цілі:

  1. Підвищити інтерес дошкільників до конструювання в техніці орігамі.
  2. Вчити дітей конструювати з паперу повітряного змія, застосовуючи поопераційний карту.
  3. Закріпити навички декору готової вироби.
  4. Розвивати словниковий запас і виразність мови.

устаткування: пооперационная карта, квадрати з кольорового паперу, паперова обріз, різнокольорові нитки, ножиці, клей.

Заняття для підготовчої групи з конструювання в техніці орігамі (гурток орігамі)
Тема: «Повітряний змій»

хід заняття

1. Орг.момент

Хлопці, ми сьогодні прийшли в нашу майстерню для конструювання. А що ж ми будемо конструювати? Послухайте вірш Сергія Михалкова.
(Дітям зачитується вірш С. Михалкова «Повітряний змій»)
(Демонструються картинки з повітряним змієм)

- Отже хлопці, так що ж необхідно, щоб змайструвати повітряного змія? (Папір, тріски, клей).
А яка повинна бути погода, щоб змій злетів у небо? (Вітряна)

Правильно, сьогодні ми з вами будемо конструювати з паперу повітряного змія і запустимо його в хмари.
(Виставляється пооперационная карта і зразок повітряного змія, приклеєного до зображеного хмарного неба)

Перед вами пооперационная карта конструювання повітряного змія, давайте спробуємо в ній розібратися. Якої форми нам знадобитися аркуш паперу? (Квадрат)
Що потрібно зробити з ним спочатку? (Згорнути по діагоналі).
А що потім? (Загорнути до діагоналі, сторони які прилягають один до одного).

- Молодці! А щоб прикрасити одержані повітряних зміїв візьмемо кольорові олівці, кольоровий папір та різнокольорові нитки для хвоста.

Физкультминутка

Ми папір ріжемо, ріжемо (рух по тесту стіхоторенія)
Ми папір мнем, мнем
Ми папір клеєм, клеєм
І на виставку несемо.

Діти самостійно конструюють повітряного змія, використовуючи поопераційний карту.

- Ну, ось хлопці, ми і закінчили свої вироби. У вас вийшли чудові повітряні змії. А як ми їх робили? Хто розповість?

- А тепер давайте запустимо їх у хмари, як хлопчик з вірша.

Конспект заняття по темі «Складання базової форми орігамі

"Повітряний змій"

мета заняття: розвиток творчих здібностей дітей молодшого шкільного віку шляхом забезпечення єдності рішення ігрових, пізнавальних і практичних завдань.

завдання:

освітні : Відпрацювання навичок складання базової форми орігамі «Повітряний змій», вчити працювати за словесною інструкцією і показу.

Розвиваючі : Розвиток в учнів пам'яті, уваги, дрібної моторики; формування просторової уяви; розширення активного і пасивного словникового запасу дітей; розвиток творчого і логічного мислення дітей.

виховні : воспітаніе уважності, дбайливості, шанобливого ставлення до матері; зміцнювати традицію святкування Дня матері, розвиток пізнавальних інтересів, Розширення загального кругозору

хід заняття

    організаційний момент

Чи включається слайд-фільм

Перегляд фільму, присвяченого Дню матері

Слайд-заголовок

слайд 2

Привіт, шановні гості. Сьогодні ми проводимо незвичайне заняття. Воно присвячене наближалася. З 1998 року в Росії в останній недільний день листопада святкується День Матері, берегині вогнища. Це своєрідний день подяки, вираження любові і поваги мамам. Вони дали нам життя, ласку і турботу, зігріли любов'ю.

слайд 3

У багатьох країнах світу відзначають День матері. Наприклад, США, Мальта, Данія, Фінляндія, Німеччина, Італія, Туреччина, Австралія, Японія, Бельгія, Україна, Естонія святкують його у другу неділю травня, Греція - 9 травня, а Білорусія - 14 жовтень

слайди 4-7

Мамо! Чи є на білому світі слово ніжніше і приємніше? Добрі мамині руки, найчуйніше і дбайливе серце - воно завжди світиться любов'ю, ніколи не залишається байдужим. Воно згусток вселенського добра, світового світла. Не важливо скільки тобі років - сім або сорок - ти завжди будеш потребувати турботі і теплоті маминого погляду.

слайд 8

Хлопці вивчили вірші і зараз привітають своїх мам

    Теоретична частина.

Скажіть, хлопці, кого з вас мама називає «Моє сонечко». Сьогодні ми зробимо подарунки для ваших мам «Сонечки», які в будь-яку погоду будуть зігрівати ваших мам своїм теплом. (демонстрація вироби )

Приготуйте папір, картон, ножиці, клей, прості олівці.

Давайте розглянемо наше сонечко з яких деталей воно складається: лічіко- це коло, зроблений їх картону, і промені

Скільки промінчиків? Як ви думаєте з яких фігур складаються ці промінчики, з якого матеріалу? Яку базову форму орігамі використовували при складанні цих промінчиків.

Один промінчик складається з двох квадратів різного кольору: жовтого і червоного.

Обговорення виконаних робіт. Звернення уваги учнів на недоліки. Подяка тим хлопцям, які допомагали своїм друзям.

    підсумок заняття

слайд 12

Мамо. З цим словом діти народжуються на світ і крізь роки несуть в серці ту любов, яка зародилася ще в утробі. І в будь-який вік, в будь-який час року і кожну годину ця любов до матері супроводжує людину, підживлює його і дає нові надії і сили для нових звершень! Ми всі любимо наших мам і в цей чудове свято ми зібралися тут, щоб привітати тих, хто любить нас, і кого любимо ми - нашим матерям!

Діти дарують свої роботи мамам

література:

Афонькин С.Ю. Уроки орігамі в школі і вдома. Експериментальний підручник для початкової школи. М., «Яким», 1995

Афонькин С.Ю., Афонькина Є.Ю. Квітучий сад орігамі. Санкт-Петербург, «Хімія», 1995.

Сержантова Т.Б. 366 моделей орігамі. М., Видавництво «Айріс-прес», 2005.

Дитячий портал «Сонечко»

Позакласні заходи в початковій школі, Е. Н. Арсенін, Л. Б. Кислова. Видавництво: Учитель, 2006 р

Привіт всім любителям майструвати літаючі вироби! Сьогодні ми розповімо, як, Навіть найменші, зможуть зробити повітряного змія з паперу. Запропоновану модель добре підійде для перших кроків в конструюванні літаючих. Вам достатньо лише підготувати всі необхідні матеріали і інструменти, а також крок за кроком виконати всі дії інструкції.

Матеріали для конструювання повітряного змія з паперу

Для створення повітряного змія з паперу нам знадобляться, власне, лист тонкого або щільною, міцна нитка, стрічка для хвоста, скотч, ножиці, котушка для ниток (її можна виготовити з картону), канцелярський ніж, а також кольорові олівці або фломастери для розфарбовування.

Матеріали для вироби

Робимо повітряного змія з паперу

Для створення корпусу нам знадобиться квадратний аркуш щільного паперу, Який, спочатку, складіть по діагоналі.
Потім, відвертаємо кут листа до центрального згину

Малюнок 1

і проробляємо те ж саме з іншого боку.
Розгортаємо заготівлю, як на малюнку нижче, і, відгинаємо в сторони куточки відмічені стрілками.

малюнок 2

Проробляємо отвори в місцях, зазначених кружечками на малюнку.

малюнок 3

Корпус повітряного змія з паперу - ГОТОВИЙ.
Тепер потрібно зробити вуздечку, тобто протягнути в отвори міцну нитку і прив'язати її до корпусу змія.

малюнок 4

Вуздечка повинна доходити до половини корпусу.

малюнок 5

Для міцності проклейте прив'язану вуздечку скотчем.
На середині вуздечки (обов'язкова умова) робимо петлю.

малюнок 6

Переходимо до створення хвоста з стрічки шириною 2-3 см і довжиною 4-5 метрів.

малюнок 7

На кінці стрічки можете закріпити паперовий бант, який буде стабілізувати політ повітряного змія.

малюнок 8

Якщо у вас не знайшлося котушки для нитки, можна її зробити з товстого гофрованого картону.

малюнок 9

Накресліть на ньому схему котушки, виріжте, розфарбуйте для краси. Намотайте на котушку 20-30 метрів шовкової нитки, а на її кінець прив'яжіть дві (будуть використовуватися для скріплення з вуздечкою на змії).

Базові форми орігамі - це основа, на якій створюються самі різні моделі. Деякі з мінімальним додаванням складок, а деякі так далеко йдуть від «бази», що навіть і викрасти їх неможливо! Крім того, багато найпростіші базові форми орігамі служать основою для складання більш складних базових форм. Тут ми наводимо шість найбільш простих базових форм, доступних для складання дітям-дошкільнятам:

Базова форма орігамі «Трикутник» Трикутник
Базова форма орігамі «Повітряний змій»
Базова форма орігамі «Млинець»
Базова форма орігамі «Книжка»
Базова форма орігамі «Двері»
Базова форма орігамі «Дім»

Базова форма орігамі «Трикутник» для дітей від 4 років.

Найпростіша форма. Квадратний аркуш паперу перегинаємо по діагоналі. Малюки добре сприймають таке пояснення: робимо з «хусточки» «косиночку». Для акуратного складання з'єднуємо протилежні кути, притримуємо їх пальцем однієї руки, а другою рукою загладжуємо складку.

На основі базової форми «Трикутник» ви можете зробити з малюками, наприклад, або модель і

Базова форма орігамі «Повітряний змій» для дітей з 4 років

Спочатку складаємо базову форму трикутник, розгортаємо її. У нас вийшла намічена діагональ.
З'єднуємо боку трикутника з цією лінією і базова форма «Повітряний змій» готова.
На основі цієї базової форми можна зробити модульну модель

Базова форма орігамі «Млинець» для дітей з 5 років

Складемо квадрат по діагоналі спочатку в одну сторону. Розгорнемо і складемо в іншу. Знову розгорнемо квадратик. У нас виходити дві намічених складками діагоналі.
Місце перетину діагоналей - центр нашого квадрата. Зігнемо всі кути квадрата до центру.

Це базова форма «Млинець».

Базова форма орігамі «Книжка» для дітей з 4 років

дуже проста форма - просто згинаємо квадрат навпіл.

Базова форма орігамі «Двері» для дітей з 5 років

Складаємо квадрат навпіл і розгортаємо.
Згинаємо краю листа до наміченої центральної лінії. Це базова форма «Двері»

Базова форма орігамі «Дім» для дітей від 6 років

Це найскладніша з представлених тут базових форм.
Складаємо квадрат навпіл, з'єднавши верхню і нижню сторону квадрата.
Складаємо вийшов прямокутник навпіл і розгортаємо. Отримуємо намічену складкою центральну лінію.
Згинаємо до цієї лінії обидві сторони прямокутника.
Тепер залишилася найскладніша частина моделі. З однієї зі сторін беремо пальцями правої руки самий верхній шар паперу і починаємо розгортати його від центру.

Лівою рукою притримуємо модель, щоб інші шари паперу залишалися на місці. Коли ми повністю отогнете папір, то зверху сформується дах-трикутник. Розгладити її пальцем. Те ж саме повторимо з іншого боку. Вийшов будиночок з двома «входами».
Базову форму орігамі «Дім» ви можете використовувати для створення.
Більш складні базові форми орігамі: квадрат, подвійний трикутник, риба, птиця і катамаран ви можете знайти в статті
Щоб правильно і легко читати схеми, познайомтеся з. Але враховуйте, що призначені ці символи насамперед для вас. До знайомства з елементами цих знаків діти готові лише після семи років, а «читати» схеми повноцінно зможуть не раніше 10-12 років, коли у них сформується абстрактно-логічне мислення.