Мета заняття: Розвинути почуття колективізму, створити емоційний настрій дітей.

Завдання:

Навчальні:

  • Продовжувати навчати займатися колективною діяльністю;
  • закріпити навички створення композиції;

Розвиваючі:

  • розвинути естетичний смак, орієнтуватися на аркуші паперу;
  • розвинути уяву, творче мислення.

які виховують:

  • виховувати в дітей віком розуміння краси, любов до природи.

Обладнання:

Запис твору П. І. Чайковського «Пори року» «Весна»;

Картинки із зображенням кольорів;

Ватман для основи аплікації (квіткова галявина, на якій укріплено квітку-зразок);

Матеріал до заняття:

смужки різного кольору; квадрати жовтого кольорудля серцевини квітки;

Клей, пензлик; підставка для пензлика, ножиці, серветки.

Методичні прийоми:

сюрпризний момент, музичний супровід, психогімнастика, бесіда, питання, схема (правила робочої людини), заохочення, вказівки, підбиття підсумку.

Сюрпризний момент:

Вихователь входить у групу як квіткової Феї.

Хід заняття:

Весна – це час, коли природа прокидається від зимового сну. Все живе тягнеться до тепла, до сонячному світлу. Ледве запахло навесні, і на клумбах з'явилися купки зелених гостреньких пагонів. Вони притискаються один до одного, наче злякані хлопці.

Психогімнастика «Весняні квіти»

(Проводиться під музику Чайковського)

  • Уявіть, що ви – маленьке насіння квітів. Вас посадили у землю на клумбі. Тепле сонячне проміння впало на землю і зігріло насіння. З них проросли маленькі паростки, зовсім слабкі, тендітні, беззахисні. Але пригріло весняне сонечко, і маленькі паростки починають швидко рости. Ось паросток, набрався сил, вибрався нарешті на свіже повітря. Ваші листочки підросли, стебло стало міцним, ви тягнетеся до світла, до сонця. Як добре! Ось на стеблині з'явився маленький бутон. Він росте, набухає, і, нарешті, розвертає пелюстки, ось вони розпрямилися, і всі навколо побачили чудову весняну квітку. А зараз я пропоную Вам виконати аплікацію зі смужок, наклеїти пелюстки на кружальце з паперу так, щоб вийшла квітка. Виконані квіти приклеїти на галявину.
    • Показати дітям основу для аплікації «Квіткова галявина», на якій укріплена одна квітка-зразок.
    • Подивіться, у нас чарівна галявина. Як Ви вважаєте, що нам потрібно зробити, щоб на ній виросли казкові квіти? (Необхідно зробити квіти з паперу).
    • Згадаймо правила робочої людини за схемою
      • Перш ніж розпочати роботу, приготуйте своє робоче місцеправильно.
      • Під час роботи утримуйте своє місце в порядку: де взяв – туди та поклади
      • Завжди думайте, як зробити роботу краще: заощаджуй матеріали, бережи інструменти.
      • Закінчили роботу, приберіть своє місце швидко та акуратно.
      • Працюйте дружно.
    • А зараз я пропоную Вам виконати аплікацію зі смужок, наклеїти пелюстки на кружальце з паперу так, щоб вийшла квітка. Виконані квіти приклеїти на галявину.

Фея нагадує дітям, що вони перебувають на чарівній галявині, яку досі лише уявляли. Пропонує прикрасити галявину квітами. Подумати, які квіти будуть, якого кольору, як їх треба розмістити, щоб було гарно, поєднувалися кольори.

  • Прочитати вірші про квіти:

Вітрено у березні,

У квітні дощі -

У травні ромашок

і конвалії чекай.

  • Наприкінці заняття запитати у дітей, чи може кожен із них один виконати таку велику та цікаву картину.
  • Наголосити, що це можна зробити лише разом.
  • Похвалити дітей за старання.
  • Подарувати дітям наклейки із зображенням квітів.

Красиву весняну аплікацію з кольорового паперу можна зробити навіть з дітьми 4-річного віку. Таку цікавий вирібдобре подарувати на 8 березня, на день народження або просто будь-якого весняного дня. Виконати аплікацію легко, тому з нею впораються навіть малі діти. Для школярів початкової ланки цю роботу слід ускладнити великою кількістю деталей. Аплікація "Квіти" добре виглядатиме на столі в кімнаті дитини або на виставці творчих робіт.

Що потрібно для виконання аплікації

Підготуйте кольоровий папір, ножиці, картон, клей (ПВА або клей-олівець), пензлик, лінійку, простий олівець.

Технологія виконання аплікації

  1. Роздрукуйте шаблон квітки - 2 деталі: серцевина та пелюстка. Зі щільного картону виріжете ці деталі.
  2. Разом із дитиною вирішіть якого кольору папір потрібно взяти для виконання кольорів. Це можуть бути гербери - червоні пелюстки та чорна серцевина або соняшники - жовті пелюстки та коричнева серцевина. Нехай малюк вирішить сам яку квіточку він робитиме.
  3. На звороті кольорового паперу обведіть за шаблоном 10 пелюстків для однієї квітки та кружок-серцевину.
  4. Акуратно виріжете ножицями деталі пелюсток та серцевини. З зеленого паперу виріжете вузьку смужку стеблинок.
  5. Візьміть картон потрібного кольору. Спробуйте разом із малюком визначити скільки квіточок поміститься на один аркуш картону. З маленькою дитиною краще виконати аплікацію з 1 квіточки.
  6. Кожну вирізану пелюсток потрібно скласти вздовж навпіл. Половину пелюстки змазувати клеєм і приклеювати на картон. Пелюстки слід розміщувати по колу з легким нахлестом один на одного. Зверніть увагу на картон має бути наклеєна тільки половинка пелюстки. Друга половинка буде відігнута. Це надасть аплікації обсягу.
  7. Як тільки всі пелюстки будуть наклеєні, потрібно додати серцевину квіточки і стеблинок. Якщо малюк легко впорався з цією роботою, то доповніть квіточку двома зеленими листочками. Їх вирізують за шаблоном пелюстки.

От і готова красива об'ємна весняна аплікація "Квіти". Обов'язково похваліть малюка за акуратність і старанність, скажіть, що у нього все вийшло і поставте картинку на стіл або на "домашню виставку".

Вдалої вам творчості та красивих весняних виробів!

Інтеграція освітніх областей: Комунікація, Фізкультура, Художня творчість», «Пізнання», «Музика».

Види діяльності:

1) ігрова,
2) комунікативна,
3) продуктивна,
4) слухання музичного твору.

Демонстраційний матеріал:запис музики П.І.Чайковський «Вальс квітів», зал прикрашений квітами.

Обладнання:кольоровий папір, газета, журнал, картон, готові паперові форми (кольорові квадрати, прямокутники), ножиці, прості олівці, серветки, клей, лист ватману з вази.

Попередня робота:Розгляд фотографій, листівок, календарів із зображенням кольорів. Розмова про весну та квітучі рослини, експериментальна діяльністьз паперу. Складання елементів квітки «Нарцис» у техніці орігамі.

Цілі:

Формувати вміння порівнювати якісні характеристики та властивості паперу;

Вчити дітей техніці орігамі, вирізати листя різної форми, Передаючи характерні особливості кольорів;

Показати дітям можливість складання панорамної колективної композиції на єдиній основі з безлічі елементів (квіток);

Виховувати інтерес до спільної творчості;

Розвивати просторове мислення та уяву.

Діти заходять до зали, прикрашеної по-весняному під композицію П.І. Чайковського "Вальс квітів".

Педагог:Діти, подивіться як гарно в нашому залі, звучить чудова музика. Який у вас настрій?

Діти:Гарне, весняне!

Педагог:Так, настрій справді весняний або заняття сьогодні називається «Букет-Весняний настрій». Чому, на вашу думку?

Діти:Бо весна настала. Все довкола цвіте і у людей гарний настрій.

Педагог:Правильно хлопці! Пропоную вам пограти в весняну гру "1, 2, 3, -виросли квіти"

Фізхвилинка

1, 2, 3 - виросли квіти (зі положення сидячи, підніматися вгору, долоні бутоном)

До сонця потяглися високо

Стало їм приємно і тепло (розкрити «квітку» над головою, руки убік)

Вітерець пролітав-стеблинки похитав (легкі нахили в сторони)

Вліво хитнулися-низко пригнулися (нахил вліво)

Вправо хитнулися-низько пригнулись (нахил вправо)

Вітерець тікай ​​-ти квіти не зламай (покружляє)

Нехай вони цвітуть-людям радість принесуть (з бутону розкрити «квітку» перед собою).

Педагог:Хлопці, ми маємо кольоровий папір і ми за допомогою паперу можемо висловити свій настрій. Тільки як?

Діти:Зробити з паперу квіти, букет.

Педагог:Так ми так і зробимо. Що ще ви можете сказати про папір, його властивості?

Діти:Папір можна складати, скручувати, стукати, рвати, наклеювати.

Педагог:Молодці , нагадаю вам як називається техніка складання паперу - орігамі і згадаємо як з паперу скласти весняну квітку - нарцис.

Діти:Орігамі.

Педагог:Правильно. Приступаємо до роботи.

Діти. Допомога вихователя. Усі складені квіти діти оформляють у букет, приклеюючи лист ватмана із зображенням вази.

Педагог: Ви, зробили такий чудовий весняний букет, Дівчатка, як ви думаєте якщо мама подивиться на цей букет, у неї буде весняний настрій? Хлопчики, а якби ви подарували дівчаткам такий букет, мали б весняний настрій?

Пропоную створити загальний весняний настрій не лише завдяки нашому букету, але й танцю «Вальс квітів». Діти танцюють за показом вихователя зі штучними квітами під композицію П.І. Чайковського "Вальс квітів".

Список джерел:

Фізхвилинка «1, 2, 3 – виросли квіти» - http://www.docme.ru/doc/127074/proekt-zelenye-spasateli-original.

Завдання:

Демонстраційний матеріал : наочний посібник«Квіти», плюшевий кролик, готова аплікація.

Роздатковий матеріал : кольоровий картон, деталі аплікації (стеблинки, листочки та бутони), клей-олівець, серветки, робоча поверхня на кожну дитину.

Попередня робота : спостереження різними за змінами в природі з приходом весни, бесіди з дітьми про весну, траву, дерева, квіти, розгляд ілюстрацій у книгах і посібниках, розгляд будови квітів на схемах.

Вихователь:

Фізхвилинка «Весна»:

Вихователь:

    Чуєте діти, хтось стукає до нас. Піду подивлюсь, хто до нас прийшов.

    Хлопці, подивіться, це Зайчик заглянув до нас у групу. Чи можна він залишиться з нами, послухати про весну? (Діти: так)

  • Хлопці, Зайчик прошепотів мені, що в лісі сніг теж майже весь розтанув, і з'явилися квіточки. А які квіти з'являються навесні? (Діти: первоцвіти)
  • Ми вже бачили їх на картинках, погляньмо ще раз і покажемо їх нашому гостю — Зайчику.

Фізхвилинка «Вітер»:

Вітер дме нам в обличчя, Захиталося дерево.

(Діти імітують подих вітру, хитаючи тулуб то в один, то в інший бік) Вітер тихіше, тихіше, тихіше. Деревце все вище, вище.

(на слова "тише, тихіше" діти присідають, на "вище, вище" - випрямляються.)

Вихователь:

    Спочатку ми з вами приклеїмо стебла, потім листочки і в останню чергу самі квіточки.

Перегляд вмісту документа
«План-конспект заняття з художньо-естетичного розвитку (аплікація). "Весняний букет"»

План-конспект заняття з художньо-естетичного розвитку. Аплікація "Весняний букет".

Завдання: удосконалювати вміння милуватися красою весняної природи; розширювати уявлення дітей про перші весняні кольори; розширювати знання дітей про назви частин рослин; вдосконалення у дітей прийомів та техніки роботи з аплікацією (навички нанесення клею на деталі аплікації та їх приклеювання, орієнтування на аркуші паперу, приклеювання деталей у необхідних місцях); розвивати творча уява, зорове сприйняття; розвивати інтерес до результату своєї роботи.

Демонстраційний матеріал : наочний посібник «Квіти», плюшевий кролик, готова аплікація.

Роздатковий матеріал : кольоровий картон, деталі аплікації (стеблинки, листочки та бутони), клей-олівець, серветки, робоча поверхня на кожну дитину.

Попередня робота : спостереження різними за змінами в природі з приходом весни, бесіди з дітьми про весну, траву, дерева, квіти, розгляд ілюстрацій у книгах і посібниках, розгляд будови квітів на схемах.

Хід безпосередньо освітньої діяльності.

Вихователь:

    Вчора я ходила гуляти до парку і не змогла впізнати його. Все так змінилося. Зник сніг! Куди ж він подівся? (Діти: розтанув.)

    І дерева змінилися, на гілках з'явилися якісь набряклі овальчики. Що це таке? (Діти: нирки)

    А навіщо ці нирки? (Діти: з них потім з'являться листочки)

    Розтанув сніг, набрякли бруньки, заспівали птахи. Що це за пору року у нас зараз? (Діти: весна)

    Правильно, хлопці, це настала весна. Вся природа радіє приходу весни. Давайте і ми з вами порадіємо і трохи потанцюємо.

    Фізхвилинка «Весна»:

    А вже сонечко ясне припекло, припекло

    (Діти йдуть по колу, взявшись за руки, і піднімають їх)

    І всюди золото розлило, розлило,

    (Діти йдуть по колу, опустивши руки вниз)

    Струмки на вулиці все дзюрчать, все дзюрчать,

    (змінюють напрямок, на носочках біжать по колу, руки на поясі)

    Журавлі курчать і летять і летять

    (змінюють напрямок і йдуть змахуючи руками, зображуючи крила)

Діти вертаються за столи. Лунає стукіт у двері.

Вихователь:

    Чуєте діти, хтось стукає до нас. Піду подивлюсь.

Вихователь відходить до дверей і повертається із плюшевим зайчиком.

    Хлопці, подивіться, це зайчик заглянув до нас у групу. Чи можна він залишиться з нами, послухати про весну? (Діти: так)

    Зверніть увагу, а зайчик у нас якого кольору? (Діти: сірий)

    Згадайте, якого кольору був зайчик узимку? (Діти: білий)

    Правильно, взимку кролик був білий, а навесні він міняє шубку і стає сіреньким. Сідай, зайчику, з нами.

    Хлопці, зайчик прошепотів мені, що в лісі сніг теж майже весь розтанув, і з'явилися квіточки. А які квіти з'являються навесні? (Діти: первоцвіти)

    Ми вже бачили їх на картинках, давайте подивимося ще раз і покажемо їх нашому гостеві – Зайчику.

    Вихователь показує ілюстрації з первоцвітами, серед яких є квіти мати-й-мачухи.

    Хлопці, Зайчик щось хоче нам сказати.

    Вихователь підносить іграшку до вуха, вдаючи, що слухає розмову Зайчика.

    Хлопці, Зайчик побачив на наших ілюстраціях квіти, які зустрів у парку, ось вони (знов показує картинку з матір'ю-мачухою)

    Які ж називаються ці квіточки? (Діти відповідають)

    Правильно, це мати-й-мачуха. Ці квіти з'являються раніше за всіх, навіть раніше, ніж на деревах із бруньок проклюнуться листочки. А називаються вони так тому, що нижня сторона листя покрита безліччю ворсинок, і вода звідти випаровується набагато повільніше, і відповідно, нижня сторона листа тепліша, вона і є «мати». А верхня сторона листочків гладка і холодніша, її прозвали «мачуха».

    Сьогодні ми з вами зробимо аплікацію, яку назвемо «Весняний букет». Ми зробимо букетик із квітів мати-й-мачухи. Але спочатку давайте трохи відпочинемо.

Фізхвилинка «Вітер»:

    Вітер дме нам в обличчя,
    Захиталося деревце.

    (Діти імітують подих вітру, хитаючи тулуб то в один, то в інший бік)
    Вітер тихіше, тихіше, тихіше.
    Деревце все вище, вище.

    (На слова "тише, тихіше" діти присідають, на "вище, вище" - випрямляються.)

Вихователь:

    Ось ми відпочили, а тепер можна розпочинати роботу.

    Зробимо ми аплікацію ось таку

    Вихователь прикріплює до мольберта готову аплікацію-зразок.

    Якого кольору ми матимемо самі квіти? (жовтого)

    А якого кольору стеблинки у квітів? (зеленого)

    А якого кольору листя? (теж зеленого)

    У вас у всіх є вже готові вирізані квіточки, стеблинки та листя.

    Спочатку ми з вами приклеїмо стебла, потім листочки і в останню чергу – самі квіточки.

    Вихователь демонструє процес приклеювання стебел – діти повторюють, потім листя та квітів.

    У процесі вихователь допомагає акуратно користуватися клеєм, правильно розташовувати елементи аплікації.

    Після роботи вихователь нагадує дітям упорядкувати своє робоче місце: закрити клей, відкласти убік невикористані деталі та матеріали.

    Погляньмо, що ж у нас вийшло. Підніміть нагору і покажіть мені свої роботи. (Діти демонструють роботи)

    Як називається наша аплікація? («Весняний букет»)

    А що за квіти ми сьогодні зображували? (мати-й-мачуху)

    А чому ці квіточки так називаються, хто запам'ятав? (Варіанти відповідей дітей)

    Молодці, хлопці! Нашому гостеві також сподобалися ці букетики. Зайчик дуже вдячний вам за те, що ви розповіли йому, що це за квіточки. І зараз він побіжить назад у ліс та порадує своїх друзів новими знаннями.

Виставка робіт для демонстрації батькам.

Олена Лябіна

Завдання:

1. Оживити враження дітей про весняну природу, перші кольори.

2. Формувати вміння створювати з паперу образ квітки, використовуючи знайомі способи виготовлення (симетричне вирізування, техніку орігамі, обрив паперу). Вправляти в умінні виконувати роботу за схемою – послідовністю виготовлення квітки.

3. Розвивати зорово-моторну координацію та дрібну моторикупальці рук, творчі здібності.

4. Виховувати дбайливе ставлення до живої природи як основу екологічної культури.

Інтеграція освітніх галузей:

«Художньо-естетичний розвиток», « Мовленнєвий розвиток», «Пізнавальний розвиток»

Попередня робота: НОД з ФЦКМ на тему «Квіти», спостереження на прогулянці за квітами на клумбі, за кульбабами на території д/саду, розгляд картинок, листівок з різними кольорами, придумування загадок про квіти, читання віршів про весняні квіти, бесіда на тему «Моя улюблена квітка».

Матеріал:

демонстраційний: мольберт, скринька із загадками, ігрове поле «Круги Луллія» з картинками, що зображають способи виконання аплікації (обрив паперу, складання, вирізування, зминання) та із зразками виконаних робіт, схема – послідовність виготовлення квітки, поля для розміщення дитячих робіт (« клумба» для тюльпанів та нарцисів, «поляна» для кульбаб);

роздатковий: пензлики, клейонки, ганчірочки, клей, ножиці, кольоровий папір, паперові серветки, альбомний лист.

Хід діяльності:

(Діти стоять у колі на килимі)

Хлопці, у нашій чарівній скриньці з'явилися нові загадки!

Ви хочете дізнатися які?

Тоді слухайте уважно!

(Діти відгадують загадки про квіти)

1. З цибулини виріс,

Але в їжу негож.

На яскраву склянку

Квітка та схожа. (Тюльпан)

2. Моя квітка – як блюдце,

У середині – філіжанка,

Щоб пити могла росу

Кожна кошеня. (нарцис)

3. Горів у траві росистій

Ліхтарик золотистий.

Потім померк, згас

І перетворився на пух. (кульбаба)

Як назвати одним словом кульбаба, тюльпан, нарцис?

Де ростуть тюльпани та нарциси?

(на клумбах, у саду)

Отже, які це квіти?

(садові)

А які ще бувають квіти?

(лугові, польові, лісові)

Хлопці, а до яких кольорів належить кульбаба? Чому Ви так думаєте?

(кульбаба лучна квітка. Він росте на лузі)

Молодці, а тепер подумаємо, яке відношення людина має до квітів?

(людина садить квіти, милується ними, рве букети).

Як називається людина, яка вирощує квіти, доглядає їх?

(садівник, квітникар)

Хлопці, а ви любите квіти?

Звісно, ​​квіти дуже гарні, смачно пахнуть, то й хочеться їх зірвати.

Іноді люди рвуть квіти, особливо лучні, лісові, польові, навіть не замислюючись про наслідки.

Як ви вважаєте, хлопці, до яких наслідків це може призвести?

(квітів не залишиться, метеликам ніде збиратиме нектар)

Правильно, потрібно дбайливо ставитись до природи!

Якщо ви так любите квіти, любите природу, пропоную вам зайнятися «посадкою» весняних квітів: прикрасити клумбу тюльпанами, нарцисами, а ще відновити галявину кульбаб, щоб вони радували своєю красою!

Хочете, хлопці?

Ви самі можете вибрати, які квіти «садитимете», яким способом їх виконати. А допоможуть нам у цьому «чарівні кола», які неодноразово рятували. Проходьте на стільці, сідайте зручно.

(Діти сідають на стільці навколо ігрового поля «кіл Лулія» і обертаючи їх, вибирають квітку та спосіб її виготовлення).

Ну що ж, квіти вибрали, тепер настав час приступати до роботи. Проходьте за столи.

(Діти сідають за столи, по черзі підходять та обирають на окремому столі необхідний матеріалдля роботи)

Перш ніж розпочати роботу, треба приготувати руки.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА «Наші червоні квіти»

Хлопці, на мольберті, схема послідовності виготовлення квітки, вона вам допоможе.

Як тільки квіти готові – «висаджуйте» їх на клумбу або на галявину.

Не забувайте про правила роботи з клеєм і ножицями.

(Виконання аплікації дітьми)

Ось і перші квіти з'явилися на клумбі! Який яскравий тюльпан «посадив» Альоша! Поруч «виріс» Нікітін нарцис!

(Діти встають навколо столів з роботами і розглядають їх)

І галявина наша починає перетворюватися! Скільки кульбаб на ній! Подивіться, хлопці!

Розкажи, Насте, яку квітку ти «посадила»? Яким чином ти його виготовила?

(Оповідання кількох дітей про свої роботи)

Які красиві квітими сьогодні «виростили», правда, хлопці? Вам сподобалося вирощувати квіти? Тепер, напевно, ви замислитеся, перш ніж зривати кульбаби просто так, без потреби!

А наше заняття добігло кінця, а на вас чекає солодке частування за те, що ви сьогодні добре попрацювали!