Оксана Слюсаренко
Сценарій інтегрованого заняття для дітей 3-4 років «Казка осіннього лісу»

Сценарій інтегрованого заняття

для дітей 3 - 4 років на тему: « Казка осіннього лісу»

мета: Закріпити уявлення про осені, Про ознаки і прикмети.

завдання:

1. Освітня: Вчити уважно, слухати мову вихователя,

відгадувати прості загадки;

розширювати і активізувати словниковий запас вихованців;

удосконалювати граматичний лад мови;

формування елементарних математичних уявлень у дітей:

Вчити порівнювати один предмет з іншим по заданому ознакою

(Величиною, довжині, висоті і ін.)

2. Розвиваюча: розвивати інтерес до навколишнього світу в процесі

розвивати вміння слухати і підспівувати пісню разом з вихователем.

формувати елементарні уявлення про зміни в природі

восени, Диких тварин, їх зовнішній вигляд і життя.

3. Виховна: Виховувати дбайливе ставлення до природи.

інтеграція областей: «Комунікація», «Пізнання», «Соціалізація»,

«Музика».

словникова робота: осінь, Різнокольорові, розписні листя, червоний,

жовтий, помаранчевий, золотий, коричневий, короткий.

попередня робота: Спостереження за листопадом, погодою,

розглядання листя, читання віршів про осені,

розглядання книг, ілюстрацій про осені, Виготовлення аплікації

з дітьми «Дівчинка осінь» для прикраси музичного залу.

Предметно - розвиваюча середа: іграшки: Заєць, ведмідь; корзинка, ялинки різної висоти, роздатковий матеріал: Листочки, шишки, таз з

водою, запис (П. І. Чайковського цикл "Пори року" "Жовтень").

В: Доброго дня, мої дітлахи!

Дівчата і хлопці!

З добрим ранком!

Д: Вітаю!

В: Давайте разомнмся.

психогимнастика "Доброго ранку!"

Доброго ранку, очі!

Ви прокинулись? (Роблять з кулачків «Бінокль»)

Доброго ранку, ручки! Ви прокинулися? (Хлопки в долоні)

Доброго ранку, ніжки!

Ви прокинулись? (Тупають)

Доброго ранку, сонечко! (Піднімають руки вгору)

Діти сідають на килим.

В: Я прочитаю вам вірш "Падає листя"

Падають, падають листя.

У нашому саду листопад ...

Жовті, червоні листя

За вітром в'ються, летять.

В: Скажіть, про який час року говориться у вірші?

Д: Про осені.

В: Правильно. про осені. Вона приходить до нас в гості щороку.

Якщо подивитися у вікно, її можна побачити. Всю землю покрили

листя: Жовті, червоні, помаранчеві.

Листопад, листопад,

Листя жовті летять.

Під ногою шарудять, шарудять,

Скоро голим стане сад.

(Зім'яти папір або сухий лист, щоб чувся шерех - шурхіт

Листя падають на землю і шепочуться між собою - шарудять. Ось так.

Вмикається музика (П. І. Чайковського цикл "Пори року"

"Жовтень").

В: Листочки падають на доріжку, на траву, на дах. А що буде, якщо

листочок впаде в калюжу, ставок, річку?

Як ви думаєте, потоне чи ні?

Дослідно-дослідна діяльність

(Тазик з водою)

Уявіть - це калюжка. Опускаємо березовий листочок. що

відбувається? Може дубовий потоне він більше? Чому листочки НЕ

Д: Вони легкі.

В: Як листочок пливе?

Д: Як кораблик.

В: Скільки різнокольорових корабликів на воді?

Д: багато

А якщо вийти на вулицю, можна відчути, що стало холодно.

Як ви думаєте, чому?

Д: Дме вітер, сонечко світить, але не гріє.

В: Так, дме вітер і розносить різнокольорові осіннє листя . А в лісі

їх ещ більше. Хочете відправитися в осінній ліс ? Д: Так.

В: Зараз перетворю вас в осінні листочки , Подує вітерець і віднесе

вас в ліс.

Покружляв, покружляв

І в листочки перетворися.

Мова з рухом

ми - осінні листочки. (Махаємо головою вправо-вліво.)

Ми на гілочках сиділи. (Повільно піднімаємо руки вгору, потім плавно

опускаємо вниз.)

Дмухнув вітер - ми ланцюжком (Діти повертаються в бік ведучого.)

Один за одним полетіли. (Бігаємо по кімнаті за мамою на носочках.)

Полетіли, полетіли,

І на землю сіли. (Сідає навпочіпки.)

Вітер знову набіг (Встаємо на носочки, тягнемося вгору руками.)

І листочки все підняв,

Повертали їх, покрутив, (Кружляє навколо себе на місці.)

І на землю опустив. (Знову сідаємо навпочіпки.)

В: Ось ми і в лісі. Давайте я перетворю вас знову в хлопців.

Покружляв, покружляв і в хлопців перетворися.

Тепер ми пограємо в гру «Збери листочки»

мета: Розвивати у дітей конструктивні навички, зорове

увага; розвивати мислення, уваги, творчу уяву.

Хід гри:

Дорослий пропонує ребнка зібрати листочки з частин, звертає

уваги, що листочки різного кольору і величини.

- «Подув сильний вітер, і розлетілися листочки. Давай їх зберемо ».

Разом з дитиною скласти половинки листя, щоб вийшли

Як красиво кругом. які цікаві дерева тут ростуть. Як вони

називаються?

Д: Ялинки.

В: А у них є листя?

Д: Ні, у них голки.

В: цікаво, А кого можна зустріти в лісі?

Д: Зайчика, ведмедика, вовка, лисичку.

В: Давайте підійдемо до низької оболонка. Подивіться, хто там сидить?

Д: Зайка.

В: Був влітку зайчик сіренький, а зараз він побілів, шубку нову

наділ. Поторкайте зайчика.

Яка у нього шубка?

Д: Біла, м'яка.

В: А ещ можна сказати, Що вона пухнаста. Яка шубка у зайчика?

Д: Пухнаста.

В: Які у зайчика вушка?

Д: Довгі.

В: А який у нього хвостик?

Д: Маленький.

В: Хвостик у зайчика короткий. Давайте всі разом скажімо: «Короткий».

Одного лісового жителя ми побачили. Подивіться, під високою ялинкою

хтось спить. Давайте підійдемо до високої ялинці і дізнаємося, хто там

сховався.

Клишоногі ноги, зиму спить в барлозі,

Як ти гадаєш і відповідай, хто це був?

В: Ведмідь.

В: Правильно. Це ведмідь. У нього одна турбота: Міцно спати так весни

чекати. Ой, здається, ми його розбудили.

М: Хто тут по лісі бреде?

Хто тут спати мені не дає?

В: Мишка, мишка, не шуми,

Краще до діток виходь

І себе покажи.

Хлопці, скажіть, який ведмідь?

Д: Великий.

В: Якого кольору його шубка?

Д: Коричнева.

В: Які у нього вушка?

Д: Маленькі.

В: А який хвіст?

Д: Маленький, короткий.

В: Мишка, ти любиш грати?

М: Так.

В: Наші хлопці теж дуже люблять. Давайте всі разом пограємо в гру

«Збери шишки».

гра «Збери шишки»

вихователь просить дітей зібрати шишки, Розкидані на підлозі. за

команді «Раз, два, три, збери!» діти беруть по одній. вихователь

опитує, скільки у них шишок (по одній) і пропонує скласти все

в кошик.

В: Скільки шишок стало в кошику?

ДМного.

В: Як добре ми пограли, тільки ведмедику пора спати, а нам додому

повертатися. Мишка, можна ми корзину візьмемо в дитячий садок і

покажемо батькам?

М: Можна, можливо. До побачення!

В: Мишка ляже спати і буде спати до весни, не будемо його будити.

Ми з вами вирушимо додому.

Разом по лісу йдемо,

Чи не поспішаємо, чи не відстаємо.

Дружно, весело йдемо.

Скоро в садок ми прийдемо.

Ось ми і прийшли. Сідайте на свої місця. Де ми сьогодні з

вами були?

Д: Ми були в лісі.

В: Які ялинки ростуть в лісі?

Д: Високі, низькі.

В: Кого ми зустріли?

Д: Зайчика, ведмедя.

В: Що ви збирали в лісі?

ДШишки.

В: Вам сподобалося наше подорож в осінній ліс?

відповіді дітей.

Державна бюджетна дошкільний навчальний заклад дитячий садок № 28 комбінованого виду з пріоритетним здійсненням діяльності з пізнавально-мовному розвитку дітей Московського району Санкт-Петербурга

КОНСПЕКТ ЗАХОДИ СПІЛЬНОЇ БЕЗПОСЕРЕДНЬО-ОСВІТНЬОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ 2-3 РОКІВ ПО пізнавального розвитку ТЕМУ:

«Осінь, в гості просимо»

Абдулаєва М.К.

Вихователь ГБДОУ дитячий сад №28

Санкт-Петербург

2016 рік

Цілі діяльності вихователя:

Знайомство з листопадом і іншими ознаками осені;

розвиток мислення і спостережливості;

виховання естетичного ставлення до природи;

знайомство з особливостями осінніх змін в природі

Види дитячої діяльності:

Ігрова, комунікативна, пізнавально-дослідницька

матеріал:

Природний матеріал: осіннє листя (сухі, чисті, різнокольорові).

Листя з кольорового паперу на кожну дитину, ілюстрації по темі осінь (картини, книги, ілюстрації із дикими тваринами).

Лялька у вбранні осені; мультфільм «пісенька про осінь»

хід заняття

Група попередньо прикрашена по тематиці «Осінь».

вихователь: Хлопці, подивіться, як красива сьогодні наша група.

Осінь! Славна пора!

Любить осінь дітвора:

Сливи, груші, виноград -

Все достигло для хлопців.

І кавун побачивши важливий,

Пожвавиться дітвора -

І радо скаже кожен ...

Здрастуй, осінь пора!

Хлопці, а які ознаки осені ви знаєте?

діти: дощі часті, листя опадає з дерев, починає холоднішати.

вихователь: Правильно, хлопці. Багато ознак осені ви знаєте. У мене для вас є листочки осінні. Я вам зараз їх роздам і ми зможемо почути осінню мелодію. (Роздаю листя чисті і сухі).

А тепер, давайте їх Зімніть долоньками і потремо небагато. Чуєте, як шарудять листя? Це осінь прийшла до нас в гості (беру ляльку-осінь) і їх нам принесла.

Лялька Осінь: Привіт, хлопці! Я бачу у вас листя в руках. Ну-ка, підніміть руки вгору і помахайте листям.

Дидактичне вправу «Великі і маленькі листочки»

Ось перед вами листочки. Вони різні. Ось великий листок. А ось маленький листок. Покажіть мені великий листок. Покажіть маленький листок. Покладіть великий листок на стіл .. Покладіть маленький листок зверху на великий. А тепер покладіть маленький листок на стіл і накрийте його зверху великим листом. Сховався маленький листок. Великий лист накрив маленький так, що маленький лист не видно. Де маленький листок? Ось він, під великим листочком.

А ще є у осені мелодія дощу

Гра «Краплинка і долонька»

Дощик-дощик, потроху,

Капай-капай на долоньку.

(Діти стукають пальчиком по долоньці) .Я хочу пограти з вами в гру «Сонечко і дощик». проводиться гра

вихователь: Осінь, а ти знаєш, наші діти вміють відгадувати загадки про осінь. наприклад:

листя опадає, птахи відлітають.

Дні стали коротшими, довше стали ночі.

Хто скаже, хто знає коли це буває?

Діти: Восени

вихователь: молодці, хлопці! А тепер, давайте вирушимо з вами в осінній ліс і подивимося, що ж робиться в лісі восени

Діти будуються паровозиком і їдуть в ліс. Бачать білку.

вихователь: Діти, а хто це скаче з гілки на гілку. Пухнастий хвостик, на вушках пензлика, любить гризти горіхи?

діти: Білка. (Розглядають білку, розмовляють про неї, грають в гру)

Збери горішки для білочки

Скаче білочка по гілках.
Збере горішки діткам.
Все білочки-ласуни
Обожнюють гризти горішки.

Давайте допоможемо білку зібрати горіхи. Ось у мене один горіх. А скільки горіхів у вас? Багато горіхів. Я візьму свій один горіх і покладу в дупло білячого дерева. Ось так. А тепер ви складайте горіхи в дупло. У вас горіхів багато. Ось буде білка рада!

вихователь: Ой, хлопці, а це хто? Великий і бурий. Взимку спить і лапу смокче?

діти: Ведмідь! (Прогулянка ведмежим кроком).

вихователь: А тут живе маленький боягуз. Вуха довгі, хвіст короткий, восени сірий, взимку білий

діти: Заєць! (Поскакали як зайка)

вихователь: Які молодці. Але прогулянка наша підійшла до кінця. Ми зараз вирушаємо на свої місця. Хлопці, а тепер давайте подивимося мультфільм «Пісенька про осінь». Якщо знаєте слова можете підспівувати.

вихователь: Скажімо ляльці Осені спасибі за цікаву подорож і попросимо її залишитися у нас в гостях ще трохи.

Вихователь садить ляльку на шафу звідки їй буде нас добре видно.

вихователь: Скажіть, діти, вам сподобалося в лісі? А що сподобалося найбільше? (Підведення підсумків).

Осінь ще не закінчується, у неї для нас багато сюрпризів приготовлено. Але це в наступний раз.


  • призначений для використання інструкторами по раннього розвитку, Батьками для занять з дітьми вдома
  • є короткою відповіддю на часте питання «Як проходять наші заняття?»

Конспект - це основа для педагогічної творчості і може бути доповнений педагогами на свій розсуд.

Тема: Осінь. Ознаки осені, природні явища і зміни в неживій природі

План заняття і хронометраж часу

* Час вказано в хвилинах, Орієнтовно і може бути змінено інструктором в ході заняття в залежності від кількості дітей, швидкості засвоєння матеріалу і т.п.

хід заняття

Початок заняття. Привітання

Діти заходять в зал, вітаються між собою, з провідним педагогом і батьками. Педагог вітається з КОЖНИМ дитиною окремо!

Малюки вибирають м'які пуфи і сідають.

На прохання ведучого один з хлопців дзвонить в дзвіночок і заняття починається.

Педагог читає напам'ять під супровід фонової спокійної музики:

А. С. Пушкін

Похмура час! Очей зачарування!

Приємна мені твоя прощальна краса -

Люблю я пишне в'янення,

У багрець і в золото одягнені лісу,

В їх сінях вітру шум і свіже дихання,

І імлою волнистою покриті небеса,

І рідкісний сонця промінь, і перші морози,

І віддалені сивий зими погрози.

мотивація

- Настала осінь. Одне з найкрасивіших пір року. Осінь буває такою різною: то тепла і ласкава, але вітряна і дощова. Але це щедре, соковите пору року. А з чого починається осінь? Які прикмети говорять про настання осені? (Слухаємо відповіді і припущення дітей)

- Ви абсолютно праві! Рано вранці ми все частіше бачимо тумани (показати картинку). Земля, зігріта сонечком за літо, віддає в прохолодний осінній повітря своє тепло. Вийшовши вранці на вулицю ранньої осені, ви вдихнете надзвичайно теплий і м'який аромат. Відчуйте на обличчі прохолодний вітерець (послухати звук вітру), побачите, як зриваються з дерев золоті листя (прослухати звук шурхоту сухих осіннього листя), почуєте ніжну пісеньку осіннього дощу (послухати шум дощу).

пальчикова гімнастика

Педагог промовляє текст, показуючи руху, а дітки повторюють.

- Дует, дме вітерець (махаємо піднятими вгору руками, як гілочками, дуємо)

- Хоче він зірвати листок ( дрібні рухи пензлем руки зверху вниз).

- Відірвав, поніс легко,

- Далеко-далеко (махаємо услід листку бувай-бувай).

- Хмарка-злючка прилетіла (робимо сердите вираз обличчя, надуваємо щоки)

- Діток намочити хотіла.

- Кап, закапала трошки (стукаємо пальчиком про розкриту долоню)

- І на носик (доторкнутися до носика)

- І на ніжку (постукати пальчиками по ніжці)

- Дощик, дощик, ти постій (пригрозили пальчиком)

- Дай нам добігти додому (зображуємо двома пальчиками швидкий біг).

образна гімнастика

- Прогуляємося, хлопці, по осінньому парку і поспостерігаємо, що відбувається навколо.

Педагог пропонує добірку музичних творів, під які діти виконують різні рухи. наприклад:

  • марш-бег-спокійний крок
  • нахили в різні боки (дерево на вітрі)
  • нахили вперед-назад
  • присідання і вистрибування вгору (травичка і дерева)
  • перестрибування через перешкоди (осінні калюжі)
  • кроки в положенні присівши (збираємо осінній букет з листя) Можна використовувати живі листочки або пластикові

Основна частина

- Ми сьогодні вже так багато розповіли про осінь, може, ми щось пропустили? Подивимося на екран (відео презентація «Прикмети осені. Природні явища»)

Тактильна гра на засвоєння нового матеріалу

Осінь приїхала до нас з речами. Цікаво, що в її валізі?

Діти розглядають вміст валізи (осіннє листя, картопля, гриби, парасольку ...)

Можна підкинути кілька предметів від інших пір року, наприклад, кулька на новорічну ялинку. Діти залишають тільки ті предмети, які відносяться до осені.

динамічна гра

Для цієї гри знадобитися 1 або 2 дитячих парасольки і два музичних треку: фрагмент веселою музики і звук дощу.

- Поки звучить весела музика, ми бігаємо, стрибаємо, танцюємо. Як тільки ви почуєте, що починається дощик - біжіть під парасольку.

Робота з інструментами Розвиток великої моторики

- Осінь накидала так багато листочків. Допоможемо їй зібрати їх грабельками ...


Логіка та основи математики

Приготуйте 3 кольорових відерця або глибоких миски, а так само листя (живі або пластикові).

Покажіть дітям, що зараз все відерця порожні і порахуйте листя. Наприклад, 5 листочків. Розкладіть листя під відерця так, щоб діти не бачили, скільки листочків, куди ви поклали.

- Як ви думаєте, хлопці, скільки листочків під червоним відерцем?

Діти роблять припущення: 1-3 або 2.

- А чи може під цим відерцем бути 7 листочків? Ні, тому що всього у нас 5 листочків.

Відкривається перший відерце. Під ним, наприклад, 1 листик.

- Стільки листочків ще заховані під відерцями? 4. А чи може під відрами бути заховано однакову кількість листочків? Так, по 2 в кожному.

Відкривають другий відерце, під ним 3 листочка.

- Скільки листочків під останнім? 1.

музична хвилинка

Діти бігають, танцюють під веселу музику. Цей етап дуже важливий, тому що перемикає дітей на інший вид діяльності, це момент, коли дитина може робити те, що йому хочеться, тобто те, що йому необхідно зробити в цей момент.

кубики Зайцева

У занятті будь-якої теми завжди є місце кубиках зі складами.

Ось один з варіантів гри:

Варіант 1: запропонуйте дітям побудувати паровозик з кубиків з голосним Про: МО ВО ТО ДО ...

Прочитайте або заспівайте паровозик кілька разів в різних варіаціях.

Варіант 2: закрийте листком один зі складів. Діти згадають, який кубик сховався під листочком.


Заключна частина. Прощалочка

Всі збираються в коло, згадуємо про що дізналися сьогодні на занятті. В якості домашнього завдання, Домовляємося з дітьми про те, на що необхідно звернути увагу по дорозі додому і на прогулянках. Співаємо пісеньку прощалочку.

Антонова Клара
Конспект ігрового заняття для дітей 2-3 років «Осінь»

цілі:

продовжувати знайомити дітей з квітами(Червоний, жовтий, зелений, поняттями "великий маленький", «Один-багато», "верх низ".

вчити дітей повторювати слова і дії за зразком дорослого.

Формувати навички роботи з пензликом.

Розвивати дрібну і загальну моторику.

Розвивати зорове і слухове сприйняття, почуття ритму.

устаткування:

На ковроліні - ялинки маленькі і одне велике дерево з жовтим листям, зайчик і вовк; листя для дихання; листя різного кольору і вази 3 кольорів;

Для кажого дитини - килимок,

стовбури дерев без крони, листочки вирізані з картону для дерев, фігурка зайчика; для аплікації - пензлики, папір, клей пофарбований в коричневий колір, Дрібно нарізані будь-які осіннє листя;

Хід заняття:

Вийшли діти на лужок - ляскаємо в долоні

Заглянули під кусток, - рука до чола

Побачили зайчика - показати вушка

Поманили пальчиком - манім пальчиком до себе

Зайка, зайка потанцюємо - ляскаємо в долоні

Твої лапки хороші,

Став наш зайченя танцювати - ліхтарики

Малих діток забавляти.

Привітатися з зайчиком

Хлопці! Сьогодні нас зайка кличе в осінній ліс. Подивіться скільки тут ялинок - ялинки маленькі, менше зайчика, зелені, колючі (Питання до дітей - якого кольору ялинки, якого розміру) А ось дерево - велике, листочки якого кольору? Правильно, жовті ... осінь в лісі. Наш зайка проживає в лісі, але тут ще живе вовк, подивіться який злий. зайка ховається від вовка під деревом, під гілочками з листочками ... але ось подув сильний вітер. як він подув? Ууууууууууу .... діти показують (Внести листя для дихання, запропонувати дітям подути) і полетіли листи з дерева (Прибрати листя на ковроліні)

динамічна пауза «Дме вітер, задуває»

Дует, дме вітер, дме задуває.

(Протяжний видих)

Жовті листочки з дерева зриває.

(Плавно опустити підняті руки)

І летять листочки над лісовою доріжкою.

(Махи руками)

Падають листочки прямо нам під ніжки.

(Присісти)

Ніде зайчику сховатися від вовка

Давайте ми будемо чарівниками і повернемо листочки на місце, на дерево.

дидактичне вправу «Великі і маленькі листочки»

Ось перед вами листочки. Вони різні. Ось великий листок. А ось маленький листок. Покажіть мені великий листок. Покажіть маленький листок. Покладіть великий листок на стіл. Покладіть маленький листок зверху на великий. А тепер покладіть маленький листок на стіл і накрийте його зверху великим листом. Сховався маленький листок. А тепер поверніть листочки на дерево.

(Діти виконують завдання на індивідуальних килимках). Сховали зайчика, молодці

пальчикова гімнастика « Осіннє листя»

Раз два три чотири п'ять,

Будемо листя збирати.

(Стискають і розтискають кулачки)

Листя берези,

(Загинати пальчики, починаючи з великого)

Листя горобини,

Листочки тополі,

Листя осики,

Листочки дуба ми зберемо,

Вродливий осінній букет зберемо.

(Верт кистями рук з розчепіреними пальцями)

гра «Збери листочки і розклади їх за кольором»

Ось скільки у нас листочків різного кольору. Давайте зберемо їх і складемо в букет.

У цю вазу несіть листочки ось такі. (Показ). Якого вони кольору? Жовтого. В жовту вазу зберемо жовті листочки. Ось ця ваза якого кольору? Червоного. У червону вазу будемо збирати червоні листочки. А ось ця ваза якого кольору? Зеленого. В зелену вазу збирайте листочки зеленого кольору

аплікація « осіннє дерево»

Подивіться, як сумно деревах без листочків. Діти за допомогою мам малюють дерево (Клеєм пофарбованим гуашшю) і насипають зверху дрібно нарізані листя, притискають серветкою, залишки струшують. Ось який гарний ліс у нас вийшов, поплескайте себе в долоні!

Публікації по темі:

«Подорож в країну іграшок.» Конспект ігрового заняття з фізичної культури для дітей 5-7 років Подорож в країну іграшок. Конспект ігрового заняття з фізичної культури для дітей 5-7 років. Мета: Закріплювати комплекс загальнорозвиваючих.

Конспект відкритого режимного моменту "Гімнастика після денного сну з використанням здоров'язберігаючих технологій та ігрового стретчинга.

Конспект ігрового заняття для дітей групи короткотривалого перебування 2-3 років за мотивами казки К. Чуковського «Курча» Мета: формувати здатність у дітей до діалогічного мовлення, Вміти розуміти звернену до них мова дорослого, збагачувати і активізувати словник.

Конспект ігрового заняття для дітей раннього віку: «Ведмедик» Цілі: Ознайомити з особливостями зовнішнього вигляду і способу життя ведмедя. Збагачувати активний і пасивний словник по темі. Формувати стійкі.

Конспект ігрового заняття для дітей старшої групи «Подорож в космос» Мета: Розвиток соціально-комунікативних навичок спілкування дітей. Завдання: - взаімообогатіть два види дитячої діяльності: конструювання.

Мета: викликати у дітей емоційний відгук на ігрове заняття і бажання брати участь в спільних іграх. Завдання: Ознайомити дітей з характерними.

Надія Акчурина
Конспект ігрового заняття для дітей 2-3 років «Осінь»

цілі:

продовжувати знайомити дітей з квітами(Червоний, жовтий, зелений, поняттями "великий маленький", «Один-багато», "верх низ".

вчити дітей повторювати слова і дії за зразком дорослого.

Формувати навички роботи з пензликом.

Розвивати дрібну і загальну моторику.

Розвивати зорове і слухове сприйняття, почуття ритму.

устаткування:

На ковроліні - ялинки маленькі і одне велике дерево з жовтим листям, зайчик і вовк; листя для дихання; листя різного кольору і вази 3 кольорів;

Для кажого дитини - килимок,

стовбури дерев без крони, листочки вирізані з картону для дерев, фігурка зайчика; для аплікації - пензлики, папір, клей пофарбований в коричневий колір, дрібно нарізані будь-які осіннє листя;

Хід заняття:

Вийшли діти на лужок - ляскаємо в долоні

Заглянули під кусток, - рука до чола

Побачили зайчика - показати вушка

Поманили пальчиком - манім пальчиком до себе

Зайка, зайка потанцюємо - ляскаємо в долоні

Твої лапки хороші,

Став наш зайченя танцювати - ліхтарики

Малих діток забавляти.

Привітатися з зайчиком

Хлопці! Сьогодні нас зайка кличе в осінній ліс. Подивіться скільки тут ялинок - ялинки маленькі, менше зайчика, зелені, колючі (Питання до дітей - якого кольору ялинки, якого розміру) А ось дерево - велике, листочки якого кольору? Правильно, жовті ... осінь в лісі. Наш зайка проживає в лісі, але тут ще живе вовк, подивіться який злий. зайка ховається від вовка під деревом, під гілочками з листочками ... але ось подув сильний вітер. як він подув? Ууууууууууу .... діти показують (Внести листя для дихання, запропонувати дітям подути) і полетіли листи з дерева (Прибрати листя на ковроліні)

динамічна пауза «Дме вітер, задуває»

Дует, дме вітер, дме задуває.

(Протяжний видих)

Жовті листочки з дерева зриває.

(Плавно опустити підняті руки)

І летять листочки над лісовою доріжкою.

(Махи руками)

Падають листочки прямо нам під ніжки.

(Присісти)

Ніде зайчику сховатися від вовка

Давайте ми будемо чарівниками і повернемо листочки на місце, на дерево.

дидактичне вправу «Великі і маленькі листочки»

Ось перед вами листочки. Вони різні. Ось великий листок. А ось маленький листок. Покажіть мені великий листок. Покажіть маленький листок. Покладіть великий листок на стіл. Покладіть маленький листок зверху на великий. А тепер покладіть маленький листок на стіл і накрийте його зверху великим листом. Сховався маленький листок. А тепер поверніть листочки на дерево.

(Діти виконують завдання на індивідуальних килимках). Сховали зайчика, молодці

пальчикова гімнастика « Осіннє листя»

Раз два три чотири п'ять,

Будемо листя збирати.

(Стискають і розтискають кулачки)

Листя берези,

(Загинати пальчики, починаючи з великого)

Листя горобини,

Листочки тополі,

Листя осики,

Листочки дуба ми зберемо,

Вродливий осінній букет зберемо.

(Верт кистями рук з розчепіреними пальцями)

гра «Збери листочки і розклади їх за кольором»

Ось скільки у нас листочків різного кольору. Давайте зберемо їх і складемо в букет.

У цю вазу несіть листочки ось такі. (Показ). Якого вони кольору? Жовтого. В жовту вазу зберемо жовті листочки. Ось ця ваза якого кольору? Червоного. У червону вазу будемо збирати червоні листочки. А ось ця ваза якого кольору? Зеленого. В зелену вазу збирайте листочки зеленого кольору

аплікація « осіннє дерево»

Подивіться, як сумно деревах без листочків. Діти за допомогою мам малюють дерево (Клеєм пофарбованим гуашшю) і насипають зверху дрібно нарізані листя, притискають серветкою, залишки струшують. Ось який гарний ліс у нас вийшов, поплескайте себе в долоні!

Публікації по темі:

Конспект відкритого ігрового заняття для дітей 2-3 років «Подорож в зимовий ліс» Конспект відкритого ігрового заняття для дітей 2-3 років Тема: «Подорож в зимовий ліс» Мета: Розширити знання дітей про мешканців лісу ,.

Конспект ігрового заняття для дітей 3-4 років «На бабусиному дворі» Конспект ігрового заняття для дітей 3-4 років «На бабусиному дворі». Мета: Розвиток слухового уваги і зорової пам'яті. Завдання: 1. Зацікавити.

Конспект ігрового заняття для дітей підготовчої групи з ЗПР «Казкова посилка» Мета: розвиток довільної уваги Завдання: 1) Корекційно - освітні закріплювати знання цифр 2) Корекційно - розвиваючі розвиток.

Конспект ігрового заняття для дітей старшої групи з ЗПР «Колючий гість» Мета: розвиток довільної уваги Завдання: 1) Корекційно - освітні закріплювати знання основних кольорів, геометричних форм.

Програмне зміст: Оздоровчі завдання Сприяти розвитку склепінь стопи, зміцненню зв'язкового-суглобового апарату, м'язів плечового.

Конспект ігрового заняття з математики для дітей старшої групи «В гостях у Домовенка Кузі» Завдання: Ознайомити з назвами днів тижня; удосконалювати просторові уявлення і вміння використовувати в мовленні слова: зліва ,.

Конспект ігрового заняття з підготовки дітей старшого дошкільного віку з ОВЗ по зору до театралізованої діяльності «Подорож.