинці?

діти:Так.

вихователь:А які добрі справи ми зможемо з вами зробити для ялинки?

діти: Прочитати вірші, заспівати пісеньку, зробити іграшки ...

вихователь:Але як же нам її розвеселити, може бути ялинці сказати ласкаві слова, і вона стане веселіше, а ми зробили перший добру справу.

Словесна гра «Лагідні слова для Ялинки»

Діти стають навколо ялинки, по черзі називають прикметники, що відносяться до ялинки.

діти: Зелена, новорічна, красива, струнка, колючий, пухнаста, густа, сніжна, зимова, маленька, запашна, смолиста, святкова ....

вихователь:Ось нашій ялинці і стало веселіше, молодці, хлопці! Наступне добру справу - ми прочитаємо новорічні вірші, які ви приготували на свято, присвячений ялинці.

2-3 дитини читають вірші.

Е.Міхайлова

Що таке Новий рік?
Це все навпаки:
Ялинки в кімнаті ростуть,
Білки шишок не гризуть,
Зайці поруч з вовком
На колючим ялинці!
Дощик теж не простий,
У Новий рік він золотий,
Блищить що є сили,
Нікого не мочить,
Навіть Дідусь Мороз
Нікому не щипає ніс.

Горить вогнями ялинка

Л. Некрасова

Горить вогнями ялинка,
Під нею тіні сині,
колючі голочки
Наче в білому інеї.
Вона в теплі відтанула,
Розправила голочки,
І з піснями веселими
Прийшли ми до нашої ялинці.
іграшки різнокольорові
Для нас на ній розвісили,
І ми дивимося на ялинку,
І нам сьогодні весело.
Вогні на ялинці яскраві
Всюди запалюються,
У всіх будинках, по всій країні
Хлопці посміхаються.

ялинка

Корній Чуковський

Були б у ялинки ніжки,
Побігла б вона по доріжці.
Затанцювала б вона разом з нами,
Застукала б вона каблучками.
Закружляли б на ялинці іграшки -
Різнобарвні ліхтарики, хлопавки.
Закрутилися б на ялинці прапори
З яскраво-червоний, з срібною папери.
Засміялися б на ялинці матрьошки.
І заплескали б від радості в долоні.
Тому що нині вночі біля воріт
Постукав розвеселий Новий рік!
Новий, новий, молодий, з золотою бородою!

Педагог пропонує присісти дітям на стільчики.

вихователь:Хлопці, а чому наряджають новорічну ялинку?

діти: Кулями, ліхтариками, бурульками, мішурою і т.д.

вихователь: А ви знаєте, якими іграшками прикрашали новорічну красуню ваші мами і тата, дідусі та бабусі?

діти: немає

вихователь: А хочете дізнатися?

Вихователь демонструє презентацію «Історія новорічної іграшки», одночасно зі слайдами йде розповідь вихователя.

1 слайд. перші ялинкові прикраси були їстівними - це фігурні пряники і печиво, цукерки, горіхи. 2 слайд. Потім стали виготовлятися більш довговічні прикраси - золотили ялинові шишки, порожні яєчні шкарлупки. модними прикрасами для лісової красуні в той час вважалися - запалені свічки, які кріпилися на гілках за допомогою тонкого дроту.

3 слайд. У Росії випускалися іграшки не тільки зі скла, але і з тканини, склеєної вати, пап'є-маше. Подивіться на слайди, назвіть героїв і скажіть, з чого вони виготовлені? (Відповіді дітей)

4 слайд. з простих матеріалів - вати, паперу, клею створювалися дивовижні фігурки дітей, клоунів, тварин, фрукти і овочі, маски для карнавалу.

5 слайд. У дореволюційній Росії був популярний «дрезденський картонаж» - це іграшки, склеєні з двох половинок опуклого картону з дзеркальним розташованим на них малюнком. Іграшка, таким чином, виходить двосторонньої. На ялинки вішали і красивих лялечок з паперовими особами, приклеєними до «тіла» з тканини, прикрашали бісером, мереживом, папером. Перерахуйте, будь ласка, яких персонажів ви бачите на слайдах.

6 слайд.Дуже довгі роки люди нашої країни прикрашали ялинку іграшками з картону, в моєму дитинстві були ці іграшки. А в ваших родинах збереглися вони?

7 слайд.перші скляні іграшки, Що з'явилися в Росії, були німецького виробництва. Спочатку видували майстри тільки кулі, а потім навчилися робити різні фігурки: іграшки, які кріпилися до ялинки за допомогою прищіпок, зірки, літаки, скляне намисто, казкові герої, шишки, різні звірі.

8 слайд.Виготовляли іграшки і з пінопласту. Хтось із вас знайомий з цим матеріалом? Де його можна зустріти? (При купівлі побутової техніки пінопласт служить захисним матеріалом).


9 слайд. Кого з героїв ви бачите на слайді? З якого вони матеріалу? (З пінопласту).

10 слайд. В період Великої Вітчизняної війни на заводі «Москабель» робили дротові прикраси. У справу йшли відходи виробництва, але з відходів виходили чудові роботи. У роки Великої Вітчизняної Війни іграшки також випускалися, в обмеженій кількості, звичайно. Прикраса ялинки до Нового року було обов'язковим - цей обряд нагадував про мирне життя і надавав сил сподіватися на швидку перемогу. «Військові» ялинки прикрашалися «солдатами», «танками», «пістолетами», «собаками-санітарами»; навіть Дід Мороз на новорічних листівок бив фашистів ...

11 слайд, 12 слайд.Після війни іграшки знову стали мирними. з'явилися ялинкові гірлянди, Дощик і мішура. Після того як Юрій Гагарін - перший космонавт побував в космосі, то улюбленими іграшками у багатьох людей стали космонавти.
13 слайд.Одним з улюблених ялинкових прикрас людей є мішура. Є легенда, що своєю появою на світ мішура зобов'язана добру фею: нібито чарівниця перетворила звичайну павутину в блискучі срібні нитки і подарувала їх дітям.

вихователь: Хто з вас хлопці запам'ятав, з чого виготовляли раніше ялинкові іграшки?діти:З вати, скла, картону, були іграшки-прищіпки, з пап'є-маше, дроту, пінопласту і т.д.вихователь:А з чого ми можемо змайструвати іграшки, щоб допомогти ялинці?діти:Намалювати, виліпити з тіста або пластиліну, вирізати з паперу.вихователь:На минулій нашій зустрічі ми вже почали з вами створювати ялинкові іграшки. Як ви думаєте, ними ми можемо прикрасити нашу ялинку.діти:Так, тільки їх красиво потрібно прикрасити.

Звучить музика П.І. Чайковського з мультфільму «Лускунчик».


вихователь:Хлопці, ви чуєте музику? Ви дізналися її?діти: Так, це музика з мультфільму «Лускунчик».вихователь: Напевно, сам принц і Марі вирішили нам допомогти. Давайте послухаємо твір Петра Ілліча Чайковського і відповімо на питання: Яка музика за характером, за своїм настроєм?діти:Чарівна, казкова, спокійна, танцювальна.вихователь: А хто з вас пам'ятає, що відбувалося в мультфільмі під цю музику?діти: Марі танцювала, і новорічні іграшки оживали і теж танцювали.

вихователь: Я думаю, що нам музика П.І. Чайковського сьогодні допоможе в зображенні наших іграшок і у кожного з вас вийде своя неповторна ялинкова іграшка. А нашій ялинці буде приємно, якщо ми її запам'ятаємо ошатною, красивою. Для цього я пропоную вам відправитися в нашу новорічну майстерню.


Діти з вихователем переходять в групу, де накриті столи, розкладені фігурки з солоного тіста. Діти розписують іграшки гуашовими фарбами, при необхідності використовують палітру, робота супроводжується фонограмою з мультиплікаційного мультфільму «Лускунчик» ( «Російський танець» з балету «Лебедине озеро» П. І. Чайковського.

Після того, як діти закінчать роботу, прикрашають ялинку виготовленими іграшками.


вихователь:Ось ми з вами і зробили останнє добру справу, чаклунство Мишачого короля перемогли і тепер можемо зустрічати Новий рік з ошатною ялинкою.

«Клишоногий» «Вчений кіт»

Любушкін Ярослава - 6 років Біліченко Варвара - 6 років

http://mahov1.livejournal.com/51561.html

Фото іграшок з yandex

Муніципальне бюджетна установа

додаткової освіти

«Центр додаткової освіти дітей« ЮНІТЕР »

Рузаевского муніципального району

Відкрите заняття

"НОВОРІЧНІ ІГРАШКИ"

Розробила і провела: педагог

додаткової освіти

Плігіна Н.В.

Розівка \u200b\u200b2015

«Виготовлення новорічної іграшки»

Тема заняття : "Новорічна іграшка".

Тип заняття : Вивчення нового матеріалу і закріплення отриманих знань і навичок.

мета:

    створення умов учням для розвитку творчих здібностей, Фантазії, креативного мислення в практичній діяльності;

    знайомство з історією та традиціями новорічного свята;

    навчити дітей поетапно виготовляти новорічні прикраси з паперу;

завдання:

    закріпити отримані знання та вміння;

    навчити працювати за зразком, шаблонам;

    виховати художній і естетичний смак;

    виховати культуру праці;

    виховати акуратність і точність у роботі, посидючість і працьовитість;

    розвивати увагу, уміння порівнювати, аналізувати;

    розвивати моторику кистей рук і пальців

    використання на занятті здоров'я зберігаючих елементів (фізкультхвилинки, зміна діяльності);

    стежити за виконанням санітарно-гігієнічних вимог на занятті.

Форма заняття: традиційна.

методи: пояснювально-ілюстрований, репродуктивний

Для вчителя: комп'ютер, проектор, демонстраційний екран, правила техніки безпеки, зразок готової іграшки, роздатковий матеріал.

Для учнів: кольоровий папір, ножиці, клей олівець, шаблони, тасьма для петельки ..

Хід заняття.

    Вступна частина.

1.1 Організаційний момент.

Перевірте чи все готово до проведення заняття

1.2 Інструктаж з техніки безпеки.

Техніка безпеки при роботі з ножицями.

1. Зберігайте ножиці в зазначеному місці в певному положенні.

2. Не працюйте з тупими ножицями і з ослабленим шарнірним кріпленням.

3. Не тримайте ножиці лезом вгору.

4. Не залишайте ножиці з відкритими лезами.

5. Під час роботи утримуйте матеріал лівою рукою так, щоб пальці були осторонь від леза.

6. Кладіть ножиці на стіл так, щоб вони не звисали за край столу.

7. Передавайте закриті ножиці кільцями вперед.

8. Не ріжте ножицями на ходу. Не підходьте до товариша під час роботи.

    Теоретична частина.

Повідомлення теми. Бесіда.

Добрий день хлопці! Сьогодні у нас незвичайне заняття. Воно пов'язане зі святом. У ніч з 31 грудня на 1 січня ми будемо святкувати найчарівніший і чудове свято Новий рік! А ви чекаєте це свято? Звичайно, у всіх країнах світу це свято вважається особливим, тому, що в новорічну ніч загадують бажання і дарують один одному подарунки. Новий Рік - найвеселіше, яскравий і радісне свято, його люблять і дорослі, і діти.

Чуючи бій годинника, ми прислухаємося, як йде старий рік, Із завмиранням серця чекаємо новий рік. Ми всі віримо, що в новому році все складеться, рік буде вдалим і щасливим. З великим бажанням вибираємо подарунки близьким, готуємо смачні страви, прикрашаємо наш будинок і влаштовуємо свято для себе і своїх близьких.

І один з моментів підготовки - це оформлення і окраса нашого будинку. Як ви, хлопці, прикрашаєте свої будинки?

Нехай удачу Вам подарує новий рік,
Складні вирішить завдання,
І успіх з собою принесе,
Щастя і любов на додачу!

Сьогодні ми з вами будемо робити ялинкові іграшки своїми руками. Хто-небудь знає, як з'явилася традиція прикрашати новорічну ялинку іграшками?

Про історію появи традиції прикрашати ялинки нам розповість Надя Третьяк. Вона підготувала повідомлення на цю тему.

Раніше на Русі, всього лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочем з городу, який, звичайно ж, сріблили і золотили. Звичайно ж, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в найсуворішій таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібною та золотою пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом. На ялинку вішали всяку смакоту-солодощі: цукерки, яблука, горіхи - в кожній країні своє новорічна прикраса. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке! А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не їли солодощі безладно, кожен день, а отримували солодке на свято в мішечку або розвішували на ялинці і отримували як приз.

Скляні ж прикраси з'явилися лише в 19 столітті в Німеччині. Якщо вірити одній легенді, відбулося це зовсім випадково. Жив собі там майстер-склодув. І ось коли прийшов час наряджати ялинку, виявилося, що у нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба міг він залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті, придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видув зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, - і все це іскрилося, переливалося і блищало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто з них не засмутився, що їх не можна з'їсти! Витівка майстра виявилася до того вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикраси стали робити з паперу, воску, вати, фольги. Прикраса інтер'єру до Нового року - дуже захоплюючий, але в той же час відповідальний процес, і щоб зробити свято яскравим і незабутнім, готуватися до нього необхідно заздалегідь.

Отже, перші ялинкові прикраси були виключно їстівними. Ними стали яблука, мандарини, апельсини, моркву, картоплю, яйця, горіхи, вафлі, пряники, фігурний цукор і льодяники. Це не випадково. Кожен з них символізував щось важливе. Наприклад, яблуко уособлювало рясний урожай, яйце - безперервну життя, горіхи - загадковість божественного провидіння, вафлі - святе благословення ... Крім цього, до гілок ялинки прикріплювали часточки цитрусових, палички кориці і цукати. Всі ці смаколики з'їдали в новорічну ніч, а обгортка залишалася висіти. За старих часів вбраної таким чином ялинці приписували магічну здатність відганяти нечисту силу. А прикрашені яблуками хвойні гілки зміцнювали над порогом і біля вікон, щоб захистити сім'ю від чаклунства і залучити щастя.

Але є і чисто російські особливості. Так, на Русі ялинкові іграшки робили ще з ганчірок, соломи, льону, кольорових стрічок, колосків, кистей горобини. Часто виготовляли ляльок, про які в народі особливе уявлення. Тряпічна лялька, Зазвичай безлика і на вигляд нічим не примітна, була захистом від хвороб, бід і нечисті. Її так і називали: берегиня. До саморобним лялькам ставилися з акуратністю і повагою. Вірили, що від них залежить благополуччя, достаток і навіть урожай.

На початку XX століття ялинки прикрашалися ватяними іграшками, паперовими гірляндами, Фігурками з пап'є-маше і. Виробництво ялинкових іграшок в Росії було дуже незначним - в Петербурзі і в Клину. Перше в Росії спеціалізоване скляне ялинкову виробництво відкрили під, В маєтку князя Меншикова, на початку.

Ватяні іграшки виконували з скрученого пресованої бавовни, який накручували на каркаси-скелетики в формі тварин і людей. Розфарбовані заготовки покривали крохмальним клейстером зі слюдою, чому вони ставали жорсткими і трохи блищали. Ці іграшки - фрукти і овочі, казкові персонажі та звірятка - поміщалися зазвичай на нижніх гілках ялинки - діти могли їх чіпати і навіть грати з ними. З пап'є-маше робили маски та іграшки за простою технологією: намочену папір приклеювали шарами на каркас, висохлі вироби розмальовували.

Скляні кулі в нашій країні теж були дорогим задоволенням: у минулому один кулька коштував, мало не як сучасний автомобіль. Тому в Росії навіть продавали спеціальні альбоми для створення саморобних іграшок, де за інструкціями вирізали і клеїли. До того ж, тільки у нас виготовляли скляні бурульки.

У 1925 році святкування Нового року в Росії було заборонено і відновлено тільки в 1935-му. Але Новий рік зробили радянським святом - відповідно, змінилися і новорічні іграшки. Фігурки дітей, клоунів, балерин, птахів, тварин, фруктів і овочів, звичайно, залишилися. А замість ангелів з'явилися піонери, будьонівці, червоноармійці, жінки в червоних хустинках. З'явилися іграшки-підвіски в формі зірки з серпом і молотом, кулі з зірками. Ера повітроплавання відбилася на ялинках іграшками-дирижаблями з написом «СРСР», літачками, парашутами з крихітними парашутистами.

До середини XX століття асортимент ялинкових іграшок став дуже багатим, хоча робили їх з менш ефективних матеріалів, ніж сьогодні. Зате в них було вкладено багато фантазії. З посрібленого картону штампували різноманітних пташок і звірів.

3. Практична частина.

А зараз ми з вами зробимо власні унікальні новорічні іграшки. Я вам розповім послідовність виконання завдання, а потім ви приступите до його виконання. Для цього ми нам знадобитися наша презентація, яку я вам підготувала.

Физкультминутка (розминка для рук)

А тепер підготуємо руки до роботи, щоб наші пальчики були гнучкими і спритними їх потрібно розігріти. -сжімаем і разжимаем кулачки; -сжімаем і разжимаем пальці; -растіраем долоні один об одного; -руки стискаємо в кулачки і робимо ними кругові рухи; -похлопаем в долоні.

Новорічний кулька.

Найпоширеніші і універсальні іграшки на новий рік - це ялинкові кульки. Зробити їх своїми руками можна з будь-якої щільного паперу: Кольорового картону, строкатих листівок або старих обкладинок журналів. Однотонні кульки додадуть єдиний стиль приміщенню, а різнокольорові - атмосферу веселощів і казкового чаклунства.

Для виготовленнякульки з паперу Вам знадобиться:


Треба намалювати 20 гуртків на папері, однакового розміру. В гуртки треба вписати рівносторонній трикутник! Для цього ми будемо використовувати вже готові шаблони. Тепер вирізаємо цей гурток з вписаним в нього рівностороннім трикутником, продавлюємо лінії отриманого трикутника ножицями (щоб вони красиво і рівненько згиналися).

Більше олівець і лінійка Вам не знадобляться. Тепер прийшла черга клею! Склеюємо отримані заготовки, поєднуючи попарно "вушка":


Більше олівець і лінійка Вам не знадобляться. Тепер прийшла чергаклею! Склеюємо отримані заготовки, поєднуючи попарно "вушка":


Спочатку склеюємо разом5 трикутників:


Окремо склеюємо аналогічно 4 трикутника, але перед тим, як приклеїти останній, п'ятий, вставляємопетельку для підвішування. Усередині повинен бути великий вузлик, прив'язана намистина, гудзик або шматочок паперу (це буде потім заважати петельки вилізти назовні):



приклеюємо п'ятий
трикутник, Отримуємо готову верхню частинупаперового кулькиз петелькою для підвішування:

з решти10 елементів ми зробимо середину нашого незвичайного кульки. Склеюємо окремі фрагменти в смужку і замикаємо її в кільце. Нам залишилося лише зібрати кульку, склеївши воєдино верх, дно і серединку.

Верхню і нижню «кришечку» послідовно приклейте до основи.

Клеїмо, клеїмо, клеїмосвоїми руками, Поки не отримаємо кульку. Залежно від вихідного радіусу кола залежать кінцеві розміри отриманогоноворічного кульки:

Якщо зробити таку кульку з прозорого міцного пружногопластика, То всередину можна вкласти що-небудь для краси. Наприклад, скручену мішуру або навітьноворічний подарунок!
кулькиможна зробитисвоїми рукамизі старих новорічних листівок або календарів, можна розфарбувати акварельними або будь-якими іншими наявними фарбами. Можна наклеїти на заготовки фольгу, покрити кульки лаком для волосся з блискітками ...

4.Заключітельная частина.

Хлопці, все закінчили роботу? Давайте подивимося, що у нас вийшло. (Демонстрація виготовлених сувенірів). Подивіться, які гарні і цікаві прикраси у вас вийшли. (Розглядаються і обговорюються всі роботи, виявляючи найбільш акуратні і зроблені зі смаком). Молодці хлопці! Всі впоралися з роботою. Вам самим сподобалися ваші вироби? Хлопці, ви добре попрацювали і змайстрували чудові прикраси для вашого будинку. Я думаю, що вашим близьким теж сподобаються. А вам сподобалося наше заняття.Спасибі всім хто приймав участь в нашому занятті.Давайте приберемо інструменти і наведемо своє робоче місце в порядок. Наше заняття закінчено.

Спасибі всім велике за участь.

Тема заняття: «Новорічний сувенір».

мета:

  • створення умов учням для розвитку творчих здібностей, фантазії, креативного мислення в практичній діяльності;

завдання:

  • розвивати дрібну моторику пальців рук, посидючість і терпіння, естетичний смак;
  • розвивати просторове уявлення;
  • розширювати кругозір учнів;
  • прищеплювати навички акуратності і самостійності;
  • виховання дбайливого ставлення до навколишнього світу, турбота про екологію;

Перелік ЕОР:

комп'ютерна презентація, виконана в програмі MicrosoftOfficePowerPoint.

устаткування:

Для вчителя:

  • комп'ютер;
  • проектор;
  • демонстраційний екран;
  • правила техніки безпеки.

Для учнів:

Пінопластовий куля (кулі)

Паєтки різних кольорів

Булавки

клей

Стрічка (або інше пристосування) для підвішування кулі

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

1.1. Привітання. Посадка учнів.

1.2. Перевірка готовності учнів до заняття.

1.3. Настрій навчаються на роботу.

Добрий день хлопці! Шановні гості!

Хлопці яке сьогодні число. 3 грудня, а це значитьнаближається найкрасивіший і самий улюблений в народі свято - Новий рік. Зовсім скоро лісова красуня ялинка по праву запанує у вашому будинку. І нехай царювати вона буде недовго, зате, скільки радості і веселощів з собою вона приносить.

А наряджати ялинку - одне задоволення. А ось і коробка з ялинковими іграшками. (Показ новорічних іграшок з коробки. На екрані презентація: Новорічні іграшки / слайд 1,2,3,4).

За рік ви забули, які іграшки лежать в ваших коробках. Відкриваєш її, а там ... блискучі зірочки, намиста, шишки, горіхи. Які вони всі красиві і тендітні! І нам потрібно постаратися повісити все. Адже всі іграшки нам дуже дорогі: якісь ми зробили своїми руками, якісь залишилися нам від бабусі, а якісь просто красиві.

2. Оголошення теми відкритого заняття.

Сьогодні пропоную виготовити своїми руками новорічний сувенір - ялинкову игрушк у . Адже іграшки, зроблені своїми руками особливо дороги, вони будуть прикрашати вашу ялинку і приносити радість вам і вашим близьким. Тому тема нашого заняття, як ви напевно вже здогадалися -« Новорічний сувенір». ( На екрані презентація).

Практична робота.
Для роботи знадобиться: Пінопласт форма, голочки довжиною 18 мм, паєтки та бісер.

Етапи роботи:

1. Кулька або інша форма (будиночок, шишка, ліхтарик).
2. Шилом в центрі іграшки наскрізь проколюють отвір для кріплення іграшки.
3. В отвір петелькою вставляється красива стрічка або шнурок. Внизу іграшки зав'язується вузлик і закріплюється голочкою з паєтками.

Самостійна робота.

1. Придумує візерунок для іграшки. Якщо візерунок складний - малюється на основі олівцем.

2. На голочки одягаємо бісеринку і пайетку потрібного кольору.

3. Акуратно заповнюємо всі поверхню форми, намагаючись стежити, щоб всі паєтки були на рівній відстані один від одного.
Паєтки встромляємо внахлест за вигаданим візерунку.
Важливо також правильно підібрати колір бісеру та паєток.
(Голочки можна злегка намазати клеєм, якщо вона випадає. Таке може статися, якщо голочка прикріплюється до формі повторно).
Новорічні прикраси повинні бути яскравими і барвистими.

Техніка безпеки.


Робота повинна приносити задоволення і користь, тому необхідно пам'ятати про своє тіло і сусідів під час роботи:

Сядьте зручно, обіпріться на спинку стільця

Руки вільні, не спираються на стіл

Робоче місце добре освітлене, світло падає з лівого боку

Не потрібно розмахувати руками і робити різкі рухи з голками в руках, а також використовувати голку не за призначенням.

Під час практичної роботи я вам пропоную прослухати інформацію про історію новорічних іграшок(Хлопці вивчають технологічну карту, прослуховують інформацію)


Практична робота.


Раніше на Русі, всього лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочем з городу, який, звичайно ж, сріблили і золотили. Звичайно ж, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в найсуворішій таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібною та золотою пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом.

На ялинку вішали всяку смакоту-солодощі: цукерки, яблука, горіхи - в кожній країні своє новорічну прикрасу. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке!

А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не їли солодощі безладно, кожен день, а отримували солодке на свято в мішечку або розвішували на ялинці і отримували як приз.

Скляні ж прикраси з'явилися лише в 19 столітті в Німеччині. Якщо вірити одній легенді, відбулося це зовсім випадково. Жив собі там майстер-склодув. І ось коли прийшов час наряджати ялинку, виявилося, що у нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба міг він залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті, придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видув зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, - і все це іскрилося, переливалося і блищало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто з них не засмутився, що їх не можна з'їсти! Витівка майстра виявилася до того вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикраси стали робити з паперу, воску, вати, фольги.

3.Подведеніе підсумків.

Хлопці, у нас вийшло чудові новорічні прикраси. Я впевнена, що ви знайдете їм гідне місце у вашому інтер'єрі.

Молодці хлопці, вам подобається ваша новорічна іграшка? Я думаю, що вашим близьким теж сподобається. Давайте згадаємо, чого ми навчилися на сьогоднішньому занятті.

Тема: Робота з тканиною. Прийоми виготовлення новорічних іграшок.

виріб: Іграшки: «Шишка», «Сніжинка», «Бурулька»

мета: Зацікавити дітей виготовленням новорічних іграшок. Застосування і закріплення отриманих знань, умінь і навичок при розкрої і шиття новорічних іграшок.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Управління освіти адміністрації міського округу місто Викса

Муніципальне бюджетне освітня установа

Додаткової освіти дітей

Центр дитячої технічної творчості

«Виготовлення новорічних іграшок»

Конспект заняття об'єднання додаткової освіти дітей

(Вік 8-10 років)

склав:

керівник гуртка

освіти

Озерова Євгенія Іванівна

м Викса

2013 р

Тема: Робота з тканиною. Прийоми виготовлення новорічних іграшок.

виріб: Іграшки: «Шишка», «Сніжинка», «Бурулька»

мета: Зацікавити дітей виготовленням новорічних іграшок. Застосування і закріплення отриманих знань, умінь і навичок при розкрої і шиття новорічних іграшок.

завдання:

1. Закріплювати практичні навички роботи при виготовленні іграшок.

2. Удосконалювати вміння виконувати шов «уперед голку».

3. Повторити правила безпечної роботи з ножицями і голкою.

4. Формувати навички розмітки за шаблоном.

5. Розвивати дрібну моторику рук, окомір, естетичний смак, фантазію.

6. Виховувати акуратність, терпіння.

Тип заняття: закріплення вивченого

Форма заняття: заняття-гра

Методи навчання:

словесні: бесіда, пояснення, художнє слово.

наочні: демонстрація готових зразків, демонстрація слайдів

практичні: показ спосіб виготовлення виробів

Вік дітей: 8-10 років

Матеріал та інструменти:

  1. голки
  2. нитки
  3. ножиці
  4. картон
  5. папір
  6. олівець
  7. тканина
  8. вата
  9. синтепон
  10. гудзики

Дидактичні матеріали:

  1. готові роботи, виконані педагогом
  2. таблиця «Порядок виготовлення іграшок»
  3. технологічна карта «Порядок виготовлення іграшок»
  4. шаблони деталей
  5. картинки іграшок
  6. різні листівки
  7. плакат ТБ (при роботі з інструментами)

Хронометраж навчального заняття:

Організаційний момент - 2 хвилини

Теорія (постановка цілей і завдань) - 10 хвилин

Практична робота (опис дій, пояснення) - 25 хвилин

Виставка робіт - 5 хвилин

Підсумок роботи - 3 хвилини

План-конспект заняття

План заняття:

1. Вступна частина:

  1. Організаційний момент, вітання
  2. Озвучування теми заняття
  3. демонстрація зразків
  4. Бесіда про іграшки
  5. Бесіда про призначення пропонованих виробів
  6. Визначення матеріалів та інструментів, необхідних для роботи
  7. Техніка безпеки при роботі з інструментами

2. Основна частина:

  1. Аналіз конструкції виробу. Складання плану роботи
  2. Практична робота. Виготовлення новорічних іграшок: «Шишка», «Сніжинка», «Бурулька»
  3. Допомога педагога
  4. Робота з технологічними картами

3. Заключна частина:

  1. Колективний аналіз робіт
  2. Підведення підсумків
  3. Прибирання робочих місць

Конспект заняття:

1. Вступна частина.

педагог: Дорогі хлопці. Подивіться на листок календаря. Яке сьогодні число?

педагог: Діти, наближається найкрасивіший і самий улюблений в народі свято - Новий рік. Зовсім скоро лісова красуня ялинка по праву запанує у вашому будинку. І нехай царювати вона буде недовго, зате, скільки радості і веселощів з собою вона принесе. А наряджати ялинку - одне задоволення. А ось і коробка з ялинковими іграшками.

(Педагог показує з коробочки новорічні іграшки)

педагог: У мене серце завмирає, коли я бачу цю чарівну коробку. Мені так подобається перебирати в ній іграшки і вішати їх на ялинку. Це дуже приємне заняття. За рік ви забули, які іграшки лежать в ваших коробках. Відкриваєш її, а там ... блискучі зірочки, намиста, шишки, горіхи. Які вони всі красиві і тендітні! І нам потрібно постаратися повісити все. Адже всі іграшки нам дуже дорогі: якісь ми зробили своїми руками, якісь залишилися нам від бабусі, а якісь просто красиві.
Сьогодні пропоную виготовити своїми руками новорічні сувеніри - іграшки. Адже іграшки, зроблені своїми руками особливо дороги, вони будуть прикрашати вашу ялинку, і приносити радість вам і вашим близьким. Тому тема нашого заняття, як ви, напевно, вже здогадалися - «Новорічні іграшки».

педагог: Хлопці, сьогодні я вам пропоную на ваш вибір виготовити новорічні іграшки, а які ви зараз вгадаєте самі.

(Педагог загадує дітям загадки)

покрутилася зірочка

У повітрі трошки,

Села і розтанула

На моїй долоньці.

(Сніжинка)

(Педагог показує сніжинку з коробки)

Годує в лісі вона пташок.

У свято одягнеться яскравою фольгою,

Буде лусочками яскраво блищати,

Ялинку нашу собою прикрашати.

(Шишка)

(Педагог показує шишку з коробки)

срібляста морквина

Причепилася до даху спритно,

Вчепилася за карниз

І росте зимою вниз.

(Бурулька)

(Педагог показує бурульку з коробки)

2. Основна частина.

педагог: Діти, я вам пропоную на ваш вибір виготовити новорічні іграшки: сніжинку, шишку або бурульку. Пропоновані варіанти виробів містять елементи різної складності і трудомісткості, тому кожен з вас зможе вибрати собі посильну роботу.

педагог: Хлопці, ви визначилися з вибором іграшки?

Діти: Так.

педагог:

Щоб робота закипіла,

Приготуємо все для справи,

Будемо ми кроїти і шити,

Все повинно в порядку бути.

педагог: Діти, назвіть інструменти, які необхідні нам при шиття м'яких іграшок? А допоможе нам чарівна скринька.

педагог: Які правила техніки безпеки нам необхідно знати?

(Ті, що навчаються по черзі у віршованій формі називають інструменти)

педагог:

Як в нашій скриньці

Є і будинки, і вулички.

Постукаємося в дверцята.

Хто за нею? Перевір-ка!

  1. наперсток

Я наперсток сталевий,

Молодець відважний.

Злі без мене голки

Жалять пальці у дівчати.

А з наперстком, ніколи

Чи не вколеться вона!

  1. голки

Що він базікає і нас зачіпає?

Хіба без діла голки сидять?

Шиють вони лялькам гарне вбрання.

Хто чинить їм сукні, панчохи зашиває?

Це голки. І всякий нас знає.

педагог: Хлопців, що треба знати і не забути при використанні голочки?

  1. котушки

Що там голки розкричалися,

Розшумілися, распіщалісь?

Ми, котушки, всіх важливіше,

Наші нитки всіх потрібніше!

Ти з голки не жартуй,

З нею по Класу не броди,

Де попало не кидай,

Завжди в игольниц встромляй.

Адже без нитки дарма

Нічого ми не сошьyoм.

Нитка скінчилася - тоді

Це зовсім не біда.

Порожня котушка -

Для хлопців іграшка.

  1. игольница

І голки, і шпильки

Тут сидять, немов на травичці

У швейній казковій країні

Їм зручно бути в мені.

Коль мені в спинку їх встромляти,

Буде їх зручно брати.

Я игольница, як їжак, -

Без напёрсточка НЕ \u200b\u200bчіпай.

Ви в гостях у багатьох були,

Тільки про мене забули.

Я крейда. Малюю спритно,

Буде лялечка з обновкою.

Розкреслений будь-яку тканину

Всім на диво, тільки глянь!

  1. Ножиці

Ми гострі ножиці!

Клац, клац, клац, клац.

Чи не будуємо ми пики -

Ми любимо толк.

Так, ми роботяги,

Чик, чик, чик, чик

Той сповнений відваги,

До праці хто звик.

педагог: Діти, як правильно треба користуватися ножицями?

діти:

З ножицями Не жартуй,

Даремно в руках їх не крути,

І, тримаючи за гострий край,

Другу їх передавай.

Лише закінчена робота -

Ножиць потрібна турбота

Не забудь їх закрити

І на місце покласти.

педагог: Хлопці, перед вами зразки новорічних іграшок: бурулька, сніжинка і шишка. Подивіться на ці іграшки і скажіть, що у них спільного?

діти: Ці іграшки зшиті з тканини. Ці іграшки призначені для прикраси ялинки.

педагог: Добре. А чим ці іграшки відрізняються один від одного.

діти: Кольором, формою, окрасою.

педагог: Правильно! А як ви думаєте, які матеріали та інструменти будуть потрібні нам для роботи?

діти: Тканина, голки, ножиці, нитки, крейда, вата, синтепон, олівці.

педагог: Молодці! Перерахуйте основні види швів, які використовуються при шиття.

діти: «Вперед голку», «Назад голку».

педагог: У чому відмінність перерахованих швів?

Діти: ... відповідають.

педагог: Хлопці, згадайте послідовність розкрою деталей?

Діти: ... відповідають.

педагог: Згадайте приказки - що необхідно дотримуватися і не забувати при будь-якій роботі.

діти:

  1. «Справа роби, а переробок Не покидай»
  2. «Де акуратність, там і охайність»
  3. "Сім разів відмір один раз відріж"
  4. «Делано наспіх, а зроблено на сміх»

педагог: Хлопці, виготовити новорічні іграшки вам допоможуть ось такі технологічні карти. Технологічна карта допомагає зрозуміти, в якій послідовності потрібно робити той чи інший виріб.

педагог: Діти, кожному з вас я приготувала технологічні карти, які допоможуть вам виготовити іграшки.

Практична робота:

педагог: Хлопці, а зараз приступаємо до роботи. Під час практичної роботи я вам пропоную прослухати інформацію про історію новорічних іграшок.

(Хлопці вивчають технологічну карту, починають майструвати іграшки)

(Педагог розповідає дітям про історію новорічних іграшок)

педагог: Раніше на Русі, всього лише 200-300 років тому, ялинку прикрашали овочем з городу, який, звичайно ж, сріблили і золотили. Звичайно ж, це була картопля. Потім люди навчилися робити скляні кулі. Мистецтво їх виготовлення зберігалося в найсуворішій таємниці і передавалося майстрами у спадок, з покоління в покоління. Ці кулі, обсипані срібною та золотою пилом, коштували дуже дорого і були по кишені лише небагатьом.
На ялинку вішали всяку смакоту-солодощі: цукерки, яблука, горіхи - в кожній країні своє новорічну прикрасу. І скільки радості викликала у дітей можливість зірвати, зрізати з ялинки щось смачненьке!

А ще був пряник! Раніше на Русі навіть у багатих сім'ях діти не їли солодощі безладно, кожен день, а отримували солодке на свято в мішечку або розвішували на ялинці і отримували як приз.

Скляні ж прикраси з'явилися лише в 19 столітті в Німеччині. Якщо вірити одній легенді, відбулося це зовсім випадково. Жив собі там майстер-склодув. І ось коли прийшов час наряджати ялинку, виявилося, що у нього немає грошей ні на цукерки, ні на горіхи. Але хіба міг він залишити своїх дітей без свята? Думав майстер, думав і нарешті, придумав. Дочекавшись, коли діти заснули, взявся він за звичну роботу і видув зі скла всілякі іграшки: яблука, цукерки, пряники, - і все це іскрилося, переливалося і блищало. Кажуть, дітям ці прикраси так сподобалося, що ніхто з них не засмутився, що їх не можна з'їсти! Витівка майстра виявилася до того вдалою, що скоро увійшла в моду, а потім стала традицією. А ялинкові прикраси стали робити з паперу, воску, вати, фольги.

педагог: Хлопці, я думаю, що настав час провести фізкультхвилинки. Хлопці, встаньте, будь ласка. проведемо пальчиковую гімнастику, Відповідну темі нашого заняття - «Новий рік».

Физкультминутка

Настає Новий рік!Ляскаємо в долоні

Діти водять хоровод.Кисті зчеплені пальцями, руки витягнуті, кисті всередину-назовні

Висять на ялинці кульки, Поочерёдно з'єднуємо пальці на двох руках, утворюючи кулю

Світяться ліхтарики.ліхтарики

Ось виблискують крижинки,Стискати і різко розтискати кулаки по черзі

Кружляють сніжинки.Легко і плавно рухати кистями

В гості дід Мороз йде,Пальці крокують по колінах або по підлозі

Всім подарунки він несе.Трьом один об одного долоні

Будемо пальці загинати:Ляскаємо по колінах або по підлозі, одна рука - долонею, інша - кулаком, а потім міняємо

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10. По черзі масажуючи кожен палець

педагог: Продовжуємо практичну роботу.

3. Заключна частина.

педагог: Хлопці, все закінчили роботу? Давайте подивимося, що у нас вийшло. Поставте, будь ласка, свої іграшки на стіл.

(У міру виготовлення діти свої роботи виставляють на загальний стіл)

педагог: Діти, подивіться, які гарні і цікаві іграшки у вас вийшли.

(Розглядаються і обговорюються всі роботи, виявляючи найбільш акуратні і зроблені зі смаком)

педагог: Молодці хлопці! Всі впоралися з роботою. Вам самим сподобалися ваші іграшки?

Діти: ... відповідають.

педагог: Хлопці, ви добре попрацювали і змайстрували чудові іграшки. Я думаю, що вашим близьким теж сподобаються.

педагог: Хлопці! Нехай ваша новорічна іграшка для ялинки буде вас радувати. І щороку, під Новий рік, ми з хвилюванням будемо діставати стару коробку з іграшками, щоб прикрасити нашу ялинку.

педагог: Молодці хлопці! Давайте приберемо інструменти і наведемо своє робоче місце в порядок. Наше заняття закінчено.


Конспект організованої художньо-творчої діяльності з дітьми підготовчої до школи групі. Тема: «Новорічні іграшки»

Програмне зміст:

Викликати інтерес до майбутніх новорічних свят.
Розвивати комунікативні навички, вдосконалювати лексичну сторону мови.
Повторити правила безпеки прикраси ялинки.
Розширювати кругозір дітей: знайомство зі старовинним звичаєм виготовлення іграшок для ялинки.
Виховувати бажання брати участь в оформленні святкової ялинки.
Удосконалювати техніку рельєфної ліплення з солоного тіста.
Розвивати творчі здібності.

Попередня робота:

Читання художньої літератури на зимову тему. Розгляд ілюстрацій, листівок із зображенням ялинки, ялинкових прикрас.

Словникова робота:

Саморобні іграшки, старовинний звичай.

Матеріали, інструменти, обладнання:

Площинні картонні кулі на мотузочці, солоне кольорове тісто (червоне, жовте, зелене, сині, коричневе, біле), стеки, ковпачки від фломастерів, ганчірочка, стакан з водою, пензлик №2, бісер, намистини, частування.

Вступна частина:

Діти входять під новорічну мелодію, сідають за столи. Стукіт у двері. Заходить поштар і віддає лист.

вихователь:

Хлопці, а вам лист: «Дітям підготовчої групи дитячого садка № 11 «Гуси-лебеді». Від кого ж воно? Давайте відкриємо і дізнаємося, що в ньому (роздруковую, дістаю аркуш паперу, читаю):

«Здрастуйте, дорогі хлопці!
Скоро настане новий рік. Мій вірний друг сніговик привезе до вас в зал пухнасту ялинку. Приготував я вам іграшки на ялинку, та ось налетіла зла завірюха і розбила всі іграшки. Чим же зараз прикрасити ялинку? Хлопці, допоможіть, зробіть іграшки для новорічної ялинки. Заздалегідь вам дякую. Чекайте мене на свято.
Ваш Дід Мороз ».

вихователь:

Хлопці, як ви думаєте, ми зможемо допомогти Дідові Морозу?

діти:

вихователь:

А чим можна нарядити ялинку?

діти:

Іграшками, хлопавками, гірляндами ...

вихователь:

А прикрасити запаленими свічками ялинку можна? Що може трапиться?

діти:

вихователь:

Правильно, звичайно не можна наряджати ялинку свічками.

вихователь:

А ось так красиво нарядив ялинку Корній Чуковський, вірш так і називається «Про ялинку»:

Були б у ялинки
ніжки,
Побігла б вона
По доріжці.
Затанцювала б вона
Разом з нами,
Застукала б вона
Каблучками.
Закружляли б на ялинці
іграшки -
Різнобарвні ліхтарики,
Хлопавки.
Закрутилися б на ялинці
прапори
З яскраво-червоний і срібною
Папери.
Засміялися б на ялинці
матрьошки
І заплескали б від радості
У долоньки.
Тому що нині вночі
Біля воріт
постукав розвеселий
Новий рік!
Новий, новий,
молодий,
З золотою бородою!

вихователь:

Хлопці, а ви знаєте, що раніше був такий старовинний звичай виготовляти саморобні іграшки: хлопавки, рибки з яєчної шкаралупи, Зірки з фольги, будиночки, хатинки, гірлянди ...

Давайте і ми теж прикрасимо ялинку саморобними іграшками. Для цього нам знадобляться: плоский шар на мотузочці, кольорове тісто, бісер, бусинки, ковпачки, стеки і ваша фантазія. Подивіться, на ці кулі (показую картонні кулі) красиво будуть вони виглядати на ялинці?

діти:

вихователь:

А чому?

діти:

Вони не красиві…

вихователь:

А як їх можна прикрасити?

діти:

Ялинками, сердечками, снеговиком ...

вихователь:

Молодці, дійсно наші кулі можна прикрасити по різному але, щоб нам добре працювалося, давайте трохи розімніть наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Ялинка»

Перед нами ялинка:
(Пальці рук переплетені, з великих пальців - верхівка «ялинки»)

Шишечки, голочки.
(Кулачки, вказівні пальчики виставлені)

Кульки, ліхтарики,
( «Кульки» з пальців - вгору, вниз)

Зайчики і свічки,
( «Вушка» з вказівного і середнього пальців; обидві долоні складені, пальці стиснуті)

Зірки, чоловічки.
(Долоні складені, пальці розправлені ,; середній і вказівний пальці стоять на столі)

вихователь:

А тепер кожен з вас нехай подумає як він прикрасить свою кулю, що для цього йому знадобиться і може прийматися за роботу (роздаю кулі).

Основна частина заняття:

Включаю новорічну мелодію. Підходжу до кожної дитини цікавлюся, що він буде ліпити. Дітям затрудняющимся до задуму даю поради.

Заключна частина:

Діти приносять свої роботи на перегляд (кладуть на стіл).

Аналіз заняття:

вихователь:

Хлопці, хто запам'ятав якими іграшками прикрашали ялинку в старовину?
Кому сподобалося прикрашати сьогодні ялинкові кулі?
А кому було важко в роботі?

Молодці, у вас у всіх вийшли незвичайні новорічні іграшки. До свята у нас ще залишилося кілька днів, тому наші іграшки встигнуть висохнути, а потім ми прикрасимо ними ялинку. Я думаю ваші іграшки будуть дуже красиво виглядати на ялинці.

Стук в двері - залітає ворона.

Гава:

Кар-кар-кар. Привіт, друзі! А я від Діда Мороза прилетіла дізнатися чи виконали ви його прохання.

діти:

Гава:

Молодці, які чудові іграшки ви зробили для ялинки, як красиво ... кар-кар-кар. За прекрасну роботу Дід Мороз вам вислав частування.

вихователь:

Спасибо большое тебе ворона і Дідові морозу за частування.

Гава:

До побачення, хлопці. Кар-кар-кар. (Ворона летить).

Про все на світі:

У 1930 році в американський прокат вийшов фільм "Пісня шахрая" (The Rogue Song) про викрадення дівчини в горах Кавказу. Актори Стен Лорел, Лоуренс Тіббетт і Олівер Харді зіграли в цьому фільмі місцевих шахраїв. Дивно, але ці актори дуже схожі на героїв ...

матеріали розділу

Заняття для молодшої групи:

Заняття для середньої групи.