Слайд 2

Загадки

  • Сьогодні на уроці ми продовжимо відповідати на запитання коли. А ось про що дізнаємось сьогодні, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки.
  • Пухнастий кучугур, В нього заліз – І в ньому тепло, Тіло обліпив, Від морозу вкрив.
  • Доріжка пошита - пов'язана І до будиночка прив'язана. Навколо будинок обіжить, А потім замре – лежить, Будиночок охороняє, Холод відганяє
  • Широка та тонка, Надує боки, Весь день на мені їздить. Не злазячи сидить, А ніч прийде -Згорнеться і спить.
  • Будиночок для голови.
  • Слайд 4

    • Чому одяг почав змінюватися?
    • Як ви вважаєте, чи змінилося призначення одягу?
    • Навіщо сучасній людині стільки одягу? Як він використовує одяг?
    • А який одяг носить сучасна людина?
    • Гардероб сучасної людинирізноманітний чи одноманітний?
  • Слайд 5

    ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ

    На які групи можна поділити одяг сучасної людини залежно від її призначення?

    Слайд 6

    Ми так багато дізналися сьогодні про одяг. А чи хотілося б вам самим спробувати створити одяг? Як би ми зараз на уроці змогли стати творцями одягу?

    Які цілі поставили перед собою? Досягнули ми своєї мети? Про що дізналися сьогодні на уроці? Чиї відповіді заслужили відмінну оцінку?

    Навіть самі відомі дизайнериі модельєри одягу спочатку подумки уявляють собі нову модельпотім зображують деталі на папері, тобто роблять ескіз, а потім вже шиють її з тканини.

    Розділи: Початкова школа

    Клас: 1

    Тема уроку:"Коли з'явився одяг?"

    Цілі: познайомити дітей з історією одягу, з різноманітністю сучасного одягу.

    Хід уроку.

    Подивіться, серед яких гарних ляльок знаходиться наш Мураха. А чому вони такі гарні? (Діти говорять про одяг ляльок, обговорюють особливості одягу різних ляльок).

    Але що сталося з Мурашкою? (Змінився настрій). Чому? (виникло питання). Спробуйте його сформулювати? (Коли з'явився одяг?)

    З Мурашкою ми здійснимо подорож у минуле, щоб познайомитися з історією одягу.

    Учень читає вірш.

    Щоб у морози не змерзнути,
    Щоб урятуватися від холодів,
    Людина в будь-яку шкуру
    Завернутися був готовий.
    Шкуру чистив він спочатку,
    Закріплював, щоби не впала,
    І ходив і в дощ, і в сніг
    У цій шкурі людина.
    Припустімо, а з чого все почалося.

    Кого ми бачимо? (Первісну людину.)

    З чого робили одяг ці люди? (Зі шкур тварин, оскільки тканин не було).

    Коли з'явився такий одяг? (Дуже давно, у давні часи).

    Продовжується наша подорож.

    А куди потрапив наш Мураха? (У Стародавню Грецію).

    З чого зроблено одяг? (З тканини).

    Цей одяг (туніку) робили з великого прямокутного шматка тканини, який майстерно обертали навколо тіла, а на одному плечі або двох закріплювали брошкою.

    Спробуємо і ми одягнутися, як давні греки.

    Демонструю шматок тканини. Пропоную будь-кому з добровольців одягнути іншого учня.

    А хто скаже, у що одягнувся Мураха? (У обладунки лицаря). Отже, був і особливий одяг для захисту у бою. З чого виготовляли такий одяг? Чому?

    Змінювалися часи, змінювався і одяг. Костюми відрізнялися великою вигадкою, винахідливістю. Пір'я, банти, мереживні коміри, пишні спідниці. Ошатний одяг підкреслював гідність людини, її красу.

    Мурашка нас запрошує продовжити подорож.

    А куди потрапив Мураха? (У наш час). Який цей одяг? (Сучасна, ділова).

    Для кожного випадку теж свій одяг.

    Визначте цей стиль? (спортивний).

    Це якийсь стиль? (Одяг для дому. Домашній одяг).

    Але трапляюся випадки, коли можна приходити в будь-якому одязі, і чим вона незвичайніша, тим краще. Що це за випадки?

    Маскарад, карнавал. Мурашка на маскараді.

    Робота із підручником.

    Визначте де живуть ці люди?

    Фізкультхвилинка.

    Визначте хто господар кожного костюма? (лікар, клоун, військовий, міліціонер).

    Закріплення.

    Робочий зошит стор. 33.

    Подивіться, у що вдяглися діти? Чи всі вони одягли? Що не вистачає?

    Творча робота.

    (У парах).

    Хто одягає всіх людей? (Модельєр).

    Уявіть, що ви модельєри, і вам необхідно випустити нову колекцію одягу.

    1. Спортивний.

    2. Домашня.

    3. Ділова.

    4. Вечірня.

    5. Шкільна.

    6. Маскарадна.

    7. Літня.

    8. Робоча

    Виставка робіт

    Підсумок.

    Подорож наша добігла кінця. Ми побували в далекому минулому завдяки Мурашці та вашій творчості.

    Мудра Черепаха ставить вам запитання.

    З якого часу існує одяг? Що впізнали нового? (Одяг з'явився в давнину, ще у первісних людей. Вони одягалися в шкури тварин. Пізніше люди навчилися виготовляти тканини і стали шити одяг).

    Cлайд 1

    Cлайд 2

    Сьогодні на уроці ми продовжимо відповідати на запитання коли. А ось про що дізнаємось сьогодні, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки. Пухнастий кучугур, В нього заліз – І в ньому тепло, Тіло обліпив, Від морозу вкрив. Доріжка пошита - пов'язана І до будиночка прив'язана. Навколо будиночок обіжить, А потім замре – лежить, Будиночок охороняє, Холод відганяє Широка та тонка, Надує боки, Весь день на мені їздить. Не злазячи сидить, А ніч прийде - Згорнеться і спить. Будиночок для голови.

    Cлайд 3

    У першій загадці йдеться про шубу. У другій загадці – це сорочка. У третій загадці йдеться про шарф. В останній загадці відгадкою є слово "шапка". Це весь одяг. Як назвати ці речі одним словом? Коли з'явився одяг? Навіщо потрібний одяг? Як ви думаєте, яким був перший одяг і у кого він був? А чи багато одягу було у первісних людей? Навіщо потрібна була людині одяг? ПРИЗНАЧЕННЯ ОДЯГУ

    Cлайд 4

    Чому одяг почав змінюватися? Як ви вважаєте, чи змінилося призначення одягу? Навіщо сучасній людині стільки одягу? Як він використовує одяг? А який одяг носить сучасна людина? Гардероб сучасної людини різноманітний чи одноманітний?

    Cлайд 5

    ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ. На які групи можна поділити одяг сучасної людини залежно від її призначення?

    Cлайд 6

    Ми так багато дізналися сьогодні про одяг. А чи хотілося б вам самим спробувати створити одяг? Як би ми на уроці змогли стати творцями одягу? Які цілі поставили собі? Чи досягли ми своєї мети? Про що дізналися сьогодні на уроці? Чиї відповіді заслужили на відмінну оцінку? Навіть найвідоміші дизайнери та модельєри одягу спочатку подумки уявляють собі нову модель, потім зображують деталі на папері, тобто роблять ескіз, а потім уже шиють її з тканини.

    Розділи: Початкова школа

    Клас: 1

    Тема уроку:"Коли з'явився одяг?"

    Цілі: познайомити дітей з історією одягу, з різноманітністю сучасного одягу.

    Хід уроку.

    Подивіться, серед яких гарних ляльок знаходиться наш Мураха. А чому вони такі гарні? (Діти говорять про одяг ляльок, обговорюють особливості одягу різних ляльок).

    Але що сталося з Мурашкою? (Змінився настрій). Чому? (виникло питання). Спробуйте його сформулювати? (Коли з'явився одяг?)

    З Мурашкою ми здійснимо подорож у минуле, щоб познайомитися з історією одягу.

    Учень читає вірш.

    Щоб у морози не змерзнути,
    Щоб урятуватися від холодів,
    Людина в будь-яку шкуру
    Завернутися був готовий.
    Шкуру чистив він спочатку,
    Закріплював, щоби не впала,
    І ходив і в дощ, і в сніг
    У цій шкурі людина.
    Припустімо, а з чого все почалося.

    Кого ми бачимо? (Первісну людину.)

    З чого робили одяг ці люди? (Зі шкур тварин, оскільки тканин не було).

    Коли з'явився такий одяг? (Дуже давно, у давні часи).

    Продовжується наша подорож.

    А куди потрапив наш Мураха? (У Стародавню Грецію).

    З чого зроблено одяг? (З тканини).

    Цей одяг (туніку) робили з великого прямокутного шматка тканини, який майстерно обертали навколо тіла, а на одному плечі або двох закріплювали брошкою.

    Спробуємо і ми одягнутися, як давні греки.

    Демонструю шматок тканини. Пропоную будь-кому з добровольців одягнути іншого учня.

    А хто скаже, у що одягнувся Мураха? (У обладунки лицаря). Отже, був і особливий одяг для захисту у бою. З чого виготовляли такий одяг? Чому?

    Змінювалися часи, змінювався і одяг. Костюми відрізнялися великою вигадкою, винахідливістю. Пір'я, банти, мереживні коміри, пишні спідниці. Ошатний одяг підкреслював гідність людини, її красу.

    Мурашка нас запрошує продовжити подорож.

    А куди потрапив Мураха? (У наш час). Який цей одяг? (Сучасна, ділова).

    Для кожного випадку теж свій одяг.

    Визначте цей стиль? (спортивний).

    Це якийсь стиль? (Одяг для дому. Домашній одяг).

    Але трапляюся випадки, коли можна приходити в будь-якому одязі, і чим вона незвичайніша, тим краще. Що це за випадки?

    Маскарад, карнавал. Мурашка на маскараді.

    Робота із підручником.

    Визначте де живуть ці люди?

    Фізкультхвилинка.

    Визначте хто господар кожного костюма? (лікар, клоун, військовий, міліціонер).

    Закріплення.

    Робочий зошит стор. 33.

    Подивіться, у що вдяглися діти? Чи всі вони одягли? Що не вистачає?

    Творча робота.

    (У парах).

    Хто одягає всіх людей? (Модельєр).

    Уявіть, що ви модельєри, і вам необхідно випустити нову колекцію одягу.

    1. Спортивний.

    2. Домашня.

    3. Ділова.

    4. Вечірня.

    5. Шкільна.

    6. Маскарадна.

    7. Літня.

    8. Робоча

    Виставка робіт

    Підсумок.

    Подорож наша добігла кінця. Ми побували в далекому минулому завдяки Мурашці та вашій творчості.

    Мудра Черепаха ставить вам запитання.

    З якого часу існує одяг? Що впізнали нового? (Одяг з'явився в давнину, ще у первісних людей. Вони одягалися в шкури тварин. Пізніше люди навчилися виготовляти тканини і стали шити одяг).

    Презентація до уроку навколишнього світу, 1 клас УМК «Школа Росії»

    «Коли з'явився одяг?»


    тисни на запитання

    Хлопці, який одяг ви носили, коли були зовсім маленькими? Як змінювався ваш одяг з часом?



    Первісні людиробили

    одяг зі шкір тварин, щоб захистити себе від холоду, спеки та дощу. Спочатку люди просто пов'язували та обмотували шкіри навколо тіла. Через якийсь час шкури навчилися зв'язувати та переплітати. Поступово людина навчилася обробляти шкури та виробляти

    їх. Одяг став тоншим і міг закрити все тіло.




    тисни на запитання

    У стародавні часи нитку скручували пальцями. Пізніше з'явилися прядки та веретено.

    А хто переплів ці нитки?


    А ще пізніше прядильний верстат. А зараз

    нитки прядуть, тобто скручують із волокон, величезні прядильні машини. Не тільки бавовняні нитки, а й вовняні та лляні.


    Поступово людина зі шкур перевдяглася в тканину. Але це був ще не той одяг, до якого ми звикли. Такий одяг носили у Стародавній Греції.

    Її ще не шили. Просто брали великий прямокутний шматок тканини та обертали навколо тіла кілька разів. Кінці заколювали шпилькою. У тих країнах, де завжди спекотно, такий одяг зручний.



    Час минав, люди навчилися шити

    красиві вбрання, придумали шарфи та капелюхи. Це було у Франції.



    Ми бачимо одяг, у якому ходили

    400-500 років тому на Русі прості люди. І у чоловіків, і у жінок одяг був досить вільним, щоб зручно було рухатися.


    Одяг простих людей

    Жінки носили сорочку, сарафан, фартух, душогрію, на голову одягали кокошник, ноги-нопті.

    Чоловіки носили сорочки-косоворотки, штани, пояс (пояс), постоли з онучами та оборами.


    Одяг простих людей

    Взимку верхнім одягомчоловіків служив сіпун чи каптан з домотканого сукна, овчинні нагольні шуби, чоботи.

    Жінки носили овчинні чи біличі шуби, хустки-шалі, валянки.



    тисни на запитання

    Ми живемо у країні, де погода

    сильно змінюється в різні часироку, тому, щоб не хворіти, ми змушені змінювати наш одяг залежно від погоди.

    У чому ви сьогодні ходите? Що ви одягаєте взимку? Що - навесні та восени? Що – влітку? Навіщо вам так багато різного одягу, невже не можна обійтися тільки зимовою або тільки літнім одягом?


    Хлопці!

    А ви хочете дізнатися, який ще може бути одяг? Тоді натискайте на картинку на наступному слайді та читайте назву.


    ділова

    спортивна

    Одяг

    домашня

    робоча



    Дякую, діти,