Галина Голікова
Заняття у середній групі «Частини доби»

Заняття у середній групі« Частини доби» .

Ціль: Уточнити уявлення про частинах добипов'язуючи їх з тим, що роблять діти вранці, вдень, увечері та вночі; розвивати зорове сприйняття та зорову пам'ять, мислення; вчити імітувати події збагачувати словник з допомогою слів, характеризуючих тимчасові поняття. Закріплювати знання про частинах доби. Вправляти у знаходженні потрібного зображення. Формувати почуття часу. Виховувати посидючість.

Хід заняття:

Діти сидять на килимі.

Чи любите ви ходити в дитячий садок?

Чому вам подобається?

Хто вас будить вранці?

Ваші батьки самі прокидаються вранці чи їм хтось допомагає? (Показую дітям будильник, демонструю його роботу)

А як ви думаєте чому годинникам дали таку назву?

А хто ще будить людей зранку?

Читання вірша «Півник, півник, золотий гребінець!»

Важливий строкатий півник

Гордо носить гребінець.

На зорі завжди встає,

На роботу всіх кличе:

- Лежебоки, годі спати,

Треба сонечко зустрічати!

Пісню дзвінку заспівав

І в курник полетів.

Він трохи не допав -

Занадто рано встав.

Скажіть, будь ласка, в який час заспівав півень (Вранці)

Отже, ви прокинулися вранці. Що ви робите згодом? (Дітям потрібно назвати свої дії:чистять зуби, вмиваються, одягаються)

Після цього ви виходите на вулицю і йдете до дитячого садка. Згадайте світло чи темно на вулиці у цей час.

Що ви робите прийшовши до дитячого садка? (Роздягаються, грають, миють руки, сідають за стіл)

Як називається їжа вранці?

Після занятьви йдете на прогулянку. Надворі зовсім світло, навіть якщо небо в хмарах. Сонечко зовсім прокинулося. Який час настав? (Настав день)

Після прогулянки ви заходите у групу сідайте за стіл.

Загадка Кухар зробив 100 котлет-запрошує на обід (День).

А як сказати, щоб було зрозуміло, що їсти ви будете саме вдень, а не вранці чи ввечері? (Ви обідатимете)

Після обіду – тиха година. Чому він так називається?

Ще його можна називати денний сон.

Ви прокинулися, пополуднівали, трохи пограли, тут і батьки за вами прийшли. Як можна називати час, коли ви йдете додому? (Вечір)

Надворі вже не так ясно. Ви приходите додому, всією сім'єю сідайте їсти.

Як назвати їжу ввечері? (Вечеря)

Сонечко сідає, всіх кличе вгамуватися.

Хочеться подивитись тиші: «На добраніч, ночі, малюки!» (Вечір)

Діти сплять у ліжечку,

Сняться сни їм солодко – солодко.

Зірки світять їм у тиші,

Спіть міцно малюки (ніч).

Настає ніч.

Що буде після ночі?

Що відбувається після ранку? (Дня)

(Фізмінутка)

Дивись швидше, котра година

Тік-так, тик-так, тик-так!

Ліворуч раз, праворуч раз

Тік-так, тик-так, тик-так!

(тикає годинник)

Стрілка, стрілка покрутись,

час доби здайся!

Показати дітям кілька кіл однакового розміру. Чорного, сірого, блакитного, фіолетового кольору.

Яким гуртком ми можемо позначити ніч? (чорним)

Ранній ранок (сірим)

Середина дня? (блакитним)

Вечір? (фіолетовим)

Дидактична гра: « Частини доби»

Вранці сонечко встає,

Спати хлопцям не дає!

Ну - дітки, піднімайтеся,

Заряджайте, вмивайтеся,

Акуратно одягайтесь

І за сніданок беріться.

(Діти показують сіру картинку)

Опівдні сонечко в зеніті,

У нього промені, як нитки,

Землю щедро зігрівають,

Усіх обідати запрошують.

(Діти показують блакитну картинку)

Ну, а ввечері хлопці,

Все огорне прохолода,

Сонцю відпочинок теж потрібен

А хлопцям – смачна вечеря.

(Діти показують фіолетову картинку_

Вночі на небі – місяць,

Дуже строга вона:

Спостерігає – чи все

Уляглися в ліжку?

Закривайте очі,

Нехай вам сняться казки.

Закривайте очі

Всім добраніч!

(Діти показують чорну картинку)

Публікації на тему:

Дидактична гра для дітей середньої та старшої групи «Частини доби»Дидактична гра «Частини доби» Мета: розширювати уявлення та закріплювати знання дітей про частини доби, їх послідовність, формувати.

Конспект ООД у підготовчій групі "Подорож до країни Знань". Пори року. Частини доби. Дні тижня[b]Конспект Організованої освітньої діяльності у підготовчій групі «Подорож до країни Знань» (відкритий перегляд.

Конспект НОД з ФЕМП «Частини доби»Конспект ООД з ФЕМП Тема: «Частини доби» Цілі: 1 Закріплювати вміння розрізняти та називати частини доби «ранок», «вечір» 2 Розвивати мислення.

Конспект інтегрованої НОД у підготовчій групі «Подорож із чарівними горішками». Рахунок. Дні тижня, частини добиКонспект НОД з пізнавального розвитку у підготовчій групі «Подорож із чарівними горішками» Освітня область: «Пізнавальна.

Конспект освітньої діяльності з ФЕМП у середній групі. Рахунок. Геометричні фігури. Частини добиКонспект освітньої діяльності дітей у середній групі. Мета: Виявити сформованість знань, умінь та навичок з ФЕМП. програмні.

Конспект ОД з ФЕМП у другій молодшій групі «Частини доби»Цілі: розвивати вміння дітей порівнювати предмети за довжиною, складати візерунки шляхом комбінування кольору та форми; вивчати розрізняти поняття.

Світлана Дубасова
Конспект НОД з математики в середній групі «Частини доби»

Ціль:

Продовжувати знайомити дітей з частинами доби: ранок, день, вечір, ніч, їх ознаками, послідовністю;

Завдання:

Навчити визначати частини добиза ознаками діяльності;

Розвивати логіку, образне мислення, увагу;

Виховувати вміння та бажання відповідати.

Словникова робота: активізувати слова ранок, день, вечір, ніч.

Інтеграція освітніх областей: пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток.

Демонстраційний матеріал: зображення « Частини доби» .

Хід заняття:

Діти разом із вихователем підходять до вікна та розповідають, що вони бачать на вулиці, яка погода (ясне та блакитне небо; сонце на небі світить; на вулиці світло).

Хлопці, відгадайте, коли це буває:

Над річкою зоря встає

Надворі півень співає.

Вмиваються кошенята,

Прокидаються хлопці.

(Ранок)

«Ранок»

Коли закінчується ніч, настає ранок. Сходить сонце. І все навколо прокидається: і дерева, і квіти, і комахи, і тварини

Що ви робите вранці? (Прокидаюся, встаю, вмиваюся, йду до дитячого садка, роблю зарядку, снідаю).

Сонце в небі високо

До заходу сонця далеко

Зерна в нірку тягне мишу.

Навчає абетку малюк.

(День)

Слідом за ранком настає день. Сонце вже високе. Діти у дитячому садку грають, гуляють, обідають.

Вихователь показує картинку «День»

А що ви робите вдень? (Відповіді дітей).

Сонце червоне зайшло.

Білка ховається у дупло.

Дрім в гості до нас йде,

Казку він із собою веде.

(Вечір)

Вечір настає, коли закінчується день і надворі починає темніти. Сонечко ховається. А хлопці повертаються із дитячого садка.

Що ви робите увечері? (Повертаюся додому з дитячого садка, гуляю, дивлюся телевізор, готуюся до сну).

Вихователь показує картинку «вечір»

У небі зірочки горять.

Птахи сплять та рибки сплять.

Сплять квіти в саду на грядках,

Ну, а ми у своїх ліжечках.

(ніч)

Коли це буває? (діти відповідають уночі)

Вірно, вночі. За вечором приходить ніч. Вночі темно. На зміну сонцю приходить місяць. А вночі, що ви робите? (Спім).

Давайте порахуємо, скільки в нас частин на добу? (Ранок-1, день-2,

вечір-3, ніч-4).

Скільки частин на добу? (чотири).

Хлопці ми з вами пограємось у гру «Закінчи пропозицію».

Дидактична гра

Снідаємо ми вранці, а вечеряємо (увечері).

Спимо ми вночі, а робимо зарядку (вранці).

Вдень ми обідаємо, а снідаємо (вранці).

Сонце світить вдень, а місяць (вночі).

Вечеряємо ми ввечері, а обідаємо (вдень).

Тепер я пропоную вам грати в гру «Назви частини доби»

Дидактична гра

Вихователь називає будь-яку частина доби, діти продовжують називати у правильній послідовності. приклад: Ст: - день; Д.: - вечір, ніч, ранок;

В.: – ніч; Д.: - ранок, день, вечір.

Молодці, хлопці.

Рефлексія

Давайте ще раз по-порядку назвемо все частини доби. На скільки частин діляться доба? Назвіть, що йде вночі, вдень, увечері?

Публікації на тему:

Заняття у старшій групі «Частини доби: ранок, день, вечір, ніч»Заняття у старшій групі. Частини доби: ранок, день, вечір, ніч. Завдання: - Розширити уявлення про частини доби, їх характерні особливості.

Мета гри: вправляти дітей у вмінні розрізняти частини доби, поповнювати знання про різні частини доби, розвивати уяву, створювати образ.

Конспект заняття з дослідницької діяльності на прогулянках «Частини доби»Екологічне заняття із дітьми старшої групи. Тема: Частини доби. Цілі діяльності педагога: Познайомити з частинами доби, їх ознаками;

Конспект НОД з ФЕМП у другій молодшій групі «Частини доби»Конспект НОД з ФЕМП у другій молодшій групі. Тема: "Частини доби" Інтеграція освітніх областей: - пізнавальний розвиток - соціально.

Конспект НОД з розвитку мови у молодшій групі «Частини доби»Державний бюджетний дошкільний навчальний заклад міста Москви дитячий садок нагляду та оздоровлення №754 "Сонечко" Дата:.

Освітня сфера: пізнавальний розвиток інтеграція з освітньою областю: фізична культура, мовленнєвий розвиток. Ціль: закріплювати.

Конспект заняття з ФЕМП «Ширі, вже. Частини доби: ранок-вечір»Мета: розвивати вміння дітей порівнювати предмети по ширині, використовуючи прийоми докладання та накладання, результати порівняння відображати у мовленні.

Конспект заняття із пізнання навколишнього світу «Частини доби» друга молодша групаМуніципальний автономний загальноосвітній заклад «Прогімназія №119» (Конспект заняття зі пізнання навколишнього світу) друга.

Конспект заняття з пізнавального розвитку «Частини доби» у старшій групі.Цілі: ознайомити з частинами доби, їх ознаками; уточнити, що з годин та хвилин складаються доба; відзначити діяльність людини в тому чи.

Конспект НОД «Частини доби»

Підготував вихователь

Д/с «Світлячок

Тупіцина Є.В.

Завдання : розширювати знання дітей про частини доби, про їх характерні особливості.

Сформувати уявлення про послідовність частин доби, називати та визначати частини доби.

Поповнювати та активізувати слівний запас дітей.

Розвиваюче середовище:

глобус, ліхтарик, картина із зображенням часу доби (ранок, день, вечір, ніч;), розмальовки,.

Хід заняття:

П: Хлопці, сьогодні на нас чекає незвичайна робота – ми будемо з вами вченими за часом. Одягаємо спеціальну форму (хлопці самостійно із куточка «Театр» вибирають собі робочу форму)

А хто знає що це? (Показує глобус). Молодці. Звичайно ж, це наша планета Земля. А ще точніше – це модель земної кулі. Глобус може обертатися навколо своєї осі, так само як і Земля. Наша Земля обертається навколо Сонця безперервно і Сонячні промені висвітлюють її.

Але чи з усіх боків однаково? Пропоную перевірити.

Для цього ми з вами поїдемо в подорож на великому космічному кораблі. Піднявшись високо вгору і опинившись у космічному просторі, в ілюмінаторах корабля, ми з вами побачили нашу прекрасну блакитну планету (поставити глобус перед ліхтарем).

Хто знає, чому її побачили? Тому що сонячні промені її освячують. Розглянути можна і моря, і гори, річки.

А що ж відбувається зі зворотного боку? Давайте подивимося (діти переходять на протилежний бік). Тут темно. На тій частині нашої планети, яка не освітлена сонячним промінням, панує ніч, а на освяченій частині Землі сяє світлий день. Земля знаходиться в постійному русі, тому день і ніч змінюють одне одного.

А ще краще запам'ятати частини доби, нам допоможе цей вірш:

Доба.

Вранці сонечко встає,

Спати хлопцям не дає!

Ану, діти, піднімайтесь,

Заряджайте, вмивайтеся,

Акуратно одягайтесь

І за сніданок беріться.

Опівдні сонечко в зеніті,

У нього промені, як нитки,

Землю щедро зігрівають,

Усіх обідати запрошують.

Нам прислів'я говорить:

Довгий день до вечора,

Коли робити нема чого.

Ну, а ввечері, хлопці,

Все огорне прохолода,

Сонцю відпочинок теж потрібен

А хлопцям – смачна вечеря.

Вночі на небі - місяць,

Дуже строга вона:

Спостерігає - чи все

Уляглися в ліжку?

Закривайте очі,

Нехай вам сняться казки.

Закривайте очі

Усім - добраніч!

Від ранку до ранку

Добу знає дітлахи.

(Н. Григор'єва)

Гра «У який час доби це може статися?»

Сплять ведмеді та слони,

Заєць спить і їжачок,

Всі навкруги заснути повинні,

Наші діти також.

Сонце яскраве встає,

Півник у саду співає,

Наші діти прокидаються

У дитячий садок збираються.

Сонце у небі яскраво світить

На прогулянку вийшли діти

Я вам показуватиму картинки, а ви розповісте, що можна робити в той чи інший час доби.

Гра "Сусіди". Ви називаєте сусідів тієї доби, яку я вам покажу.

У нас на борту неприємності - вийшов з ладу зв'язок із Землею, адже нам треба передати повідомлення про те, що ми дізналися про частини доби на Землю. Як нам бути? (варіанти передачі інформації дітей – творча робота дітей)

гра "Що ми робили не скажемо, а що робили, покажемо" (діти за допомогою міміки та жестів показують відповідь на запитання)

З: Ура, нас Земляни почули і побачили всі наші старання. Ви молодці, хлопці. А тепер нам час повертатися до дитячого садка. Вам сподобалася подорож?


Конспект заняття на тему: «Формування уявлень про частини та час доби».

Програмні завдання:
вчити визначати частини доби за різноманітною діяльністю людини та за об'єктивними показниками;
закріплювати знання дітей щодо послідовності частин доби;
формувати уявлення про часовий проміжок «добу»;
формувати уявлення про тимчасові поняття «вчора», «сьогодні», «завтра».
Матеріали до заняття:іграшка незнайки, ножиці, клей, зображення різних частин доби на кожну дитину (сонечко прокидається, встає, лягати спати, спить), заздалегідь заготовлені картки з годинником на кожну дитину.

Хід заняття.

Організаційний момент.
Вихователь:Діти послухайте загадку, і ви дізнаєтеся, хто прийшов до нас у гості на заняття. Вихователь читає загадку.
У капелюсі з круглими полями
І в штанцях до колін
Зайнятий різними справами,
Лише вчиться ліньки.
Хто він, швидко відгадай-но,
Як звати його?
Відповідь дітей:Незнайка
Вихователь:Хлопці хочете пограти з Незнайком?
Відповідь дітей:так
Вихователь:Тоді пограємо в гру, яка називається «Коли це буває?». Я читатиму вірші про частини доби, а ви відгадуватимете, коли це буває, тільки потрібно обов'язково уважно слухати завдання. Отже, почнемо.
Діти прокидаються, в дитячий садок збираються,
Роблять все по порядку:
Займаються зарядкою, снідають і грають,
Усі рослини поливають (ранок).

Гуляють і грають, всі іграшки збирають,
Кухар зробив 100 котлет-запрошує на обід (день).
Сонечко сідає, всіх кличе вгамуватися.
Хочеться подивитися в тиші: «На добраніч, ночі, малюки!» (Вечір)
Діти сплять у ліжечку,
Сняться сни їм солодко – солодко.
Зірки світять їм у тиші,
Спіть міцно діти (ніч).
Вихователь:Молодці, хлопці, ви швидко і правильно впоралися із завданням! Незнайці теж стало дуже цікаво! Виявляється, хлопці стільки багато знають.
А тепер Незнайко пропонує пограти вам у гру, яка називається «Назви вірно». Незнайка задаватиме вам запитання, а вам потрібно буде подумати і дати правильну відповідь. Домовились?
Відповідь дітей:Так!
- Тоді слухайте перше запитання:
– Коли ми малювали?
– Що ми бачили сьогодні (вчора)?
- Куди ми підемо завтра?
- Яке у нас сьогодні було заняття?
- Кого вчора не було у дитячому садку?
– А сьогодні ці діти прийшли?
– Яку казку ми прочитали вчора?
- Яку казку ви хочете почути сьогодні?
- А завтра якусь казку вам прочитати?

Вихователь:Які ви у мене уважні! Зараз ми трохи відпочинемо та пограємось у гру, яка називається «Веселі звірята».
Зайчик скаче по кущах, Скачуть на двох ногах, зробивши «вушка»
Болотом і купиною. з долонь.
Білка стрибає по гілках, Стрибають, зігнувши руки перед грудьми.
Гриб несе більчатам – діткам.
Ходить ведмедик клишоногий, Ідуть перевалку.
Має криві лапи.
Без стежок, без доріжок Рухаються в напівприсіді, зробивши
Катиться колючий їжачок. круглі спинки.

(Н. Нищева).
Таким чином, можна зробити висновок, що доба складається з чотирьох частин, а саме ранок, день, вечір, ніч. Для того Незнайко запам'ятав послідовність частин доби повторимо кілька разів одну пропозицію:
«Ранок, день, вечір, ніч – пролетіла доба геть».
Заключна частина.
Вихователь:Хлопці перед кожним з вас лежать картки із зображенням сонечка. Подивіться на них уважно. На них сонечко прокидається, встає, засинає і спить це відповідає чотирьом частинам доби. Також у вас на столах лежать картки із зображенням будильника. Зараз ми з вами робитимемо будильник із частинами доби. Вам необхідно вирізати кожне із сонечка і приклеїти їх за певною послідовністю відповідно до частин доби.
Підбиття підсумківМолодці, хлопці! Дякую за роботу. .

Інтегроване заняття з математики.

у середній групі

Тема: «У пошуках сюрпризу».

Завдання:
1. Закріпити вміння у рахунку до 5
2. Закріпити знання дітей про геометричні фігури
3. Закріпити назву частин доби
4. Закріпити вміння орієнтуватися на аркуші паперу
5. Створювати умови у розвиток логічного мислення, кмітливості, внимания.
Розвиваючі:продовжувати розвивати логічне мислення, увагу, мовлення, орієнтування у просторі;
Виховні:продовжувати виховувати вміння слухати вказівки вихователя та діяти відповідно до них; виховувати самостійність, уміння працювати у колективі.

Матеріал.Повітряна кулька, м'ячі, ящик, картинки із зображенням частини доби, чудовий мішечок із геометричними фігурами, альбомні аркуші паперу ½, прості олівці.

Хід заняття.

У групу залітає повітряна куля, а до ниточки прив'язаний конверт.

Вихователь: Діти, подивіться, що таке? (Конверт)
- Давайте відкриємо конверт і побачимо, що там? (Виховник відкриває конверт, там лежить лист). Лист нам надіслав Незнайко, зараз ми його прочитаємо (вихователь читає листа).
«Здрастуйте, дорогі хлопці! Сьогодні, я приготував вам сюрприз, ви зможете його знайти, якщо виконаєте мої завдання. Завдання будуть складними, але цікавими; виконавши їх, ви дізнаєтесь, де лежить сюрприз. Ви готові! Тоді удачі! Даю підказку:
"М'ячики лежать у ящику, а ящик біля віконця".
(Діти знаходять ящик з м'ячами, на кожному м'ячику цифра, а цифри, що відповідають цифрам на м'ячах, заздалегідь розташовані по всій групі, за кожною цифрою закріплено завдання, яке треба виконати). По ходу всієї подорожі хлопці дістають м'ячі та виконують завдання. А давайте порахуємо м'ячі, скільки завдань нам потрібно (діти вважають).

Завдання 1.

Вихователь: Наше перше завдання.

Гра «Закінчи пропозицію»

Слон великий, а мишка … (маленька)

Подушка м'яка, а стіл … (твердий0

Дерево високе, а трава... (низька)

Річка широка, а струмок… (вузький)

Лід холодний, а вогонь... (гарячий)

Підлога внизу, а стеля … (нагорі)

Гольфи довгі, а шкарпетки (короткі)

Стілець великий, а стільчик ... (маленький)

Гілка дерева тонка, а стовбур… (товстий)

Завдання 2

Гра «Коли це буває?»

(сюжетні картинки на мольберті)

Вихователь: Ой, а тут, хлопці, загадки.
Вихователь: Чи знаєте ви доби?
Діти: Так.
Вихователь: Я вам загадуватиму загадки, а ви відгадайте, в який час доби це буває?

Сонце встало тільки-но.

У садок ведуть дітлахів.

Там іграшок багато стільки-

Зайчиків та ведмедиків.

Усі дітлахи в сад йдуть.

Цей час як звати?

Сонце у небі яскраво світить.

Погуляти виходять діти.

Погуляти і ви хочете?

Час це назвіть! (День)

Підберіть зображення для цього часу доби.

Чому ти вибрав цю картинку?

Скоро сонечко сідає,

Небо потемніло.

Усі перестали працювати,

Відклали справу.

Усіх дітей додому ведуть.

Цей час як звати?

Чому ти вибрав цю картинку?

У небі зірочки спалахнули.

Всі в ліжечка лягли.

Засинають син та дочка.

Що це за час?

Яка картинка підходить для цього часу доби?

Чому ти вибрав цю картинку?

Давайте поставимо картинки по порядку (ранок, день, вечір, ніч)

Завдання 3

Гра «Осінні листочки»

(Орієнтування на аркуші паперу)

Діти стоять біля столів, у кожної дитини великий зелений аркуш паперу та один листочок. Вихователь просить дітей виконати завдання.

Зелений лист – це лужок. Повіяв вітер, зірвав листочок, він упав прямо в середину.

А вітер все дме і кружляє листочок, ось поніс його вправо, потім вниз, вліво, вгору і знову в середину (діти виконують завдання).

Фізкультхвилинка

Ми спочатку будемо тупотіти,
А потім ми плескатимемо,
А потім ми повернемося,
І всі разом усміхнемося.

Завдання 4

Гра «Чарівний мішечок»

Діти дістають із мішечка геометричні фігури по одній, називають і наводять приклади, на що вони схожі.

Завдання 5

Намалюй малюнок «Перетворення овалів»

Діти на столах лежать аркуші паперу з намальованим силуетом овалу, їм пропонується домалювати свій малюнок.

Подивіться, що у вас намальовано на папері? (Відповіді дітей).

Правильно овал. Що в нас буває овальним? (Відповіді дітей)

А зараз кожен малює свій овал, намалює малюнок (діти приступають до роботи). Насамкінець розглядають малюнки дітей, у якого що вийшло.

Молодці, хлопці вийшли гарні малюнки.

Підсумок. Вихователь: Молодці хлопці! Ви впоралися з усіма завданнями Незнайки, на вас чекає приємний сюрприз. Але його треба знайти. Сюрприз у прямокутній коробці, на верхній полиці (діти знаходять). Дітям лунають солодощі.