муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа

дитячий садок «Жар-птиця» р.п. Усть-Донецький Ростовської області

Конспект фізкультурної розваги на свіжому повітрі для старших дітей дошкільного віку.

Тема:

"Чарівний мішечок".

Підготувала та провела

інструктор з фізичної культуриІ.В. Стовбур

Ціль:

Створення позитивного настрою у дітей, створення умов для розвитку у дитини моральних та моральних цінностейчерез використання рухливих ігор.

Завдання:

1. Оздоровчі:

· сприяти зміцненню опорно-рухового апарату;

· Розвивати рухливість пальців рук.

2. Навчальні:

· Удосконалювати техніку володіння м'ячем.

· Закріплювати знання російських народних казок, Ігор.

· вправляти в ходьбі на напівзігнутих ногах,

· закріплювати правила безпечного пересування на спортивному майданчику.

3. Розвиваючі:

· Розвивати фізичні якості: силу, швидкість, витривалість, спритність, гнучкість;

· Розвивати координацію рухів на основі вже накопиченого дітьми досвіду.

4. Виховні:

· Виховувати почуття співпереживання, взаємодопомоги, доброзичливості до однолітків;

· Виховувати усвідомлене ставленнядо свого здоров'я, сприятиме формуванню позитивних емоцій.

Попередня робота:Читання російських народних казок.

Обладнання:Спортивний майданчик, шапочки для героїв казки "Ріпка", іграшки - гусак, гном, ріпка, шапочка вовка, м'яч, мішечок.

(Діти заходять на спортивний майданчик та будуються у шеренгу).

Здрастуйте, хлопці! У мене в руках чарівний мішечок, хочете дізнатися, що там перебувати?

Так (Відповіді дітей)

Інструктор з фізичної культури викликає одного з дітей і той дістає, не дивлячись із мішечка один із предметів. Завдання виконуються в залежності від того, який предмет витягне дитина.

Ріпка: Проводиться інсценування казки «Ріплення»

Гусак:Ходьба по колу гусячим кроком.

М'яч:Проводиться гра з м'ячем на вибір.

Шапочка вовка:Проводиться гра: «Вовк у рові»

Гном:інструктор з фізичної культури читає вірш, а діти показують його руками .

Жив та був веселий гном

З круглими вухами (руками показуємо великі вуха).

Він під цукровою горою

Спав під воротами (зображаємо сплячого гнома).

Раптом звідки не візьмись

Велетень з'явився (стаємо на носочки, розводимо руками, зображуючи велетня).

З'їсти гору він хотів, Тільки подавився (показуємо, як гном їсть).

Ну а що веселий гном?

Так і спить глибоким сном (зображаємо сплячого гнома).

Інструктор з фізичної культури:Ось і закінчилася наша розвага, наступного разу я принесу мішечок з іншими предметами, і ми знову пограємося.

За темою: методичні розробки, презентації та конспекти

Конспект з математичного розвитку у старшій групі "Чарівні мішечки"

Мета: показати рівень сформованості математичних уявлень у дітей старшого дошкільного віку.

Гра "Чарівний мішечок"

За допомогою цієї гри у захоплюючій формі діти отримують різні завдання. Виконуючи завдання чарівного мішечка діти виявляють свої індивідуальні музично-ритмічні здібності та творчість.

Дидактична гра "Чарівний мішечок"

Конспект дидактичної гри в розвитку мови для молодшого дошкільного віку. В ній застосовані здоров'язберігаючі технології.

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, рухова, сприйняття художньої літератури та фольклору.

Цілі:вчити уважно слухати та спостерігати, формувати здатність дітей до діалогічного мовлення; вчити відповідати на запитання словом та реченнями, що складаються з 3–4 слів; збагачувати та активізувати словник по темі; виховувати дбайливе ставлення до тварин.

З цікавістю слухає розповідь вихователя про їжу, відповідає на прості питання, може на прохання дорослого розповісти про зображене на картинці, володіє основними рухами при виконанні рухової вправи «Їжачок топав по доріжці…», бере участь у грі «Чарівний мішечок».

Матеріали та обладнання: фланелеграф, картинка із зображенням їжака, іграшка їжак, миска з молоком.

Організаційний момент.

Вихователь . Хлопці, ви хочете сходити в гості до їжачка? Ми з вами дізнаємося, як живе їжачок.

Основна частина. Читання вірша.

Читання вірша, показ дій на фланелеграфі.

Вихователь виставляє на фланелеграфі картинку, на якій зображений їжак, і співає:

Маленький їжачок,

Чотири ніжки.

На спині листок несе

(Прикріплює до їжу листок),

Пісеньку співає:

«Туфти, туфти, туфти, туф –

На спині листок несу,

Найсильніший я в лісі,

Не боюся саму лисицю».

Маленький їжачок,

Чотири ніжки.

На спині грибок несе,

(Прикріплює до їжу грибок),

Пісеньку співає:

«Туфти, туфти, туфти, туф –

На спині грибок несу,

Найсильніший я в лісі,

Не боюся саму лисицю».

Маленький їжачок,

Чотири ніжки.

На спині лисицю несе,

Пісеньку співає:

«Туфти, туфти, туфти, туф –

На спині лисицю несу,

Найсильніший я в лісі,

Переміг саму лисицю».

Розповідь про їжу.

Діти слухають розповідь вихователя. (Супроводжується показом картинок.)

– У лісі під деревом живе їжачок. Їжак колючий. У нього багато голок. Він згортається клубочком і спить. Не видно ні голови, ні ніжок. Коли навколо тихо і їжачка нема кого боятися, то він розвертається, з'являються голівка, ніжки, і їжачок вирушає шукати собі їжу. Він їсть трави, ягоди, мишей. Якось їжак зайшов до саду, де грали діти. Злякався він хлопців, згорнувся клубочком. Діти побачили їжака і закричали: «Мамо, до нас їжачок прийшов!» Мама винесла в мисці молоко, поставила перед їжачком, їжачок обережно витяг головку і почав пити молоко з миски. Ось який цікавий їжак!

- Хлопці, хто зображений на зображенні? (їжак)Який їжак? (Колючий. Маленький.)Що несе на собі їжак? (Листок, грибок.)Що їсть їжак? (Траву, ягоди, мишей, молоко.)А кого їжачок боїться? (Лису.)А що робить їжачок, коли йому страшно? (Він згортається в клубочок.)

Вихователь читає дітям віршовані рядки, а діти імітують рухи.

Гра «Чарівний мішечок».

Мета: вправляти дітей у вмінні на дотик визначати іграшку, розвивати тактильні відчуття; сприяти запам'ятовування назв іграшок, вчити розповідати про іграшку, будуючи пропозицію з 3-4 слів.

Вихователь показує дітям невеликі іграшки (їжак, лисиця, миша, гриб, листок) та пропонує дітям помацати кожну іграшку, провести по ній долонькою. Потім вихователь кладе іграшки в мішечок і пропонує дітям взяти з нього будь-яку іграшку і, не дістаючи, назвати її, а потім показати всім.

Рефлексія.

Діти можуть взяти іграшки (ляльок, їжака, миску, листок, грибок) і нагодувати їжака.

Заняття 4

Вірш А. Барто «Слон».
Різнокольорові ворота

Види дитячої діяльності:ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька, образотворча, сприйняття художньої літератури та фольклору.

Цілі:познайомити з цим художнім твором; удосконалювати вміння слухати поетичні твори, надавати дітям можливість домовляти слова, фрази під час читання вихователем вірша; вчити грати з іграшками; закріплювати вміння малювати олівцем, вчити проводити дугоподібні лінії, впізнавати їх контури, розглядати свою роботу; залучати до сприйняття класичної музики.

Цільові орієнтири дошкільної освіти:виявляє емоційну чуйність на доступний віку літературно-художній твір (вірш А. Барто «Слон»), з цікавістю розглядає ілюстрації, може на прохання дорослого розповісти про зображене; приймає активна участьу продуктивній діяльності (малювання воріт), володіє основними рухами під час виконання вправи «Мороз».

Музичний супровід: музична п'єса «Слон» (З «Карнавалу тварин» К. Сен-Санса).

Матеріали та обладнання: ілюстрації до вірша А. Барто, іграшковий слон; фланелеграф, фігурки для фланелеграфа (будинок, ворота), аркуші паперу, олівці на кожну дитину, мольберт.

Організаційний момент.

Звучить музична п'єса "Слон" К. Сен-Санса.

Вихователь. Ви чуєте? До нас іде гість. Послухайте музику та відгадайте, хто це може бути. Та це ж до нас у гості із зоопарку йде слон! Ось він махає вам своїм хоботом. Це так слон каже вам: «Здрастуйте!»

Психолог показує дітям матер'яний мішечок, в якому знаходяться маленький м'ячик і кубик.

У цьому мішечку сховався маленький м'ячик. Вам потрібно знайти його, не заглядаючи у мішечок.

Діти по черзі відшукують м'ячик на дотик і розповідають, як вони відрізнили його від кубика.

Комунікативна гра «М'ячик»

Психолог каже:

Наше заняття закінчується. Давайте скажемо один одному «дякую» за веселу гру. До побачення!


ЗАНЯТТЯ № 5

«Прогулянка у осінній ліс»

Завдання:

Ø згуртувати групу, розвивати емпатію;

Ø розвивати слухову увагу, довільність, здатність швидко реагувати на інструкцію;

Ø знизити зайву рухову активність;

Ø навчати розрізнення кольорів, співвіднесення предметів за кольором;

Ø розвивати просторові уявлення, вміння відображати у мові за допомогою прийменників (на, під, в, за та ін) місцезнаходження речей;

Ø розвивати загальну моторику;

Ø розвивати пам'ять, мовлення та уяву;

Обладнання:

Ø картина або фотографія «Осінній ліс»;

Ø іграшковий їжачок;

Ø іграшки (ляльки бібабо): лисиця, вовк, ведмідь;

Ø червоний, жовтий та зелений кленове листя (для кожної дитини);

Ø червоний, жовтий і зелений кошики;

Ø вугільний олівець, лист із зображенням їжачка, восковий пластилін, макарони-спагетті.

Хід заняття

♫ Привітання «Погуляємо»

Психолог показує дітям картину, де зображено осінній ліс. Діти розглядають картину, називають пору року, пояснюють, за якими ознаками вони визначили, що зображено осінь.

Психолог каже:

Уявімо, що ми йдемо на прогулянку в осінній ліс.

Ритмічна гра «Поступали ніжки»

По рівній доріжці, Рухаються звичайним кроком.

По рівній доріжці

Крокують наші ніжки,

Крокують наші ніжки.

По камінчиках, по камінчиках, Рушаються великими кроками.

По купах, по купах, Виконують стрибки із просуванням

уперед.

За маленькими листочками, Рухаються дрібними кроками.

У ямку – бух! Присідають навпочіпки.

Ну ось, ми й у лісі. Нас має зустрічати їжачок... Де ж він?

Діти знаходять заховану іграшку і кажуть, де знаходився їжачок.

Пісенька «Їжачок»

М. Картушіної

"Фуфті-фуфті-фуфті-фу, на спині листок несу".

Маленький їжачок, четверо ніжок,

По лісі йде-іде, пісеньку співає:

"Фуфті-фуфті-фуфті-фу, на спині грибок несу".

Психолог розглядає з дітьми іграшкового їжакапропонує його доторкнутися. Діти торкаються долонею іграшки, вдають, що вкололися, відсмикують руку, кажуть, що їжачок колючий.

Ігровий масаж «Їжачок»

Психолог пропонує дітям вивчити вірш Б. Заходера.

Що ти, їжак, такий колючий?

Це я про всяк випадок.

Знаєш, хто мої сусіди?

Лисиці, вовки та ведмеді!

Психолог пояснює, як їжачок захищається від своїх сусідів, пропонує дітям пограти.

Діти, зображуючи їжачків, повзають рачки по групі. Коли психолог показує іграшку (лисицю, вовка чи ведмедя), діти повинні згрупуватися і сидіти нерухомо.

Гра повторюється 2-3 рази.

Психолог звертає увагу на їжаків в альбомі, які не мають голок, пропонує намалювати.(I – вугільним олівцем; II – нетрадиційна техніка: ліплення тулуба їжака з пластиліну, для голок використовуються спагетті).

Дидактична гра«Розклади листочки»

Їжачок зібрав у лісі кленові листочки. Він просить вас допомогти йому правильно розкласти листочки по кошиках.

Психолог дає кожній дитині набір кленового листя, виставляє три кошики - червоний, жовтий та зелений. Діти розкладають листя по кошиках відповідного кольору.

Комунікативна гра «Їжачок»

Вибирається дитина, яка зображатиме їжака. Він сідає і охоплює руками коліна. Психолог та інші діти встають довкола нього та співають пісеньку.

Ішли лісом не поспішаючи.

Раптом побачили їжака.

Їжачок, їжачок, - ми друзі,

Дай погладити тебе.

Всі нахиляються і ласкаво торкаються «їжачка».

Гра повторюється 2-3 рази.

Усі прощаються до наступної зустрічі.


ЗАНЯТТЯ № 6

«Прогулянка до лісу»

Завдання:

Ø зміцнювати емоційний контакт із дітьми, спонукати їх до спілкування;

Ø зняти зайву емоційну та фізичну втому;

Ø сприяти встановленню теплих, довірчих відносин між дитиною та батьком;

Ø закріпити відчуття радості та гарного настрою;

Обладнання:

Ø іграшки: конячка, копитця (кіндери з насипаною крупою всередині), зайчик, їжачок, ведмідь, кошик з брязкальцями;

Ø трафарет зайця, гуаш, поролонові тампони, восковий пластилін.

Хід заняття

♫ Привітання «Погуляємо»

Психолог зі словами:«Погляньте, хлопці, хто в нас у гостях!» показує м'яку іграшкову конячку і спонукає дітей показати мамам, де у конячка вічка, носик, хвостик і т. д. Запитує, як скаче конячка, і спонукає дітей вимовляти звуконаслідувальні слова «цок-цок». Потім читає вірш А. Барто.

Я люблю свого коня,

Причешу її шерстку гладко,

Гребінцем пригладжу хвостик

І верхи поїду в гості.

Ми теж з вами поїдемо в гості на нашому коні на прогулянку до лісу. Послухайте, як дзвінко біля коня цокають копитця.

Психолог імітує стукіт копит: стукає «копитцями» («кіндерами» з крупою всередині). Потім запрошує дітей сісти до мам на коліна. Роздає дітям «копитця», звертає увагу на їхній колір, показує, як можна ними стукати.

♫ Ігрова пісня «Коніка»

Психолог спонукає дітей підспівувати, стукати «копитцями». Батько тримає руки дитини та допомагає їй відтворювати ритмічні удари. Можна імітувати їзду верхи на коні, злегка підкидаючи дитину на колінах у ритмі музики.

Привезла конячка Психолог показує іграшкового

на галявину нас у лісок, кролика, хлопці вітаються з ним.

Подивіться, хлопці,

хто забрався на пеньок?

На пагорбі, на пеньку

заінька сидить,

Свої вушка гріє, ними ворушить.

Психолог просить показати у зайчика вушка, хвостик, як зайчик стрибає (діти, що не вміють стрибати, виконують «пружинку»).

Психолог звертає увагу на зайчика в альбомі, у нього не видно ні вушок, ні хвостика, пропонує замалювати зайчику. (I – трафарет; II – ліплення: морквина)

♫ Рухлива гра «Зайчик»

Гра проводиться 2-3 рази. Дитина та батько стоять у парах навпроти один одного, діти виконують рухи, повторюючи за батьками.

Маленький зайчик,

Зайчик-трусик!

Нікого не бійся, зайчик,

Краще з нами пограй-но!

Психолог каже:

Зайчик з нами пограв

І в лісочок поскакав.

♫ Ігрова пісня «Коніка»


ЗАНЯТТЯ № 7

«Будиночок на узліссі»

Завдання:

Ø спонукати дітей до активного спілкування;

вчити наслідувати виразні імітаційні рухи дорослого;

Ø розвивати образне мислення, дрібну моторику, увага;

Ø сприяти створенню теплих, ніжних взаємин між батьком та дитиною.

Обладнання:

Ø іграшки: зайчик, ведмідь, лисиця;

Ø стіл з іграшковим будиночком;

Ø легкі газові хусточки;

Ø кошик з дзвіночками;

Ø гуаш, поролонові тампони.

Хід заняття

Під спокійну музику діти із батьками входять до зали. Психолог вітає кожну дитину, ласкаво називаючи її на ім'я. Потім батьки разом із дітьми встають у коло.

♫ Привітання «Погуляємо»

На узліссі на лісовій Психолог збирає дітей біля

стоїть будиночок розписний. столика, на якому стоїть будиночок.

Ми в віконце постукаємо, Діти стукають у будиночок, з'являється

хто живе у ньому, подивимось. кролик. Діти та дорослі вітаються з

ним.

Психолог згадує з дітьми, які у кролика вушка, який хвостик, як кролик стрибає. Потім пропонує перетворитися на веселих зайченят і пограти із зайчиком.

♫ Рухлива гра «Зайчик»

Психолог: Почули зайченя шум і одразу поскакали до мами!

Психолог пропонує подивитися, хто ще живе у будиночку. Діти підходять, стукають, з'являється Ведмедик. Діти та дорослі вітаються з ним.

Іде, йде Мишко, він такий кошлатий!

Іде, йде Ведмедик, Ведмедик товстоп'ятий.

Є. Макшанцева

Психолог роздає дітям хусточки і каже:

Ведмедик, Ведмедик, не шали, краще з дітьми спляші.

♫ Музична гра «Платочок»

Після гри психолог просить дітей скласти хустинки у кошик.

З хати виходить Лисичка. Психолог запитує у хлопців, хто це. Звертає увагу дітей те що, що лисиця руда, в неї пухнастий хвостик, довгий носик тощо.

Повідомляє:

Нам красуня Лисиця дзвіночок принесла.

Показує дітям дзвіночок, дзвенить їм, звертає увагу дітей на гарне звучання дзвіночка. Пропонує дзвіночки дітям. Після того, як діти досліджують інструмент, пропонує пограти з дзвіночками. Під час гри батьки допомагають дітям дзвеніти дзвіночком та вчасно ховати його в долоню.

♫ Музична гра «Дзвіночки»

Гра проводиться 2-3 рази.

Психолог: Весело ми в лісі грали, співали та танцювали! А тепер давайте попрощаємось із Зайчиком, Мишком та Лисичкою, нам уже час додому.

Діти прощаються з іграшками, махають їм рукою.

Психолог пропонує хлопцям подарувати лисиці намисто (I - малювання бус пальчиком, поролоновим тампоном; II - зачарована картинка: малюнок (частування для тварин: сушіння, морквина, мед) нанесений білим восковим крейдою або свічкою, при зафарбовуванні листа гуашшю)


ЗАНЯТТЯ № 8

«У гостях у Бабусі Олени»

Завдання:

Ø сприяти розвитку навичок емоційного спілкування, активізувати малокомунікабельних, сором'язливих дітей;

Ø формувати позитивний емоційний настрій на спільну (дитина – батько) діяльність;

Ø розвивати дрібну моторику, увагу;

Ø спонукати в ігрових ситуаціях вимовляти звуконаслідувальні слова, підлаштовуючись до голосу педагога;

Ø спонукати до мовного спілкування;

вчити розрізняти частини тіла;

Обладнання:

Ø іграшки: паровоз, півень, собачка;

Ø пластилін або солене тісто, гуаш, ватяні палички, лист із зображенням бабусі.

Хід заняття

Психолог: Сьогодні, хлопці, нас у гості запрошує Бабуся Олена.

Бабуся Олена в будиночку живе,

Наших дітлахів до себе в гості чекає!

Виносить іграшковий паровоз. Запитує у дітей, як стукають колеса у паровоза («чух-чух-чух»), як машиніст дає гудок («у-у-у»). Потім пропонує взятися з мамами за руки, як паровоз та вагончик.

Психолог:

Дітлахів паровоз

Прямо до Бабусі привіз!

Бабуся (психолог одягає косинку та окуляри):

Привіт діти,

Дівчата та хлопчики!

Діти вітаються з бабусею, вона гладить кожну дитину по голові.

Я – весела бабуся, спекла вам смачні оладки.

Діти сідають до мам на коліна.

Пальчикова гра«Ладушки-ладушки»

Долоньки, долоні, Діти «печуть пиріжки».

Спекли оладки. Простягають руки вперед.

На вікно поставили

Остувати залишили.

Горобці прилітали, Змахують кистями рук, як

крилами.

Оладки розклеювали. Постукують вказівними

пальчиками по колінах.

Хлоп-хлоп - полетіли, Піднімають руки нагору.

На голівку сіли! Складають руки на голову.

I - психолог пропонує зліпити оладки із пластиліну (солоного тіста).

Живе у мене на подвір'ї Півник, Виносить із будиночка Півня.

Золотий хрестик. Півник «здоровається» з дітьми,

Вранці рано встає, стосується кожної дитини.

Дзвінко пісні співає. Діти гладять Півня.

Ігрова пісня з рухами «Півнята»

Н. Вахрушіної

Півники, півники, Діти крокують ляскаючи ручками з боків

Золоті гребінці.

Приспів:

Важливо так крокують,

Ніжки піднімають

Дивляться, дивляться убік Руки відводять назад, нахиляючись

Шукають, шукають зернятка. дивляться на всі боки.

Журавлиною стукали, Кивають долоньками, складеними

Зернята клювали. човником, вгору та вниз.

Зернятка поїли, Стукають пальчиком по долоні.

Пісеньку заспівали –

«Ку-ка-ре-ку!» Змахують руками, як крилами, і вимовляють звуконаслідувальні слова.

Хто мій будинок стереже, під ґаночком сидить?

На чужого гавкає, до хати не пускає.

Батьки допомагають дітям відгадати загадку. Бабуся виносить собачку. Діти вітаються з нею, гладять, показують, де в неї вушка, хвостик.

Ігрова пісня з рухами «Бобік»

Т. Попатенко

Бобик, Бобик, славний пес. Психолог спонукає дітей

Гав гав! вимовляти звуконаслідувальні

Білий Лобік, чорний ніс. слова.

Гав гав!

Бобик, Бобик, лапку дай. Діти виставляють вперед ручку,

Гав гав! долонькою вгору.

Сядь на килимок і не гавкати! Погрожують пальчиком.

З дітлахами зараз Діти та батьки стають у хоровод.

Починаємо перетанець!

Ти ж, песик, посидь,

І на дітей поглянь!

♫ Хоровод «Чок та чок»

Є. Макшанцевої

Чок та чок – танцюють дітки,

Чок та чок, чок-чок-чок,

Чок та чок – танцюють дітки,

Виставляючи каблучок.

Приспів:

Закружляли наші дітки,

Все швидше, все швидше,

Закружляли наші дітки,

Веселіше, веселіше.

Хлоп та хлоп – танцюють дітки,

Хлоп-хлоп-хлоп, пустилися в танець,

Хлоп та хлоп – танцюють дітки,

Дуже весело у нас.

Присідають наші дітки,

Присідають дружно враз,

Присідають наші дітки,

Ось як весело у нас!

Чок та чок – танцюють дітки, Діти виставляють ніжку на каблучок.

Чок та чок, чок-чок-чок,

Чок та чок – танцюють дітки,

Виставляючи каблучок.

II – психолог пропонує прикрасити та подарувати бабусі косинку (поролоновим тампоном, пальчиками).

Бабуся: Ай та дітки, молодці, порадували Бабуся! Приїжджайте ще до мене у гості. До побачення!

♫ Ритмічна гра зі співом «Паровоз»


ЗАНЯТТЯ № 9

«Веселий Петрушка»

Завдання:

Ø розвивати вміння узгоджувати свої дії з діями інших дітей, правилами гри, з ритмом вірша;

Ø закріплювати знання дітей про приналежність до статі (дівчинка – хлопчик);

Ø закріплювати просторові уявлення («верх», «низ»);

Ø розвивати загальну та дрібну моторику;

Ø розвивати сприйняття, мовлення та уяву;

Обладнання:

Ø іграшка «Петрушка»;

Ø іграшковий паровозик, з прив'язаною до нього довгою стрічкою;

Ø прищіпка синього кольору(Для кожного хлопчика); прищіпка жовтого кольору(Для кожної дівчинки);

Ø обруч, із прив'язаними до нього стрічками жовтого та синього кольору (карусель);

Ø м'яка іграшкаабо лялька (для кожної дитини);

Ø восковий пластилін, гуаш, поролонові тампони, лист із зображенням петрушки.

Хід заняття

Психолог вітає дітей та батьків

♫ Привітання «Всі на ніжки стаєте»

Психолог:

Хлопці, до нас у гості їде веселий Петрушка.

Лунає "гудок паровоза" і в групову кімнату в'їжджає паровоз, на якому їде Петрушка.

«Петрушка» звертається до дітей:

Привіт, діти! Я – весела іграшка, а звуть мене...

Діти хором вимовляють: «Петрушка!»

Правильно, вгадали! Мабуть, ви на мене чекали? Ну, тоді давайте грати та веселитися! Хто хоче на моєму паровозі покататися?

Ігрова пісня «Паровоз»

Діти стають один за одним, беруться однією рукою за стрічку, прив'язану до паровозика.

Паровоз, паровоз, маленький блискучий,

Він вагони повіз, наче справжній.

Хто їде поїздом?

Плюшеві ведмедики, зайчики пухнасті,

Кішки та мавпи!

Ось ми і приїхали в країну ігор та розваг! Вставайте у коло. Давайте пограємо з нашими ручками та ніжками. Ой, а де ваші ручки? Сховалися?

♫ Комунікативна гра «Де ж ручки?»

Ура! Знайшлися наші дітки! Вам мої ігри ще не набридли? Тоді все на каруселі! А у вас є квитки? Отримайте: дівчатка – жовті, хлопчики – сині.

«Петрушка» роздає дітям «квитки». Дівчатка одержують жовті прищіпки, а хлопчики – сині. Діти самостійно прикріплюють прищіпки на одяг. «Петрушка» звертається до кожного з дітей із запитаннями: «Якого кольору маєш квиток? Чому?

«Петрушка» пропонує дітям підійти до тих стрічк, які збігаються за кольором з їхніми «квитками». Діти обирають собі стрічки та називають їх колір.

♫ Комунікативна гра «Каруселі»

На кожен куплет діти змінюють руки та рухаються в інший бік.

Діти, ви так весело каталися на каруселі, грали, що вашим іграшкам теж захотілося пограти.

II – психолог пропонує дітям зліпити іграшку-брязкальце з пластиліну.

Ціль: розвиток тактильно-просторового сприйняття, пам'яті, зорових уявлень та експресивної мови учнів.

Матеріали: різні дрібні предмети та іграшки у непрозорому пакеті або матер'яному мішечку.

Кількість предметів – щонайменше 20 (з розрахунку, що у одного учасника доводиться щонайменше 5-6 предметів).

Потрібен час: 20 хвилин.

Процедура проведення

Ведучий використовує підготовлений заздалегідь пакет із набором різних дрібних предметів та іграшок. Пакет має бути непрозорим, щоб діти не могли розглянути, які предмети знаходяться у мішку. Вправа виконується у двох варіантах.

А) Інструкція учасникам: Сьогодні ми зіграємо з вами у гру, яка називається «Чарівний мішечок». Ось у руках у мене цей мішечок, у ньому різні цікаві речі. Зараз кожен з вас, не дивлячись - можна заплющити очі, можна сховати мішечок під стіл - зможе дістати з мішечка одну, будь-яку, дрібничку. І, так само, не дивлячись, тільки навпомацки потрібно визначити, що за предмет у вас у руках. І потім розповісти нам про цей предмет, все ще не дивлячись на нього, як можна докладніше: не тільки назвати його, а й описати якнайбільше його якостей і властивостей – з чого він зроблений, яка у нього форма, поверхня, холодний він чи теплий і т.д. Подивитися на предмет можна буде тільки після мого дозволу, всім зрозуміло?

Ведучий пропонує першому учаснику, не дивлячись опустити руку в мішечок і вибрати будь-який предмет. Дитина може обмацати річ, яку вона вибрала, після чого вголос розповідає, що в неї в руках, – як і раніше, не дивлячись на предмет. У випадку, якщо предмет відразу пізнаний і названий, ведучий повинен попросити докладно описати властивості предмета, які можна визначити за допомогою обмацування.

Ведучий допомагає виділити різні якості речі, ставлячи учню питання, що уточнюють. Після того, як предмет описаний повністю, ведучий дозволяє на нього поглянути, показати іншим і ставить ще одне запитання: «Ось зараз, коли ти побачив предмет, що ти можеш ще про нього сказати?» Якщо дитина не може додати щось, слід звернутися з цим питанням до інших дітей. Таким чином, здійснюється робота з усіма учасниками групи, причому кожна дитина має описати 3-4 предмети.

Б) Ведучий використовує той самий набір предметів. Цього разу учасникам пропонується, діставши з мішечка предмет та вивчивши його, загадати іншим загадку – тобто описати предмет, не називаючи його таким чином, щоб інші учасники гри змогли здогадатися, про який предмет йдеться.

Обов'язкова умова гри: не повинно згадуватись функціональне призначення предмета (наприклад, «ім відчиняють двері» – отже, «ключ»). Повинні називатися ті властивості, які визначаються з допомогою обмацування. Той самий ключ можна описати так: «Довгастий предмет, холодний, залізний, на одному кінці кільце, від нього йде круглий стрижень, який закінчується двома виступами & вигляді сходів, вони знаходяться тільки з одного боку стрижня».

Ведучий організує зворотний зв'язок працюючого учасника з групою: допомагає йому, задаючи навідні питання, так побудувати своє мовлення, щоб опис предмета було повним і точним, та інші учасники змогли відгадати, який предмет мається на увазі. Також ведучий має подбати про те, щоб усі учасники заняття активно працювали у цій вправі. Якщо групи визначається явний лідер – найкмітливіший учень, необхідно попросити його дати можливість й іншим дітям відгадати загадку.

Переглядів: 18253
Категорія:

Ціль: підвищення впевненості дитини в собі, тривожність, внутрішня напруженість, зниження почуття страху перед невдачами.

Необхідні пристрої: непрозорий мішечок з набором дрібних предметів з різних матеріалів: скляні, дерев'яні, пластмасові намистини, гудзики, шматочки хутра, дрібні іграшки, монетки, ключики, камінці і т.д.

П. Левін виділяє шість стадій розвитку у віці від народження до вісімнадцяти років, кожна з яких має на увазі свої завдання. На кожній стадії інтенсивно розвивається один із структурних его-станів Батько, Дорослий, Дитина. На першій стадії «існування» від народження до шести місяців інтенсивно розвивається Соматична Дитина. Завдання цієї стадії – вижити, отримувати турботу, задовольняти базові потреби, отримувати погладжування. Негативний вплив на розвиток особистості в цьому віці надає усунення батьків, неадекватні реакції на потреби дитини, нестачу фізичного контакту.

Друга стадія «дій» триває до півтора року, протягом цього часу інтенсивно розвивається его-стан Маленького Професора. Завдання цього – дослідження світу без обмежень. Дитина ототожнює себе зі своїми діями. При обмеженні дій та пізнавального інтересубатьками дитина може отримати заборону на досягнення цілей та страх новизни.

Третя стадія «мислення» триває від півтора до трьох років, протягом яких розвивається дорослий его-стан. Дитина активно освоює мовлення і причинно-наслідкове мислення, що психологічно відокремлюється від батьків через заперечення. Тут можна простежити закономірний зв'язок із проявами кризи трирічного віку. На заваді нормальному розвитку на цій стадії може заборона батьків на власну думку дитини. Важливо давати дитині думати самому. Починає формуватися емоційна грамотність.

Четверта стадія «ідентичності та сили» проходить у віці від трьох до шести років. Реальність осягається з допомогою розвитку фантазії. Це також вік закріплення сценарію. Відбувається соціалізація та статева ідентифікація. Якщо стадія не пройдено належним чином, виникають забобони та відсутність поділу реальності та фантазій.

П'ята стадія «структури та навичок» , що проходить до дванадцяти років, має на увазі освоєння нових знань та навичок, інтеріоризації норм і правил. Формується батьківський его-стан. Дитині на даному етапі розвитку важливо виробити свої правила, які можуть відрізнятися від батьківських.

Зрештою, шоста стадія "регенерації" поєднує всі психологічні досягнення дитини на цілісну особистість, відбувається становлення дорослого типу сексуальності. Характерна нестійкість поведінки. У цьому процесі інтеграції можуть частково компенсуватися несприятливо пройдені ранні стадії.

Якщо дитина не змогла успішно вирішити завдання стадії, то вона переходить на наступну, з деякою «арештом розвитку» . У дорослого життяце проявляється комплексом специфічних проблем, з характеру яких, можна дійти невтішного висновку про її виникнення.

У дитинстві ми знайомимося з особливостями шести стадій уперше. Через досвід ми виявляємо сенс цих фаз. Ми приймаємо рішення, які, на краще чи гірше, стають частиною нашого життєвого плану. Ми розвиваємо его стани, які відповідають даним стадіям, створюємо такі риси нашого характеру, які стають частиною нашої повної особистості.

Перша стадія – це час збирати силу, нарощувати енергію задля досягнення критичної маси, яка, зрештою, дасть народження дії. Потреба досліджувати світ і живити наші почуття через пряму дію продовжується протягом усього життя. Подібно до початківця ходити дитині між шостим та вісімнадцятим місяцем, коли ми вперше розвиваємо Маленького Професора, ми повертаємося до фази інтенсивної цікавості щоб розвинути нашу Здатність Дії. Ми просто не можемо чекати, щоб подивитися, на що схожий світ. Ми хочемо вставати та йти, нюхати, пробувати на смак, чіпати, дивитися, досліджувати! Нам хочеться розмаїття стимуляції, оскільки світ здається новим, ми потребуємо розвитку сенсорного усвідомлення, скоріше через дії, ніж через роздуми. Ми хочемо слідувати нашим власним спонуканням без сорому. Ми шукаємо нову основу, йдучи іншим шляхом. «Ти можеш бути допитливим та інтуїтивним» , «Нормально бути ініціативним» , «Нормально досліджувати та експериментувати» , «Ти можеш робити справи та отримувати підтримку одночасно» . "Ти можеш отримувати увагу або схвалення і продовжувати діяти так, як ти дійсно хочеш" . Ця стадія – час дії; час пошуку, навіть якщо ми не знаємо точно, що шукаємо. У пошуку знання того, чого ми ще не зрозуміли, ми знаходимо свій шлях. Нам потрібно вирішити, що для нас нормально вийти у світ, досліджувати, мати наші почуття і продовжувати отримувати підтримку. Подібно до дитини у віці від 18 місяців до 3 років, коли вперше формується Дорослий его-стан, на третій стадії нам необхідно встановити нове почуття незалежності, індивідуальності та відокремленості. Ми тестуємо реальність і боремося з іншими, поки розвиваємо кожен новий рівень мислення. "Ти можеш думати сам" , «Тобі не потрібно бути таким, що сумнівається, ти можеш бути впевнений у тому, що тобі потрібно» , Ти можеш думати про свої почуття, і ти можеш відчувати з приводу своїх думок. . Це час для того, що є індивідуальним: квітки, листа чи гілки, несхожих на інші. Тепер, з усією нашою міццю, ми прагнемо сказати не тільки: "Я це я" . Нам потрібно вирішити, що боротися та тестувати, знаходити кордони, говорити «ні» і відокремлюватися – нормально. Подібно до кидання каменю у воду, щоб подивитися, як далеко розійдуться кола, ми тестуємо наслідки своєї власної поведінки і докладаємо силу, щоб подивитися, що станеться. Розвиток нової ідентичності несе із собою питання, пов'язані з владою та статтю, силою та безсиллями, фантазією та реальністю, пошкодження та зцілення, психічним здоров'ям та хворобою, буття чоловіком чи жінкою, шляхами управління імпульсами. Нам потрібно зрозуміти, що нормально мати свою власну точку зору, бути собою та перевіряти свою силу.

Уявіть собі, що ваша дитина, вивчаючи світ, граючи, виконуючи ваше доручення, зробив помилку або припустився будь-якої помилки. І це з кожним може статися. А тепер уявіть, що дитині за цю помилку б'ють по руках, лають, при цьому називаючи «безруким» , «невміхою» і т. д. Можливо, після одного або двох таких зауважень дитина перестане проявляти ініціативу, буде обережна у висловлюваннях, вчинках, діях. Дитині, щоб "вийти з ладу" досить кілька «ствердні» негативних висловлювань дорослого на його адресу. А далі – невпевненість, боязкість, сором'язливість, безініціативність…

Спостерігаючи за вихованцями дитячого садка, одразу можна побачити таких діток - вони не ставлять запитань, зволікають з відповідями, ніби обмірковуючи: "А що мені за це буде? Я повинен правильно відповісти чи краще ніяк! . Сумніваються по кожному конкретному випадку. Для індивідуальної роботи з такою групою дітей і було розроблено дана методика «Чарівний мішок» .

Інструкція:

Перед дитиною викладається непрозорий мішок, наповнений дрібними іграшками. І озвучується інструкція. «Зараз ти опускатимеш руку в мішечок, намацуватимеш там предмет, вгадувати, що це може бути, а потім виймати з мішка руку і зіставляти свою відповідь з іграшкою» . Якщо дитина не може назвати предмет відразу, задаються питання: «Який предмет на дотик: твердий – м'який; скляний – залізний; круглий - квадратний і т.д. . Одночасно психолог заохочує дитину словами (позитивні погладжування та підтримуючі послання).

Мені подобається з тобою займатися!

У тебе так чудово виходить!

Ти можеш працювати у своєму темпі!

Ти можеш робити вправу стільки разів, скільки тобі потрібно!

Я рада, що ти починаєш думати сам (а)!

Мені подобається, як ти виявляєш ініціативу! І т.д.

На заняттях я підтримую дітей у виконанні завдань розвитку, а саме:

Продовжую створювати атмосферу кохання, ласки, безпеки та забезпечувати захист.

Допомагаю дитині переходити від одного заняття до іншого.

Даю прості та ясні вказівки, яким дитина може слідувати; підтримую та хвалю за досягнення.

Навчаю дитину основним командам для забезпечення безпеки (наприклад, підійди, не можна, йди, сядь, устань).

Встановлюю розумні межі поведінки та стежу за їх виконанням.

Радію здібності дітей думати.

Заохочую причинно-наслідкове мислення.

Даю інформацію для чого робити щось, як це робити і т.д.

Дозволяю дітям висловлювати як позитивні, і негативні почуття.

Навчаю, як виражати почуття інакше, ніж вдаривши будь-кого або що-небудь.

Пояснюю “чому”, “як” та забезпечую дитину іншою інформацією.

Кажу, як називається.

Підтримую зусилля дитини вчитися робити щось по-своєму.

Даю багато заохочень під час навчання новому.

Заохочую здібності дитини думати логічно та творчо.

Дозволяю дитині відчувати безпечні природні наслідки своїх дій.

Ця вправа виконується кілька разів, протягом курсу занять із тривожними дітьми. Змінюючи наповнюваність та різноманітність мішечка, досягається бажаний результат– діти не бояться помилитися при відповіді, ставлять навідні питання, стають впевненими у собі та своїх можливостях. А головне, досвід, набутий у цій вправі, вони із задоволенням переносять у життя!